Syn herce Douglase se přiznal k přechovávání drog, hrozí mu vězení

28. 1. 2010 - 20:00 | Téma | red

Syn herce Douglase se přiznal k přechovávání drog, hrozí mu vězení zdroj: tisková zpráva

Cameron Douglas, syn Michaela Douglase se ve středu před federálním soudem přiznal k přechovávání velkého množství metamfetaminu a kokainu. Policie u něj drogy našla loni v hotelu na Manhattanu. Cameronovi, který je také hercem, hrozí až deset let vězení. Informovala o tom agentura AP.

V roce 2006 se na Douglase poprve někdo obrátil s požadavkem, aby sehnal drogy. Od té doby je dodával pravidelně. Před soudem také přiznal, že si po celou dobu uvědomoval, že porušuje zákon.

Prokuratura bez dalších detailů oznámila, že Douglas podepsal prohlášení o své vině. Kromě toho, že přiznal podíl na distribuci drog, souhlasil také s tím, že přechovával heroin. Jeho přítelkyně se mu ho loni, když byl v domácím vězení, pokusila dopravit schovaný v elektrickém zubním kartáčku. Cameron pak byl převezen do vězení.

Podle jeho obhájce se Cameron při středečním soudním řízení zachoval nejlíp, jak mohl.

Americká Agentura pro potírání narkotik (DEA) vznesla proti Cameronovi obvinění na základě informací získaných od tří uživatelů metamfetaminu a překupníků. Někteří z nich pro Douglase mladšího pracovali, vinu přiznali a spolupracovali při vyšetřování.

Podle vyšetřovatelů Cameron Douglas zaplatil za překupnictví metamfetaminu desítky tisíc dolarů. K přesunu peněz i drog byli po celém území Spojených států využíváni běžní přepravci, jako například firma FedEx.

Matkou Camerona je Diandra Lukerová, první žena Michaela Douglase, s níž se rozvedl po 23 letech společného života. Cameron v roce 2003 natočil film Tak to chodí, v němž si zahrál s hvězdným dědečkem Kirkem Douglasem.

Rozsudek nad Douglasem, který nemá problémy se zákonem kvůli narkotikům poprvé, má být vynesen 27. dubna. Koncem 90. let byl zatčen v New Yorku kvůli přechovávání kokainu a za držení drog stanul před soudem také v roce 2007.

Dokonce i jeho otec Michael se v 80. letech léčil ze závislosti na alkoholu, jeho mladší bratr Eric zemřel v roce 2004 na předávkování.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.