Thrilleru Čtvrtý druh diváci nemusí věřit - ale mohou

9. 1. 2010 - 9:16 | Téma | red

Thrilleru Čtvrtý druh diváci nemusí věřit - ale mohou zdroj: tisková zpráva

Do kategorie thriller, sci-fi a horor je zařazen americký film Čtvrtý druh, jehož uvedení do českých kin připravuje distribuční společnost HCE. Jeho atraktivitu zvyšuje obsazení hlavní role populární Millou Jovovichovou. Hraje skutečnou postavu - psychiatričku, jejíž život v zapadlém koutě Aljašky zkomplikovali mimozemšťané.

"Záleží jen na vás, čemu uvěříte," zaznělo na dnešní pracovní projekci několikrát z plátna. Film, připomínající spíše další díl série Akta X či příběhy Dana Browna, přijde do českých kin 28. ledna ve 23 kopiích.

V roce 1972 byla stanovena stupnice vyšetřování případů s podezřením na účast mimozemské inteligence. Zpozorování UFO je označeno jako první druh setkání, shromáždění důkazů znamená druhý stupeň, kontakt s mimozemšťany je druhem třetím. Poslední, čtvrtý druh setkání, označuje únos. 

"Dokumentace třetího a čtvrtého druhu neexist Čtvrtý druh zdroj: tisková zpráva ovala - donedávna," píše se v distribučních materiálech. Provokativní snímek byl totiž natočen podle skutečných událostí v odlehlém městě Aljašky, kde od 60. let minulého století záhadně mizejí lidé, což nikdy nebylo uspokojivě vysvětleno.

Při natáčení psychologických sezení s traumatizovanými pacienty shromáždila doktorka Abigail Tylerová znepokojující důkazy, na jejichž základě byla vyšetřování záhadných zmizení obnovena. Některé audiovizuální nahrávky (pořídila je v celkové délce 65 hodin) jsou zveřejněny ve filmu, což dělá z tohoto ani ne stominutového snímku ještě mrazivější podívanou.

Psycholožka, kterou na plátně představuje Jovovichová, pracovala s hypnózou. Své pacienty přiváděla při terapeutických sezeních do stavu, v němž se mohli oprostit od psychických bloků vědomí a vzpomenout si na věci, které jsou jinak nedostupné. Na podzim roku 2000 prováděla taková sezení na Aljašce s pacienty trpícími poruchou spánku, přičemž se jejich vyprávění nápadně podobala. Zdokumentované příběhy svědčí o tom, že byli uneseni mimozemskou inteligencí. I sama doktorka přišla o dcerku.

Z nahrávek se ozývají zvuky podobné lidské řeči, ovšem v sumerštině, přičemž legendy o mimozemských bozích mají původ právě v této civilizaci z doby 4000 let před Kristem. Sugestivní jsou scény, kdy se na plátně objevují současně původní deset let staré videozáznamy i jejich hrané rekonstrukce.

Doktorka Tylerová v současnosti žije na východním pobřeží USA. Byla zproštěna obvinění z účasti na zmizení své dcerky, je upoutána na lůžko a svou malou Ashley od té doby nikdy neviděla.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.