Společnost Imax bude v Rusku instalovat 14 nových systémů

- Téma autor: red

Kanadský výrobce a provozovatel velkých promítacích systémů, včetně trojrozměrných, Imax Corp. podepsal dohodu s ruskou společností Cinema Park o instalaci 14 systémů do kin po celém Rusku. Dohoda je největší samostatnou dohodou o instalaci kin v Evropě v 45leté historii Imaxu.

Podle dohody se první tři kina Cinema Park IMAX otevřou ještě do konce letošího roku a dalších sedm do konce roku 2012. Kina mají být umístěna v regionálních centrech po celém Rusku, síť kin Imaxu se tak rozšíří i mimo širší oblast Moskvy a Petrohradu.

Dohoda rozšíří do roku 2012 počet kin Imaxu v Rusku a ve Společenství nezávislých států na 27. Rusko a SNS tak budou pro Imax třetím největším trhem za Spojenými státy a Čínou, napsala agentura Reuters.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.