Thor je v severoamerických kinech jasnou jedničkou

- eXtra kiNo autor: red

Dobrodružný fantasy film Thor byl o víkendu v severoamerických kinech jasně nejúspěšnější, když po své premiéře vydělal 66 milionů dolarů. Minule první celovečerní snímek Rychle a zběsile 5 skončil za uplynulé tři dny druhý s 32,5 milionu dolarů.

Thor se zrodil v severské mytologii a je zároveň členem elitní líhně superhrdinů komiksového gigantu Marvel, který už přivedl na plátna kin Spidermana, Ironmana nebo mutanty X-Men.

Thor je ale výjimečný. Mimo jiné i tím, že se jeho filmového příběhu ujal slavný specialista na Shakespeara Kenneth Branagh.

Na třetím místě skončila o víkendu komedie Jumping the Broom s tržbami 13,7 milionu dolarů. Také čtvrtou příčku obsadila s 13,2 milionu dolarů komedie, a to nový romantický příběh Tvůj snoubenec, můj milenec.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.