SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu

4. 2. 2015 21:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu zdroj: Archiv

Sponge Bob je jednoznačně nejbizarnějším animovaným stvořením všech dob. V míře absurdnosti překonává i věčnou oběť Oggyho a ultrapravicového Cartmana ze South Parku. V novém filmovém zpracování se tato mycí seriálová houba dostane i do skutečného lidského světa a bude bojovat se zlým pirátem.

Sponge Boba znám opravdu hodně dlouho. Poprvé jsem žlutého hrdinu viděl na počítači někdy v době příchodu nového století a byl jsem opravdu vyjeven z toho, že postavou v kresleném seriálu může být ementál v trenýrkách. Až za hodně dlouhou dobu jsem pochopil význam slova sponge. Úplně mi to rozhodilo, že několik dlouhých let jsem Sponge Boba neměl rád.

Sponge zdroj: Archiv

Nový film je mixem klasické i počítačové animace, je však natáčen i ve skutečném světě. To všechno zní tak strašlivě marketingově, že jsem film původně ani nechtěl vidět. Nebojte se. Nový Sponge Bob je stejně surrealistickým škvárem, že jej nelze nějak rozumně popsat, ale ani nenávidět. A stojí za to jej vidět. Pokud se vaše dítě bude smát s vámi, vyroste z něj člověk se smyslem pro humor.

Předně jde o to, že populární houba žije v ananasu a dělá hamburgery. Recepturu ukradne pirátský Banderas a z našich postav se stanou superhrdinové. Jsou prostě větší a mohou bitkařit ve skutečném světě. Zajímavé také je, že jsem se v příběhu ihned ztratil. zejména střídání kreslené a skutečné reality mne mátlo a hodně věcí mi musel vysvětlovat můj šestiletý syn. 

zdroj: Cinemart

Zajímavým faktem také je, že jednu s postav mluví muzikant Slash. To samozřejmě v kině nebudete slyšet, protože musíte jít jen na dabovanou verzi. Vytýkat distributorovi dabing je nesmysl, protože Sponge Boba milují především děti.

Vůbec nevím, o čem to bylo. Některé skeče byly skvělé, jiné méně. Bylo to také hrozitánsky přebarvené. Měl jsem pocit, že koukám po třiceti letech zase na ruskou televizi Rubín.

Sponge Bob podruhé ve filmu je obstojným důvodem k tomu, jak zabít odpoledne s dětmi. Pokud děti nemáte, musíte být hodně velkým fanouškem. Opravdu hodně velkým.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

Hulk dostane kámošku a bude jí Tatiana Maslay

18. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji She-Hulk.
Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

Warner Bros se prý snaží přesvědčit Phoenixe hned ke dvěma pokračováním Jokera

17. 9. 2020 | Novinky | Adam Homola

Warnerům by se líbil další Joker, ale co na to Phoenix?
První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

První trailer na druhou sezónu Mandaloriana slibuje rytíře Jedi

16. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Lucasfilm a Disney konečně ukázali první záběry z druhé sezóny seriálu The Mandalorian.
Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

15. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Každý výrazný hrdina musí mít minimálně stejně výrazného záporáka a pro nového Jamese Bonda to platí dvojnásob.