The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D

17. 5. 2005 - 13:54 | Téma | red

The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D zdroj: tisková zpráva

V Evropě se ještě neobjevilo ani SIN CITY a Robert Rodriguez už chystá další premiéru. Tentokrát půjde o rodinnou dobrodružnou komedii ve stylu SPY KIDS, na jejíž námět režiséra přivedl jeho syn. • V USA ještě neutichly výstřely okolo Sin City, jehož evropské turné zahájí slavnostní premiéra za necelé dva týdny v Cannes, a workoholik Robert Rodriguez je tu s dalším filmem

V USA ještě neutichly výstřely okolo Sin City, jehož evropské turné zahájí slavnostní premiéra za necelé dva týdny v Cannes, a workoholik Robert Rodriguez je tu s dalším filmem.

The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D je fantasy rodinnou dobrodružnou komedií ve stylu autorovy dřívejší úspěšné série Spy Kids. Právě její závěrečný „3D“ díl zůstává i přes neutuchající popularitu Sin City největším komerčním úspěchem všestranného Texasana.

The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D Hlavním hrdinou The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D je desetiletý osamělý chlapec Max (Cayden Boyd). Z trudné všední reality utíká do světa fantazie, kde nachází nové přátele. A když je nucen strávit prázdniny sám, potkává ve svých snech dva úžasné kamarády, kteří se ukáží být skuteční.
Shark Boy (Taylor Lautner) je chlapec, kterého vychovali lidožraví žraloci. Narostly mu žábry a ploutev a překousne i ocelové pruty. Lava Girl (Taylor Dooley) je dívenka s ohnivými vlasy a rukama, pod jejichž dotekem se rozpouští kde co.
S ďábelským zlosynem jménem Mr.Electric, jenž se snaží mocným kouzlem uvrhnout všechny děti do věčného bdění, si však supernaturálními vlastnostmi vybavení žraločí kluk + lávová holka nevědí rady, a tak jim musí pomoct Maxe

The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D Prolínání snu a reality v komediálním žánru využil Robert Rodriguez v již zmiňované trilogii Spy Kids.
V Evropě se podobným tématem, i když o něco méně výbušně, aktuálně zabýval Danny Boyle ve snímku Millions o dvou malých bratrech, z nichž ten mladší často vidí svaté a jednou uvidí pytel plný peněz.
Sen versus realita jinak často funguje na poli horroru a mystéria, vzpomeňme alespoň Freddyho Kruegera, nebo Pána snů - Sandmana.

The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D Na nápad natočit The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D přivedl Rodrigueze jeho 7letý syn: „Hráli jsme si v bazénu, hráli jsme si na žraloky. A on povídá: ‚Ty jsi táta žralok a já malej žralok. Hele, co takhle natočit film o malým žralokovi a já tam budu malej žralok.‘ Řekl jsem ‚Jo jasně, to víš, že jo.‘
Zatímco Shark Boy svým osudem připomíná Mauglího, který vyrůstal pro změnu u vlčí smečky, Lava Girl by mohla být sestrou ohnivého Johnnyho Storma z Fantastické čtyřky (Fantastic Four).

Právě zveřejněná upoutávka hýří hravostí a dynamickou akcí. Esteticky ovšem fantastický domov Shark Boye a Lava Girl vyvolávají rozpaky: žvýkačkově výrazné barvy a tvary evokují Disneyho animovaná kýčovitá dobrodružství, zatímco žraločí raketa připomíná rakety ze sci-fi z 50.let. Masky hrdinů připomínají laciné japonské televizní seriály, ale to může být záměr. Zdaleka největší znepokojení nakonec budí odfláknuté vizuální efekty – v tom posledním vstupu se železo pod Shark Boyovým skusem rozpadá tak nepravděpodobně, že se mi nechce věřit, že jde o finální verzi efektu.

The Adventures of Shark Boy and Lava Girl in 3D bude Rodriguezovým druhým „3D“ filmem a režisér jej opět natáčel s masivním využitím zeleného pozadí. Jak je u něj zvykem, film nejen napsal a zrežíroval, ale i nasnímal, sestříhal, prsty má v produkci. Tuším, že i hudba bude alespoň částečně jeho prací.

Vedle dětských herců se v Shark Boyovi objeví i Kristin Davis (TV seriál Sex ve městě (Sex and The City)) a David Arquette (série Vřískot (Scream)) jako Maxovi rodiče.

Premiéra v USA: 10.06.2005
Česká premiéra: 28.07.2005.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.