Syn herce Douglase se přiznal k přechovávání drog, hrozí mu vězení

28. 1. 2010 - 20:00 | Téma | red

Syn herce Douglase se přiznal k přechovávání drog, hrozí mu vězení zdroj: tisková zpráva

Cameron Douglas, syn Michaela Douglase se ve středu před federálním soudem přiznal k přechovávání velkého množství metamfetaminu a kokainu. Policie u něj drogy našla loni v hotelu na Manhattanu. Cameronovi, který je také hercem, hrozí až deset let vězení. Informovala o tom agentura AP.

V roce 2006 se na Douglase poprve někdo obrátil s požadavkem, aby sehnal drogy. Od té doby je dodával pravidelně. Před soudem také přiznal, že si po celou dobu uvědomoval, že porušuje zákon.

Prokuratura bez dalších detailů oznámila, že Douglas podepsal prohlášení o své vině. Kromě toho, že přiznal podíl na distribuci drog, souhlasil také s tím, že přechovával heroin. Jeho přítelkyně se mu ho loni, když byl v domácím vězení, pokusila dopravit schovaný v elektrickém zubním kartáčku. Cameron pak byl převezen do vězení.

Podle jeho obhájce se Cameron při středečním soudním řízení zachoval nejlíp, jak mohl.

Americká Agentura pro potírání narkotik (DEA) vznesla proti Cameronovi obvinění na základě informací získaných od tří uživatelů metamfetaminu a překupníků. Někteří z nich pro Douglase mladšího pracovali, vinu přiznali a spolupracovali při vyšetřování.

Podle vyšetřovatelů Cameron Douglas zaplatil za překupnictví metamfetaminu desítky tisíc dolarů. K přesunu peněz i drog byli po celém území Spojených států využíváni běžní přepravci, jako například firma FedEx.

Matkou Camerona je Diandra Lukerová, první žena Michaela Douglase, s níž se rozvedl po 23 letech společného života. Cameron v roce 2003 natočil film Tak to chodí, v němž si zahrál s hvězdným dědečkem Kirkem Douglasem.

Rozsudek nad Douglasem, který nemá problémy se zákonem kvůli narkotikům poprvé, má být vynesen 27. dubna. Koncem 90. let byl zatčen v New Yorku kvůli přechovávání kokainu a za držení drog stanul před soudem také v roce 2007.

Dokonce i jeho otec Michael se v 80. letech léčil ze závislosti na alkoholu, jeho mladší bratr Eric zemřel v roce 2004 na předávkování.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.