"Správného" muže volí v nové komedii Maryl Streepová

14. 1. 2010 - 12:00 | Téma | red

"Správného" muže volí v nové komedii Maryl Streepová zdroj: tisková zpráva

Meryl Streepové dostala v americkém snímku Nějak se to komplikuje opět příležitost předvést svůj velký komediální talent.

Ve filmové novince ztvárnila Streepová úspěšnou podnikatelku, o jejíž přízeň svedou boj dva nápadníci ztělesnění známými herci Alekem Baldwinem a Stevem Martinem. Romantická komedie režisérky Nancy Meyersové vstupuje 21. ledna do tuzemských kin.

Ve snímku popisujícím neobvyklý milostný trojúhelník hraje Streepová ženu, která se musí rozhodnout mezi dvěma ctiteli. Prvním je bytový architekt v podání Martina, jenž pro Nějak se to komplikuje zdroj: tisková zpráva hlavní hrdinku navrhuje kuchyň, druhým je její exmanžel a právník ztělesněný Baldwinem. Svou "bývalku" opustil před deseti lety, aby jí vyměnil za mladší a atraktivnější ženu. Nyní si ale uvědomuje, že možná udělal chybu. Protože ve válce a v lásce neplatí žádná pravidla, oba se rozhodnou o dámu svého srdce bojovat až do posledního dechu. To vyvolá řadu nečekaných situací, v nichž se ukáže, že ani pokročilejší věk neubírá nic na pošetilosti zamilovaných.

Filmoví kritici ze serveru rottentomatoes.com ohodnotili snímek označovaný za "teenagerskou komedii pro starší věkem" jen průměrnými 55 procenty. Recenzenti vyčítají filmu určitou schematičnost a přemíru klišé. Přesto se v něm najde poměrně dost povedených gagů a "netuctový" je i závěr filmu. Pochvalu si prý zaslouží i vtipné dialogy. 

Nějak se to komplikuje je údajně nejlepší romantická komedie pro diváky středního věku od snímku Julie a Julia. "Pokud se vám v tomto filmu nebo v komedii Mamma Mia! Streepová líbila, bude se vám líbit i v této novince," napsal například deník Daily Mail.

Za hřejivý, vtipný a moudrý snímek o randění kalifornských padesátníků označil dílo Meyersové deník Daily Mirror. Neváhal ho dokonce přirovnat k seriálu Sex ve městě, ovšem s podtitulem "pro seniory". Nějak se to komplikuje jen výjimečně vyčnívá podle deníku Daily Express nad úroveň televizních sitcomů. Streepová je však podle recenzenta vtipná a věrohodná a prokazuje skvělou "chemii" s temperamentním a charismatickým Baldwinem.
    Nancy Meyersová se proslavila především úspěšnými romantickými komediemi. Mezi její nejznámější díla patří Po čem ženy touží, Lepší pozdě, nežli později nebo Prázdniny.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.