Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 - 10:20 | Novinky | Adam Homola

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“ zdroj: tisková zpráva

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.

Oscarová editorka Maria Lucas, která se velkou měrou podílela na střihu původní trilogie Star Wars, je s novou trilogií (epizody VII, VIII a IX) krajně nespokojená. Podle ní hlavní producentka a šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy a režisér J.J. Abrams jednoduše nechápu Star Wars. A jednotlivé příběhy v nových filmech jsou prý hrozné. Lucas to řekla v nové knize J.W. Rinzlera, jak reportuje Variety.

Maria Lucas se nelíbilo například zabití ikonické postavy Harrisona Forda: „Když jsem viděla ten díl, kde zabili Hana Sola, byla jsem vzteky bez sebe. Rozhodně to nemělo žádný rytmus a ani pro to nebyl důvod. Navíc jste v tom filmu nedostali žádný příběh rytíře Jedi. Nedostali jste ani to kouzlo Star Wars. A ještě zabili Hana Sola?“

zdroj: Falcon

Stejně tak nešetřila kritikou i směrem k modernímu pojetí filmů: „Myslí si, jak je důležité vlichotit se ženskému publiku, a tak je teď hlavní hrdinkou žena. Ta má schopnosti Jediů, jenže nevíme, kde je vzala, nebo kdo to vlastně vůbec je. Stojí to za starou belu. A ty příběhy jsou hrozné, prostě hrozné. Otřesné.“

Je rozhodně pravdou, že nová trilogie Star Wars sklízí nemalou kritiku hned od začátku. Síla se probouzí to schytala za zoufalou neoriginalitu a v podstatě jen přežvýkání desítky let staré šablony z Nové naděje. Poslední z Jediů byl sice odvážný, ale dovolil si toho až příliš, některé věci nedávaly příliš velký smysl a vůbec šlo o poměrně kontroverzí film. Poslední Vzestup Skywalkera nakonec nic nezachránil, jen se neúspěšně snažil o damage control a dopadlo to hrozně.

zdroj: Archiv

Do toho ještě v Disney tlačili na další a další filmy ze světa Star Wars, a tak jsme dostali slušný, ale až na jednu scénu zapomenutelný Rogue One a ještě více zapomenutelného Sola. Velké naděje se nevkládají ani do připravovaného Rogue Squadron a to z prostého důvodu: bude ho mít na svědomí Patty Jenkins, režisérka obou nepříliš dobrých dílů Wonder Woman.

Zachránit by to mohl možná Taika Waititi, jenže jeho Star Wars film je pořád příliš daleko. A jedna vlaštovka jaro nedělá.

zdroj: tisková zpráva

Star Wars navíc nenachází velký úspěch ani v seriálové podobě. Jistě, Mandalorian je audiovizuálně skvostný a dělá zase něco trochu jiného, jenže po příběhové stránce nemá (až na leckdy laciný fan service) moc co nabídnout a potřeboval by spíš radikálně zkrátit. Animovaná Bad Batch taky nebyla špatná, ale nijak zvlášť nezaujala, a tak nezbývá než doufat, že se podaří alespoň ten Obi-Wan.

Zdroje: Variety

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney představuje svůj nový rodinný animák Divnosvět

Disney představuje svůj nový rodinný animák Divnosvět

23. 9. 2022 | Trailery | Adam Homola

Nové rodinné sci-fi dobrodružství od Disney se blíží, seznamte se s takovou běžnou vesmírnou rodinkou Cladeových.
Black Adam Dwaynea Johnsona pořád vypadá jako solidní průšvih

Black Adam Dwaynea Johnsona pořád vypadá jako solidní průšvih

21. 9. 2022 | Trailery | Adam Homola

Do premiéry Black Adama zbývá už méně než měsíc, a tak Warneři začínají pomalu tlačit na marketing. A ten je s prominutím zoufalý.
V závodním Gran Turismu si vedle Harboura zahraje i Orlando Bloom

V závodním Gran Turismu si vedle Harboura zahraje i Orlando Bloom

20. 9. 2022 | Novinky | Adam Homola

Sony začne za chvíli natáčet Gran Turismo a není to tak dávno, co jsme se dozvěděli, že jedné z hlavních rolí se zhostí David Harbour.
Disney dost možná ruší další film ze Star Wars

Disney dost možná ruší další film ze Star Wars

19. 9. 2022 | Novinky | Adam Homola

Lucasfilm ze svého kalendáře chystaných filmů odstranili Star Wars: Rogue Squadron.