Thriller 96 hodin : Odplata byl v USA nejnavštěvovanějším filmem

- eXtra kiNo autor: red

Thriller 96 hodin: Odplata se přes špatné kritiky stal při premiérovém víkendu s přehledem nejnavštěvovanějším filmem v severní Americe. Vyplývá to z dnes zveřejněných odhadů studií, podle nichž předstihl jedničku z minulého týdne, animovaný snímek Hotel Transylvánie.

Diváci v amerických a kanadských kinech zaplatili o víkendu za thriller s Liamem Neesonem v hlavní roli bývalého agenta CIA Bryana Millse 50 milionů dolarů (955 milionů korun). To je dvakrát tolik, než utržil před třemi lety první film o agentu Millsovi, 96 hodin.

Pokračování si tentokrát vysloužilo takřka jednotně špatné kritiky, které však komerčnímu úspěchu filmu nezabránily.

Film 96 hodin: Odplata odsunul na druhé místo animovanou komedii Hotel Transylvánie s tržbami 26,3 milionu dolarů. Třetí skončila hudební komedie Ladíme s tržbou 14,7 milionu dolarů. Od uvedení dokin film, který stál "jen" 17 milionů dolarů, utržil v severní Americe už 21,6 milionu.

Hotel Transylvánie

Sci-fi thriller Looper s Josephem Gordonem-Levittem a Brucem Willisem skončil s 12 miliony dolarů na čtvrté příčce, na kterou klesl z druhého místa minulý víkend.

Ani dobré kritiky nepomohly černobílému animovanému snímku režiséra Tima Burtona Frankenweenie: Domácí mazlíček. Během premiérového víkendu skončil až pátý s 11,5 miliony dolarů, když analytici mu předpovídali tržby nejméně 15 milionů.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.