Táta na plný úvazek (Jersey Girl)

21. 8. 2004 - 18:51 | Téma | red

Táta na plný úvazek (Jersey Girl) zdroj: tisková zpráva

Nekdejší nezávislá ikona Kevin Smith (Dogma, Mladí muži za pultem) zestárl přes noc o dvacet let a rozhodl se točit rodinnou zábavu. Jeho podvědomí mu však nedá pokoj a propašovává mu pod ruce scény o pornu a masturbaci. Napsal: VOJTĚCH RYNDA. Nenechte se zmást: Táta na plný úvazek není novým filmem Kevina Smithe - tedy ne toho Kevina Smithe, který má za sebou Clerks

Nenechte se zmást: Táta na plný úvazek není novým filmem Kevina Smithe - tedy ne toho Kevina Smithe, který má za sebou Clerks. nebo Dogma. Tátu na plný úvazek natočil jeho otec, který se shodou okolností jmenuje stejně. Jinak si to nedovedu vysvětlit, protože mezi tímhle filmem a Smithovými předchozími je rozdíl tak velký a takového druhu, že by mezi nimi člověk čekal aspoň dvacetiletou mezeru.

Táta na plný úvazek Melodrama o rodině, odpovědnosti a prioritách začíná na poměry žánru docela zhurta. Ollie Trinke (Ben Affleck), slušně rozjetý PR manažer z hudebního byznysu, najde ženu svých snů, ta však při porodu zemře. Truchlící Ollie následný kolotoč práce a starostí o dcerku Gertie brzy přestane zvládat, a tak není divu, že dostane padáka a přesune se z epesního newyorského apartmánu do New Jersey k pochlastávajícímu otci (George Carlin). Uteče sedm let; Gertie (Raquel Castro) chodí do školy, děda pořád pochlastává a Ollie žije v celibátu. Pak se stanou dvě věci: Ollie se seznámí s přímočarou holkou z videopůjčovny Mayou (Liv Tyler) a zároveň vycítí šanci, že by se mohl vrátit ke své původní práci a manhattanskému životnímu stylu. Co teď? Patří do New Yorku, kde na něj dávno zapomněli, nebo do balíkova v New Jersey, kde ho mají rádi?

Táta na plný úvazek A teď bych mohl být děsně vtipný a dělat si legraci z velkého finále, ale asi přece jenom neprozradím, jak to dopadne (klíčové slovo: školní besídka!). To totiž není vůbec důležité. Mnohem zajímavější je přemýšlet nad tím, jak se Smithovi povedlo do tak standardizovaného melodramatu narvat aspoň pár tak parádních scén jako je ta, v níž Maya zpovídá konsternovaného Ollieho ohledně porna a masturbace. Tohle by se rodinnému filmu stávat nemělo - a díkybohu za to, že se to stává, protože právě tyhle momenty z Táty na plný úvazek dělají pořád ještě relativně zábavnou a svěží podívanou. Filmu jinak dominuje suverénní Ben Affleck v hlavní dospělácké roli, akorát že divákovi nikdo Táta na plný úvazek nevysvětlí, jak je možné, že tak krásný chlap může zůstat sedm let bez sexu. Raquel Castro jako Gertie vypadá, jako by se před kamerou přímo narodila, a Liv Tyler si postavou špekaté magorky Mayi určitě spravila chuť po své anemické elfce. Neuškodí ani Affleckovo dvojsólo s Willem Smithem, i když právě tady už ty lepší momenty filmu sklouzávají do rodinných jistot, které vyplňují zbytek snímku. Takže je čas v nejlepším přestat.

DALŠÍ TEXTY:
DOGMA
MLADÍ MUŽI ZA PULTEM (CLERKS.)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.