Taika Waititi chystá Star Wars s úplně novými postavami

16. 6. 2022 - 10:25 | Novinky | Adam Homola

Taika Waititi chystá Star Wars s úplně novými postavami zdroj: Foto: Disney

Oscarový scénárista a režisér Taika Waititi toho nechystá zrovna málo. Za chvíli bude mít v kinech novou marvelovku Thor: Láska jako hrom, ale jeden z jeho největších chystaných projektů je bezesporu nový film z univerza Star Wars.

A jak víme, Star Wars se v tom v posledních letech docela plácají. Pořád ne a ne najít nějaký nový, zajímavý směr. Filmy i seriály ke své škodě až příliš lpí na starých postavách, reáliích a nejsou schopny vykročit z dávno nastavených manitenelů. Jednoduše se nedokáží nikam významně posunout.

Důkazem toho je i na Disney+ právě běžící seriál Obi-Wan Kenobi, kde se o hlavní postavy vůbec nebojíte a v podstatě vám může být jedno, co se jim stane. Protože ono se jim nestane vůbec nic, neboť jde o postavy známé z filmů dějově se odehrávající po událostech seriálu. Jejich osud tak dobře znáte, v sázce není vůbec nic a nové postavy jsou v seriálu buď jen krátce, nebo vám na nich prostě tolik nezáleží. Vy tak v podstatě sledujete jen produkčně moc hezky zpracovanou výplň. Ta chutnat sice trochu může, ale rozhodně nezasytí.

zdroj: Disney

Tenhle nešvar by se ale nového filmy od Taiky Waititiho týkat neměl. Ten totiž v rozhovoru pro Total Film prozradil, že jeho film bude o nových postavách a že bude dobře známý svět rozšiřovat.

„Podívejte se, já si myslím, že aby se mohl svět Star Wars rozšiřovat, musí se rozšiřovat. Nemyslím si, že bych byl moc užitečný, kdyby to měl být film o tom, jak někdo našel konstrukční plány k Millennium Falcon. Nebo kdyby to bylo o Chewbaccově babičce,“ řekl Waititi a dodal: „Rád bych vzal něco nového, vytvořil nové postavy a prostě ten svět rozšířil, jinak by to působilo jako velice malý příběh.“

A je pravdou, že téměř cokoliv, co se v mantinelech starých filmů a postav vymyslí, bude jen těžko působit tak epicky, osudově a zásadně, jako původní či prequelová trilogie. Důkazem toho budiž nedávná sequelová trilogie. Ta začínala až příliš povědomě, pokračovala odvážně ale kontroverzně a v posledním díle se už definitivně rozpadla a nikoho moc nepotěšila.

Posunout se tak do jiného koutu stejného vesmíru, pracovat s novými postavami a zcela novým příběhem nezatíženým břemeny minulosti, se zdá být cestou vpřed. Nezbývá tak než držet Waititimu palce.

zdroj: Disney

Zdroje: Total Film

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na co koukat v červenci: Návrat Thora a akční jízda od tvůrců Avengers

Na co koukat v červenci: Návrat Thora a akční jízda od tvůrců Avengers

4. 7. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

V pravděpodobně parném červenci se budete moct ochladit v klimatizovaných kinosálech u poměrně pestrého výběru filmů. A nebo zůstat v klidu domova a vybrat si něco z nabídky streamovacích služeb.
Třináct životů odvypráví příběh thajských chlapců uvězněných v zatopené jeskyni

Třináct životů odvypráví příběh thajských chlapců uvězněných v zatopené jeskyni

1. 7. 2022 | Trailery | Adam Homola

Jedna z nejvýznamnějších událostí léta 2018? Určitě dramatický příběh thajských chlapců a jejich trenéra.
Nathalie Emmanuel si v The Invitation zkusí dramatický rodinný horor

Nathalie Emmanuel si v The Invitation zkusí dramatický rodinný horor

30. 6. 2022 | Trailery | Adam Homola

Testování DNA může dát dohromady příbuzné, kteří o sobě třeba ani neví. A taky vás to může dostat k podivným lidem z vyšší třídy, kteří vás chtějí zneužít pro svůj krvavý rituál.
Moses Ingram se pustí do nového seriálu s Natalií Portman

Moses Ingram se pustí do nového seriálu s Natalií Portman

29. 6. 2022 | Novinky | Adam Homola

Z Moses Ingram se stává jméno, které budeme v dohledné době slýchat stále častěji.