Thrilleru Čtvrtý druh diváci nemusí věřit - ale mohou

9. 1. 2010 - 9:16 | Téma | red

Thrilleru Čtvrtý druh diváci nemusí věřit - ale mohou zdroj: tisková zpráva

Do kategorie thriller, sci-fi a horor je zařazen americký film Čtvrtý druh, jehož uvedení do českých kin připravuje distribuční společnost HCE. Jeho atraktivitu zvyšuje obsazení hlavní role populární Millou Jovovichovou. Hraje skutečnou postavu - psychiatričku, jejíž život v zapadlém koutě Aljašky zkomplikovali mimozemšťané.

"Záleží jen na vás, čemu uvěříte," zaznělo na dnešní pracovní projekci několikrát z plátna. Film, připomínající spíše další díl série Akta X či příběhy Dana Browna, přijde do českých kin 28. ledna ve 23 kopiích.

V roce 1972 byla stanovena stupnice vyšetřování případů s podezřením na účast mimozemské inteligence. Zpozorování UFO je označeno jako první druh setkání, shromáždění důkazů znamená druhý stupeň, kontakt s mimozemšťany je druhem třetím. Poslední, čtvrtý druh setkání, označuje únos. 

"Dokumentace třetího a čtvrtého druhu neexist Čtvrtý druh zdroj: tisková zpráva ovala - donedávna," píše se v distribučních materiálech. Provokativní snímek byl totiž natočen podle skutečných událostí v odlehlém městě Aljašky, kde od 60. let minulého století záhadně mizejí lidé, což nikdy nebylo uspokojivě vysvětleno.

Při natáčení psychologických sezení s traumatizovanými pacienty shromáždila doktorka Abigail Tylerová znepokojující důkazy, na jejichž základě byla vyšetřování záhadných zmizení obnovena. Některé audiovizuální nahrávky (pořídila je v celkové délce 65 hodin) jsou zveřejněny ve filmu, což dělá z tohoto ani ne stominutového snímku ještě mrazivější podívanou.

Psycholožka, kterou na plátně představuje Jovovichová, pracovala s hypnózou. Své pacienty přiváděla při terapeutických sezeních do stavu, v němž se mohli oprostit od psychických bloků vědomí a vzpomenout si na věci, které jsou jinak nedostupné. Na podzim roku 2000 prováděla taková sezení na Aljašce s pacienty trpícími poruchou spánku, přičemž se jejich vyprávění nápadně podobala. Zdokumentované příběhy svědčí o tom, že byli uneseni mimozemskou inteligencí. I sama doktorka přišla o dcerku.

Z nahrávek se ozývají zvuky podobné lidské řeči, ovšem v sumerštině, přičemž legendy o mimozemských bozích mají původ právě v této civilizaci z doby 4000 let před Kristem. Sugestivní jsou scény, kdy se na plátně objevují současně původní deset let staré videozáznamy i jejich hrané rekonstrukce.

Doktorka Tylerová v současnosti žije na východním pobřeží USA. Byla zproštěna obvinění z účasti na zmizení své dcerky, je upoutána na lůžko a svou malou Ashley od té doby nikdy neviděla.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.