Spolupráce s Russellem Crowem je podle jeho kolegů občas nesnadná

19. 5. 2010 - 7:55 | Téma | red

Spolupráce s Russellem Crowem je podle jeho kolegů občas nesnadná zdroj: tisková zpráva

Dívat se sama na sebe, to je utrpení, říká herečka Cate Blanchettová, která se vrací na filmová plátna v roli Lady Marion v nové adaptaci klasické anglické pověsti Robin Hood. "Je to jako koukat se na domácí video, ale dělat to na veřejnosti. Vždycky jsou tam chvíle, kdy se cítíte, jako byste měli kalhoty u kotníků," dodala.

V rozhovoru, který poskytla magazínu Parade, se čtyřicetiletá herečka narozená v Austrálii svěřila i s tím, jak nesnadná je občas spolupráce s Russellem Crowem, který v novém filmu hraje Robina Hooda. "S Russelem to není vždycky snadné," říká Blanchettová. "Předchází ho jak jeho herecká, tak ta 'zastrašující' pověst. Ale vždycky mu jde o to udělat co nejlepší film. A já se taky nebojím prosadit, a tak jsme měli několik, řekněme, jadrnějších rozhovorů," dodala.

Russell Crowe, Cate Blanchett, Robin Hood

"V tomhle filmu pro mě bylo největší výzvou to, že ode mě (všichni) čekali, že budu vypadat mnohem krásnější než mužské spoluhvězdy, což není snadné, když k tomu máte dělat akční kousky. Líbila se mi jízda na koni a ten moment, kdy se Marion oblékne do drátěné košile a jede do bitvy. Jezdili jsme na malých, divokých ponících. Některé bylo opravdu těžké zvládnout a žádný z nich neměl sedlo. Všichni jsme jeli tryskem a bylo to vzrušující," uvedla herečka, která by byla ráda, kdyby se diváci chodili dívat na postavu, kterou právě hraje - a ne na Cate Blanchettovou.

"Líbí se mi měnit se jako chameleon. Ráda se dívám na výkony, které neruší všechny ty osobní přívažky ze skutečného života," prohlásila Blanchettová. "Proto se zdráhám prozrazovat příliš mnoho sama o sobě. Ano, je hezké mluvit o tom, že jsem matka a mám skvělého manžela a bla, bla, bla. Ale jsem mnohem radši, když se lidé soustřeďují na mou práci. Nedokázala bych být tím, čemu říkám 'osobnostní umělci', kteří čekají, že budete chodit na ně a ne na jejich postavu na plátně."

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.