SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu

4. 2. 2015 - 21:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu zdroj: tisková zpráva

Sponge Bob je jednoznačně nejbizarnějším animovaným stvořením všech dob. V míře absurdnosti překonává i věčnou oběť Oggyho a ultrapravicového Cartmana ze South Parku. V novém filmovém zpracování se tato mycí seriálová houba dostane i do skutečného lidského světa a bude bojovat se zlým pirátem.

Sponge Boba znám opravdu hodně dlouho. Poprvé jsem žlutého hrdinu viděl na počítači někdy v době příchodu nového století a byl jsem opravdu vyjeven z toho, že postavou v kresleném seriálu může být ementál v trenýrkách. Až za hodně dlouhou dobu jsem pochopil význam slova sponge. Úplně mi to rozhodilo, že několik dlouhých let jsem Sponge Boba neměl rád.

Sponge zdroj: tisková zpráva

Nový film je mixem klasické i počítačové animace, je však natáčen i ve skutečném světě. To všechno zní tak strašlivě marketingově, že jsem film původně ani nechtěl vidět. Nebojte se. Nový Sponge Bob je stejně surrealistickým škvárem, že jej nelze nějak rozumně popsat, ale ani nenávidět. A stojí za to jej vidět. Pokud se vaše dítě bude smát s vámi, vyroste z něj člověk se smyslem pro humor.

Předně jde o to, že populární houba žije v ananasu a dělá hamburgery. Recepturu ukradne pirátský Banderas a z našich postav se stanou superhrdinové. Jsou prostě větší a mohou bitkařit ve skutečném světě. Zajímavé také je, že jsem se v příběhu ihned ztratil. zejména střídání kreslené a skutečné reality mne mátlo a hodně věcí mi musel vysvětlovat můj šestiletý syn. 

zdroj: Cinemart

Zajímavým faktem také je, že jednu s postav mluví muzikant Slash. To samozřejmě v kině nebudete slyšet, protože musíte jít jen na dabovanou verzi. Vytýkat distributorovi dabing je nesmysl, protože Sponge Boba milují především děti.

Vůbec nevím, o čem to bylo. Některé skeče byly skvělé, jiné méně. Bylo to také hrozitánsky přebarvené. Měl jsem pocit, že koukám po třiceti letech zase na ruskou televizi Rubín.

Sponge Bob podruhé ve filmu je obstojným důvodem k tomu, jak zabít odpoledne s dětmi. Pokud děti nemáte, musíte být hodně velkým fanouškem. Opravdu hodně velkým.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.