"Správného" muže volí v nové komedii Maryl Streepová

14. 1. 2010 - 12:00 | Téma | red

"Správného" muže volí v nové komedii Maryl Streepová zdroj: tisková zpráva

Meryl Streepové dostala v americkém snímku Nějak se to komplikuje opět příležitost předvést svůj velký komediální talent.

Ve filmové novince ztvárnila Streepová úspěšnou podnikatelku, o jejíž přízeň svedou boj dva nápadníci ztělesnění známými herci Alekem Baldwinem a Stevem Martinem. Romantická komedie režisérky Nancy Meyersové vstupuje 21. ledna do tuzemských kin.

Ve snímku popisujícím neobvyklý milostný trojúhelník hraje Streepová ženu, která se musí rozhodnout mezi dvěma ctiteli. Prvním je bytový architekt v podání Martina, jenž pro Nějak se to komplikuje zdroj: tisková zpráva hlavní hrdinku navrhuje kuchyň, druhým je její exmanžel a právník ztělesněný Baldwinem. Svou "bývalku" opustil před deseti lety, aby jí vyměnil za mladší a atraktivnější ženu. Nyní si ale uvědomuje, že možná udělal chybu. Protože ve válce a v lásce neplatí žádná pravidla, oba se rozhodnou o dámu svého srdce bojovat až do posledního dechu. To vyvolá řadu nečekaných situací, v nichž se ukáže, že ani pokročilejší věk neubírá nic na pošetilosti zamilovaných.

Filmoví kritici ze serveru rottentomatoes.com ohodnotili snímek označovaný za "teenagerskou komedii pro starší věkem" jen průměrnými 55 procenty. Recenzenti vyčítají filmu určitou schematičnost a přemíru klišé. Přesto se v něm najde poměrně dost povedených gagů a "netuctový" je i závěr filmu. Pochvalu si prý zaslouží i vtipné dialogy. 

Nějak se to komplikuje je údajně nejlepší romantická komedie pro diváky středního věku od snímku Julie a Julia. "Pokud se vám v tomto filmu nebo v komedii Mamma Mia! Streepová líbila, bude se vám líbit i v této novince," napsal například deník Daily Mail.

Za hřejivý, vtipný a moudrý snímek o randění kalifornských padesátníků označil dílo Meyersové deník Daily Mirror. Neváhal ho dokonce přirovnat k seriálu Sex ve městě, ovšem s podtitulem "pro seniory". Nějak se to komplikuje jen výjimečně vyčnívá podle deníku Daily Express nad úroveň televizních sitcomů. Streepová je však podle recenzenta vtipná a věrohodná a prokazuje skvělou "chemii" s temperamentním a charismatickým Baldwinem.
    Nancy Meyersová se proslavila především úspěšnými romantickými komediemi. Mezi její nejznámější díla patří Po čem ženy touží, Lepší pozdě, nežli později nebo Prázdniny.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.