Spolupráce s Russellem Crowem je podle jeho kolegů občas nesnadná

19. 5. 2010 - 7:55 | Téma | red

Spolupráce s Russellem Crowem je podle jeho kolegů občas nesnadná zdroj: tisková zpráva

Dívat se sama na sebe, to je utrpení, říká herečka Cate Blanchettová, která se vrací na filmová plátna v roli Lady Marion v nové adaptaci klasické anglické pověsti Robin Hood. "Je to jako koukat se na domácí video, ale dělat to na veřejnosti. Vždycky jsou tam chvíle, kdy se cítíte, jako byste měli kalhoty u kotníků," dodala.

V rozhovoru, který poskytla magazínu Parade, se čtyřicetiletá herečka narozená v Austrálii svěřila i s tím, jak nesnadná je občas spolupráce s Russellem Crowem, který v novém filmu hraje Robina Hooda. "S Russelem to není vždycky snadné," říká Blanchettová. "Předchází ho jak jeho herecká, tak ta 'zastrašující' pověst. Ale vždycky mu jde o to udělat co nejlepší film. A já se taky nebojím prosadit, a tak jsme měli několik, řekněme, jadrnějších rozhovorů," dodala.

Russell Crowe, Cate Blanchett, Robin Hood

"V tomhle filmu pro mě bylo největší výzvou to, že ode mě (všichni) čekali, že budu vypadat mnohem krásnější než mužské spoluhvězdy, což není snadné, když k tomu máte dělat akční kousky. Líbila se mi jízda na koni a ten moment, kdy se Marion oblékne do drátěné košile a jede do bitvy. Jezdili jsme na malých, divokých ponících. Některé bylo opravdu těžké zvládnout a žádný z nich neměl sedlo. Všichni jsme jeli tryskem a bylo to vzrušující," uvedla herečka, která by byla ráda, kdyby se diváci chodili dívat na postavu, kterou právě hraje - a ne na Cate Blanchettovou.

"Líbí se mi měnit se jako chameleon. Ráda se dívám na výkony, které neruší všechny ty osobní přívažky ze skutečného života," prohlásila Blanchettová. "Proto se zdráhám prozrazovat příliš mnoho sama o sobě. Ano, je hezké mluvit o tom, že jsem matka a mám skvělého manžela a bla, bla, bla. Ale jsem mnohem radši, když se lidé soustřeďují na mou práci. Nedokázala bych být tím, čemu říkám 'osobnostní umělci', kteří čekají, že budete chodit na ně a ne na jejich postavu na plátně."

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.