"Správného" muže volí v nové komedii Maryl Streepová

14. 1. 2010 - 12:00 | Téma | red

"Správného" muže volí v nové komedii Maryl Streepová zdroj: tisková zpráva

Meryl Streepové dostala v americkém snímku Nějak se to komplikuje opět příležitost předvést svůj velký komediální talent.

Ve filmové novince ztvárnila Streepová úspěšnou podnikatelku, o jejíž přízeň svedou boj dva nápadníci ztělesnění známými herci Alekem Baldwinem a Stevem Martinem. Romantická komedie režisérky Nancy Meyersové vstupuje 21. ledna do tuzemských kin.

Ve snímku popisujícím neobvyklý milostný trojúhelník hraje Streepová ženu, která se musí rozhodnout mezi dvěma ctiteli. Prvním je bytový architekt v podání Martina, jenž pro Nějak se to komplikuje zdroj: tisková zpráva hlavní hrdinku navrhuje kuchyň, druhým je její exmanžel a právník ztělesněný Baldwinem. Svou "bývalku" opustil před deseti lety, aby jí vyměnil za mladší a atraktivnější ženu. Nyní si ale uvědomuje, že možná udělal chybu. Protože ve válce a v lásce neplatí žádná pravidla, oba se rozhodnou o dámu svého srdce bojovat až do posledního dechu. To vyvolá řadu nečekaných situací, v nichž se ukáže, že ani pokročilejší věk neubírá nic na pošetilosti zamilovaných.

Filmoví kritici ze serveru rottentomatoes.com ohodnotili snímek označovaný za "teenagerskou komedii pro starší věkem" jen průměrnými 55 procenty. Recenzenti vyčítají filmu určitou schematičnost a přemíru klišé. Přesto se v něm najde poměrně dost povedených gagů a "netuctový" je i závěr filmu. Pochvalu si prý zaslouží i vtipné dialogy. 

Nějak se to komplikuje je údajně nejlepší romantická komedie pro diváky středního věku od snímku Julie a Julia. "Pokud se vám v tomto filmu nebo v komedii Mamma Mia! Streepová líbila, bude se vám líbit i v této novince," napsal například deník Daily Mail.

Za hřejivý, vtipný a moudrý snímek o randění kalifornských padesátníků označil dílo Meyersové deník Daily Mirror. Neváhal ho dokonce přirovnat k seriálu Sex ve městě, ovšem s podtitulem "pro seniory". Nějak se to komplikuje jen výjimečně vyčnívá podle deníku Daily Express nad úroveň televizních sitcomů. Streepová je však podle recenzenta vtipná a věrohodná a prokazuje skvělou "chemii" s temperamentním a charismatickým Baldwinem.
    Nancy Meyersová se proslavila především úspěšnými romantickými komediemi. Mezi její nejznámější díla patří Po čem ženy touží, Lepší pozdě, nežli později nebo Prázdniny.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.