SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu

4. 2. 2015 - 21:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu - recenze opravdu vykutáleného animovaného filmu zdroj: tisková zpráva

Sponge Bob je jednoznačně nejbizarnějším animovaným stvořením všech dob. V míře absurdnosti překonává i věčnou oběť Oggyho a ultrapravicového Cartmana ze South Parku. V novém filmovém zpracování se tato mycí seriálová houba dostane i do skutečného lidského světa a bude bojovat se zlým pirátem.

Sponge Boba znám opravdu hodně dlouho. Poprvé jsem žlutého hrdinu viděl na počítači někdy v době příchodu nového století a byl jsem opravdu vyjeven z toho, že postavou v kresleném seriálu může být ementál v trenýrkách. Až za hodně dlouhou dobu jsem pochopil význam slova sponge. Úplně mi to rozhodilo, že několik dlouhých let jsem Sponge Boba neměl rád.

Sponge zdroj: tisková zpráva

Nový film je mixem klasické i počítačové animace, je však natáčen i ve skutečném světě. To všechno zní tak strašlivě marketingově, že jsem film původně ani nechtěl vidět. Nebojte se. Nový Sponge Bob je stejně surrealistickým škvárem, že jej nelze nějak rozumně popsat, ale ani nenávidět. A stojí za to jej vidět. Pokud se vaše dítě bude smát s vámi, vyroste z něj člověk se smyslem pro humor.

Předně jde o to, že populární houba žije v ananasu a dělá hamburgery. Recepturu ukradne pirátský Banderas a z našich postav se stanou superhrdinové. Jsou prostě větší a mohou bitkařit ve skutečném světě. Zajímavé také je, že jsem se v příběhu ihned ztratil. zejména střídání kreslené a skutečné reality mne mátlo a hodně věcí mi musel vysvětlovat můj šestiletý syn. 

zdroj: Cinemart

Zajímavým faktem také je, že jednu s postav mluví muzikant Slash. To samozřejmě v kině nebudete slyšet, protože musíte jít jen na dabovanou verzi. Vytýkat distributorovi dabing je nesmysl, protože Sponge Boba milují především děti.

Vůbec nevím, o čem to bylo. Některé skeče byly skvělé, jiné méně. Bylo to také hrozitánsky přebarvené. Měl jsem pocit, že koukám po třiceti letech zase na ruskou televizi Rubín.

Sponge Bob podruhé ve filmu je obstojným důvodem k tomu, jak zabít odpoledne s dětmi. Pokud děti nemáte, musíte být hodně velkým fanouškem. Opravdu hodně velkým.

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.