Star Wars: Rogue Squadron od Patty Jenkins napíše Matthew Robinson

28. 6. 2021 - 9:30 | Novinky | Adam Homola

Star Wars: Rogue Squadron od Patty Jenkins napíše Matthew Robinson zdroj: Foto: Warner Bros. Pictures

Tak už konečně víme, kdo bude mít nový film z univerza Star Wars na svědomí.

Že ho bude točit Patty Jenkins víme už od loňského roku, ale Disney předtím žádného scénáristu neoznámilo. Až doteď jsme vlastně nevěděli, kdo film napíše. Čí dialogy bude Jenkins režírovat a čí slova budou (zatím neznámí) herci říkat.

A teď už víme, že Rogue Squadron napíše Matthew Robinson. Ten se podílel na scénáři i režii komedie Invention of Lying s Rickym Gervaisem v roce 2009. Psal ale také scénáře k seriálu The Power Inside, nebo k nadcházejícímu pokračování Na hraně zítřka (které asi jen tak nevznikne...), nebo k taktéž připravovanému Little Shop of Horrors.

O čem přesně Rogue Squadron bude se zatím veřejně neví, podle zdrojů THR na tom Robinson v současné době intenzivně pracuje. Film by se měl začít natáčet někdy v průběhu příštího roku a s premiérou se zatím počítá na prosinec 2023, takže prozatím je pořád ještě relativně dost času.

U Robinsona to samozřejmě skončit nemusí, u velkých Hollywoodských filmů není neobvyklé, že někdo napíše první verzi scénáře, pak to po něm někdo jiný přepíše, zase někdo další to ještě upraví apod. Uvidíme tedy, jak moc budou v Disney s Robinsonovou verzí spokojení a jestli se bude točit jen podle jeho notiček, nebo do toho bude strkat prsty ještě někdo další.

Patty Jenkins je širší veřejnosti známá především coby režisérka obou Wonder Woman, a tak nad jejím Rogue Squadron visí nejeden otazník. WW i WW1984 totiž nejsou zrovna kdovíjak špičkové filmy a byť byly komerčně úspěšné, kvalitami se mezi ty nejlepší komiksové filmy rozhodně zařadit nemohou.

zdroj: Warner Bros Pictures

Zdroje: The Hollywood Reporter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.