SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu

4. 2. 2015 - 21:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu zdroj: tisková zpráva

Sponge Bob je jednoznačně nejbizarnějším animovaným stvořením všech dob. V míře absurdnosti překonává i věčnou oběť Oggyho a ultrapravicového Cartmana ze South Parku. V novém filmovém zpracování se tato mycí seriálová houba dostane i do skutečného lidského světa a bude bojovat se zlým pirátem.

Sponge Boba znám opravdu hodně dlouho. Poprvé jsem žlutého hrdinu viděl na počítači někdy v době příchodu nového století a byl jsem opravdu vyjeven z toho, že postavou v kresleném seriálu může být ementál v trenýrkách. Až za hodně dlouhou dobu jsem pochopil význam slova sponge. Úplně mi to rozhodilo, že několik dlouhých let jsem Sponge Boba neměl rád.

Sponge zdroj: tisková zpráva

Nový film je mixem klasické i počítačové animace, je však natáčen i ve skutečném světě. To všechno zní tak strašlivě marketingově, že jsem film původně ani nechtěl vidět. Nebojte se. Nový Sponge Bob je stejně surrealistickým škvárem, že jej nelze nějak rozumně popsat, ale ani nenávidět. A stojí za to jej vidět. Pokud se vaše dítě bude smát s vámi, vyroste z něj člověk se smyslem pro humor.

Předně jde o to, že populární houba žije v ananasu a dělá hamburgery. Recepturu ukradne pirátský Banderas a z našich postav se stanou superhrdinové. Jsou prostě větší a mohou bitkařit ve skutečném světě. Zajímavé také je, že jsem se v příběhu ihned ztratil. zejména střídání kreslené a skutečné reality mne mátlo a hodně věcí mi musel vysvětlovat můj šestiletý syn. 

zdroj: Cinemart

Zajímavým faktem také je, že jednu s postav mluví muzikant Slash. To samozřejmě v kině nebudete slyšet, protože musíte jít jen na dabovanou verzi. Vytýkat distributorovi dabing je nesmysl, protože Sponge Boba milují především děti.

Vůbec nevím, o čem to bylo. Některé skeče byly skvělé, jiné méně. Bylo to také hrozitánsky přebarvené. Měl jsem pocit, že koukám po třiceti letech zase na ruskou televizi Rubín.

Sponge Bob podruhé ve filmu je obstojným důvodem k tomu, jak zabít odpoledne s dětmi. Pokud děti nemáte, musíte být hodně velkým fanouškem. Opravdu hodně velkým.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.