Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 - 10:20 | Novinky | Adam Homola

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“ zdroj: tisková zpráva

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.

Oscarová editorka Maria Lucas, která se velkou měrou podílela na střihu původní trilogie Star Wars, je s novou trilogií (epizody VII, VIII a IX) krajně nespokojená. Podle ní hlavní producentka a šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy a režisér J.J. Abrams jednoduše nechápu Star Wars. A jednotlivé příběhy v nových filmech jsou prý hrozné. Lucas to řekla v nové knize J.W. Rinzlera, jak reportuje Variety.

Maria Lucas se nelíbilo například zabití ikonické postavy Harrisona Forda: „Když jsem viděla ten díl, kde zabili Hana Sola, byla jsem vzteky bez sebe. Rozhodně to nemělo žádný rytmus a ani pro to nebyl důvod. Navíc jste v tom filmu nedostali žádný příběh rytíře Jedi. Nedostali jste ani to kouzlo Star Wars. A ještě zabili Hana Sola?“

zdroj: Falcon

Stejně tak nešetřila kritikou i směrem k modernímu pojetí filmů: „Myslí si, jak je důležité vlichotit se ženskému publiku, a tak je teď hlavní hrdinkou žena. Ta má schopnosti Jediů, jenže nevíme, kde je vzala, nebo kdo to vlastně vůbec je. Stojí to za starou belu. A ty příběhy jsou hrozné, prostě hrozné. Otřesné.“

Je rozhodně pravdou, že nová trilogie Star Wars sklízí nemalou kritiku hned od začátku. Síla se probouzí to schytala za zoufalou neoriginalitu a v podstatě jen přežvýkání desítky let staré šablony z Nové naděje. Poslední z Jediů byl sice odvážný, ale dovolil si toho až příliš, některé věci nedávaly příliš velký smysl a vůbec šlo o poměrně kontroverzí film. Poslední Vzestup Skywalkera nakonec nic nezachránil, jen se neúspěšně snažil o damage control a dopadlo to hrozně.

zdroj: Archiv

Do toho ještě v Disney tlačili na další a další filmy ze světa Star Wars, a tak jsme dostali slušný, ale až na jednu scénu zapomenutelný Rogue One a ještě více zapomenutelného Sola. Velké naděje se nevkládají ani do připravovaného Rogue Squadron a to z prostého důvodu: bude ho mít na svědomí Patty Jenkins, režisérka obou nepříliš dobrých dílů Wonder Woman.

Zachránit by to mohl možná Taika Waititi, jenže jeho Star Wars film je pořád příliš daleko. A jedna vlaštovka jaro nedělá.

zdroj: tisková zpráva

Star Wars navíc nenachází velký úspěch ani v seriálové podobě. Jistě, Mandalorian je audiovizuálně skvostný a dělá zase něco trochu jiného, jenže po příběhové stránce nemá (až na leckdy laciný fan service) moc co nabídnout a potřeboval by spíš radikálně zkrátit. Animovaná Bad Batch taky nebyla špatná, ale nijak zvlášť nezaujala, a tak nezbývá než doufat, že se podaří alespoň ten Obi-Wan.

Zdroje: Variety

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.