The Matrix Revolutions - soundtrack

25. 1. 2008 - 15:39 | Téma | red

The Matrix Revolutions - soundtrack zdroj: tisková zpráva

Soundtrack k filmu Matrix Revolutions. SOUNDTRACK - THE MATRIX REVOLUTIONS O soundtracku z prvního dílu Matrix se často říkalo, že se jedná o lacinou elektronickou kompozici na úrovní průměrné televizní hudby

SOUNDTRACK - THE MATRIX REVOLUTIONS

Soundtrack O soundtracku z prvního dílu Matrix se často říkalo, že se jedná o lacinou elektronickou kompozici na úrovní průměrné televizní hudby. Už tehdy jsem se tomu názoru dost stranil a čekal jsem, s čím se Davis vytáhne příště (samozřejmě včetně dalších dvou pokračování Matrix) a snad konečně i všem ostatním vytře zrak. Složil score ke třetímu Jurskému parku, a skutečně, z onoho vynikajícího dobrodružného soundtracku se všem zaslepeným soundtrackářům, kteří považovali Davise za obyčejného příštipkáře, začali zapalovat ouška.

A pak přišel Matrix Reloaded, jen předznamení ohromného završení matrixovské série, které je právě tady! A pokud se film povede stejně jako soundtrack ..., bude se skutečně na co dívat a „nevěřícím“ to konečně vytře zrak.

Hudba na soundtracku Matrix Revolutions je jakousi rekapitulací všech nejzásadnějších témat v celé sérii. Tentokrát je však nádherně vypilované a čisté verzi, zároveň ale nechybí řada nových věcí. První skladba Logos/Main Titles je „profláklou“ matrixovskou otvíračkou a rozhodně by zde neměla chybět, znalejší posluchači rozhodně nepřehlédnou již známý motiv pro loď Sentinel (Niobe´s Run) a především milostný motiv pro Nea a Trinity (The Road to Sourceville).

Kromě toho tu jsou pak ony nové zmiňované věci, které společně s filmem na soundtracku stupňují do hotové exploze. Jejím začátkem je skladba Neodämmerung (ohromný wagnerovský masterpiece s neskutečnými chorály zpívanými v Sanskritu, který bude doprovázet konečnou bitvu Nea a Agenta Smithe). Prostředkem skladby „Why, Mr. Anderson?“ a Spirit of Universe a jejím absolutním vrcholem je Navras, spolupráce Dona Davise a partičky Juno Reactor, remix Neodämmerungu opepřený o indiánský vocal a prvky goa trance. Zní to trochu divně? – Tak věřte, že zpěvy Sanskritu s těmi indiánskými vůbec netlučou a celá devíti minutová skladba v sobě obsahuje tolik energie, že na jejím konci najdete omračující vyvrcholení, které definitivně uzavře celý soundtrack.

Pro: Samo o sobě by mělo stačit už jen to, že soundtrack The Matrix Revolutions je přibližně stejně zásadní jako všechna hudba z Hvězdných válek...
Proti: Když bych se už mermomocí snažil něco najít – tak možná ten jediný nefilmový song na celém cd – In My Head od Pale 3. Ale to je maličkost!

Hodnocení: 90 %

Seznam skladeb:

 1. Logos Main Title
 2. The Trainman Cometh
 3. Tetsujin
 4. In My Head
 5. The Road to Sourceville
 6. Men in Metal
 7. Niobe's Run
 8. Woman Can Drive
 9. Moribund Mifune
 10. Kidfried
 11. Saw Bitch Workhorse
 12. Trinity Definitely
 13. Neodammerung
 14. Why, Mr Anderson?
 15. Spirit of the Universe
 16. Navras

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.