Spolupráce s Russellem Crowem je podle jeho kolegů občas nesnadná

19. 5. 2010 - 7:55 | Téma | red

Spolupráce s Russellem Crowem je podle jeho kolegů občas nesnadná zdroj: tisková zpráva

Dívat se sama na sebe, to je utrpení, říká herečka Cate Blanchettová, která se vrací na filmová plátna v roli Lady Marion v nové adaptaci klasické anglické pověsti Robin Hood. "Je to jako koukat se na domácí video, ale dělat to na veřejnosti. Vždycky jsou tam chvíle, kdy se cítíte, jako byste měli kalhoty u kotníků," dodala.

V rozhovoru, který poskytla magazínu Parade, se čtyřicetiletá herečka narozená v Austrálii svěřila i s tím, jak nesnadná je občas spolupráce s Russellem Crowem, který v novém filmu hraje Robina Hooda. "S Russelem to není vždycky snadné," říká Blanchettová. "Předchází ho jak jeho herecká, tak ta 'zastrašující' pověst. Ale vždycky mu jde o to udělat co nejlepší film. A já se taky nebojím prosadit, a tak jsme měli několik, řekněme, jadrnějších rozhovorů," dodala.

Russell Crowe, Cate Blanchett, Robin Hood

"V tomhle filmu pro mě bylo největší výzvou to, že ode mě (všichni) čekali, že budu vypadat mnohem krásnější než mužské spoluhvězdy, což není snadné, když k tomu máte dělat akční kousky. Líbila se mi jízda na koni a ten moment, kdy se Marion oblékne do drátěné košile a jede do bitvy. Jezdili jsme na malých, divokých ponících. Některé bylo opravdu těžké zvládnout a žádný z nich neměl sedlo. Všichni jsme jeli tryskem a bylo to vzrušující," uvedla herečka, která by byla ráda, kdyby se diváci chodili dívat na postavu, kterou právě hraje - a ne na Cate Blanchettovou.

"Líbí se mi měnit se jako chameleon. Ráda se dívám na výkony, které neruší všechny ty osobní přívažky ze skutečného života," prohlásila Blanchettová. "Proto se zdráhám prozrazovat příliš mnoho sama o sobě. Ano, je hezké mluvit o tom, že jsem matka a mám skvělého manžela a bla, bla, bla. Ale jsem mnohem radši, když se lidé soustřeďují na mou práci. Nedokázala bych být tím, čemu říkám 'osobnostní umělci', kteří čekají, že budete chodit na ně a ne na jejich postavu na plátně."

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.