SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu

4. 2. 2015 21:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu

Sponge Bob je jednoznačně nejbizarnějším animovaným stvořením všech dob. V míře absurdnosti překonává i věčnou oběť Oggyho a ultrapravicového Cartmana ze South Parku. V novém filmovém zpracování se tato mycí seriálová houba dostane i do skutečného lidského světa a bude bojovat se zlým pirátem.

Sponge Boba znám opravdu hodně dlouho. Poprvé jsem žlutého hrdinu viděl na počítači někdy v době příchodu nového století a byl jsem opravdu vyjeven z toho, že postavou v kresleném seriálu může být ementál v trenýrkách. Až za hodně dlouhou dobu jsem pochopil význam slova sponge. Úplně mi to rozhodilo, že několik dlouhých let jsem Sponge Boba neměl rád.

Sponge

Nový film je mixem klasické i počítačové animace, je však natáčen i ve skutečném světě. To všechno zní tak strašlivě marketingově, že jsem film původně ani nechtěl vidět. Nebojte se. Nový Sponge Bob je stejně surrealistickým škvárem, že jej nelze nějak rozumně popsat, ale ani nenávidět. A stojí za to jej vidět. Pokud se vaše dítě bude smát s vámi, vyroste z něj člověk se smyslem pro humor.

Předně jde o to, že populární houba žije v ananasu a dělá hamburgery. Recepturu ukradne pirátský Banderas a z našich postav se stanou superhrdinové. Jsou prostě větší a mohou bitkařit ve skutečném světě. Zajímavé také je, že jsem se v příběhu ihned ztratil. zejména střídání kreslené a skutečné reality mne mátlo a hodně věcí mi musel vysvětlovat můj šestiletý syn. 

Zajímavým faktem také je, že jednu s postav mluví muzikant Slash. To samozřejmě v kině nebudete slyšet, protože musíte jít jen na dabovanou verzi. Vytýkat distributorovi dabing je nesmysl, protože Sponge Boba milují především děti.

Vůbec nevím, o čem to bylo. Některé skeče byly skvělé, jiné méně. Bylo to také hrozitánsky přebarvené. Měl jsem pocit, že koukám po třiceti letech zase na ruskou televizi Rubín.

Sponge Bob podruhé ve filmu je obstojným důvodem k tomu, jak zabít odpoledne s dětmi. Pokud děti nemáte, musíte být hodně velkým fanouškem. Opravdu hodně velkým.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

Pokračování, na která se vyplatilo počkat

6. 12. 2019 | Téma | Matěj Svoboda

Obvykle platí, že když vznikne hit, s pokračováním se dlouho neváhá. Není to však pravidlem.
Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

Recenze: Jumanji: Další level – dobrodružství nekončí

5. 12. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Současnému Hollywoodu vládnou comicsy, toho si už nejspíš stihl všimnout i ten nejméně pozorný návštěvník kin. Stejně výhodná je ale v poslední době i sázka na nostalgii.
Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

Podívejte se na první trailer na poslední bondovku s Danielem Craigem

4. 12. 2019 | Trailery | Adam Homola

Takhle má vypadat pořádný první trailer. Žádné naznačování, ale spousta záběrů, nástřel příběhu, pohled na nové postavy a samozřejmě na hlavního borce, který se stylově loučí.
Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

Mena Massoud nemůže ani po miliardovém Aladinovi sehnat žádnou novou roli

4. 12. 2019 | Novinky | Adam Homola

Mena Massoud toho za sebou ještě moc nemá. Pár seriálů, několik kraťasů a jeden masivní blockbuster. Přesto je bez práce.