Thriller s Redfordem Pravidla mlčení přijde do kin 18. dubna

- Téma autor: Michal Burkoň

Filmové hvězdy jako Robert Redford, Shia LaBeouf, Susan Sarandonová a Nick Nolte se objeví v americkém filmovém thrilleru Pravidla mlčení, který dnes představila na pracovní projekci v Praze distribuční společnost Falcon. Do kin ho uvede od 18. dubna.

Pravidla mlčení

Pravidla mlčení,zdroj: Falcon

Redford, který byl i jeho režisérem, v příběhu ztvárnil právníka a osamělého otce Granta, který vychovává svou dceru v poklidném předměstí ve městě Albany ve státě New York. Když ale mladý a průbojný reportér odhalí jeho skutečnou identitu bývalého protiválečného radikála, hledaného v 70. letech pro vraždu, život, jaký posledních více než třicet let znal, vezme za své a musí se dát na útěk. V patách má FBI a vydává se na pouť za jedinou osobou, která je schopna jeho jméno očistit.

Zatímco Grant znovu otvírá staré rány a setkává se s bývalými členy své protiválečné skupiny, uvědomuje si reportér, že mu na tom všem cosi nesedí. FBI je Grantovi stále blíž a on mezitím odhaluje překvapivá tajemství, která Grant posledních třicet let střežil.

Dvouhodinový thriller Pravidla mlčení vznikl podle knihy Neila Gordona, autorem scénáře byl Lem Dobbs.

Před čtyřiceti lety si šestasedmdesátník Robert Redford rolemi charismatických hezounů vysloužil přezdívku "zlatý hoch Hollywoodu", ač k typickým hollywoodským hercům nikdy nepatřil.

Pravidla mlčení

Pravidla mlčení,zdroj:Falcon

 

Už v roce 1978 stál u zrodu festivalu nezávislého filmu, později nazvaného Sundance Film Festival, a krátce nato založil, již jako režisér a producent, institut podporující začínající filmaře. Kromě toho proslul tento modrooký blonďák s irskými předky jako ochránce přírody a indiánů. Držitel Čestného Oscara (2002) si cestu na filmové výsluní musel tvrdě vyšlapat. V roce 1980 debutoval jako režisér s komorním příběhem Obyčejní lidé, který byl oceněn čtyřmi Oscary, včetně sošek za nejlepší film a nejlepší režii.

Před osmi lety navštívil Redford karlovarský festival, kde převzal Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světovému filmu.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.