Akční fantasy Thor vede tabulku návštěvnosti kin

- Téma autor: red

Mezi obyčejné lidi z nebeských výšin dopadne pyšný severský bůh hromu Thor, aby dospěl, zmoudřel a byl hoden trůnu svého božského otce. Stejnojmenný akční fantasy snímek vycházející z komiksové předlohy, který natočil slavný specialista na Shakespeara Kenneth Branagh, se hned po premiéře umístil díky 25.609 divákům a tržbám čtyři miliony korun v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin.

Druhé místo obsadila podle informací Unie filmových distributorů Troškova pohádka Čertova nevěsta, kterou v kinech při prvním víkendu vyhledalo 24.538 diváků. V pokladnách nechali 2,8 milionu korun.

Třetí skončil animovaný příběh papouška propašovaného do Spojených států, který se snaží vrátit do rodné Brazílie, nazvaný Rio. Celkem má na kontě na 75 tisíc diváků a jedenáctimilionové tržby. Za ním je film Tomáše Řehořka Czech Made Man s Janem Budařem v titulní roli. První pětici uzavírá americká komedie Zkus mě rozesmát.

Ve druhé desítce je Havlovo Odcházení na čtrnáctém místě a celovečerní dokument s hranými dotáčkami Matěje Mináče s názvem Nickyho rodina na místě osmnáctém.

Čertova nevěsta

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.