Spielbergovo studio Amblin Partners vytvoří hned několik filmů pro Netflix

22. 6. 2021 - 13:25 | Novinky | Adam Homola

Spielbergovo studio Amblin Partners vytvoří hned několik filmů pro Netflix Steven Spielberg, 2017 | zdroj: Foto: Gage Skidmore, Flickr, CC BY-SA 2.0

Studio Amblin Partners podepsalo dohodu o produkci několika nových celovečerních filmů pro Netflix.

Mělo by se jednat prý o alespoň dva filmy ročně, po dobu několika (zatím neznámo kolika) let. Jedním z šéfů a klíčových lidí Amblinu je jeho spoluzakladatel a legendární režisér Steven Spielberg. Jestli to ale znamená, že přímo Spielberg natočí svůj příští film pro Netflix, zatím nevíme a z veřejných prohlášení obou stran to není jasné. Spielberg tak bude možná jen produkovat, nicméně není vyloučeno, že se na tom kreativně nebude vůbec podílet.

Amblin totiž nerovná se Steven Spielberg. Pod hlavičkou či za spolupráce studia totiž vznikly filmy jako The Trial of the Chicago 7, Zelená kniha, 1917, Čarodějovy hodiny, Dark Waters, First Man a chystá se Maestro s Bradley Cooperem.

Spielberg coby režisér teď dokončuje svoji verzi kultovního muzikálu West Side Story a původně měl točit i Indiana Jones 5 (který se v těchto dnech natáčí), jen aby ho nakonec produkoval a za kameru dosadil Jamese Mangolda.

 

zdroj: Falcon

 

Ony alespoň dva filmy ročně by měl Netflix i spolufinancovat, ať už částečně, nebo kompletně. Vedle toho se ale jistě musel plácnout přes kapsu i kvůli dohodě jako takové, nicméně to je v dnešní době nejspíš nezbytnost. Netflix už dávno není jediným relevantním streamovacím hráčem: konkurence je velká, roste a také se nebojí investovat hromady peněz do nového obsahu, ať už mluvíme o Disney+, HBO Max, Paramount+, Amazon Prime Video a další.

Jakkoliv bylo na Spielberga ještě do nedávna nahlíženo jako na streamovacího, potažmo konkrétně netflixového skeptika, není tomu tak. Ano, režisér miluje kina a zážitku z promítání filmu v kině se nic nevyrovná, každopádně to neznamená, že by Spielberg proti streamování brojil. Stejně tak jsou lživé dřívější reporty o tom, jak se měl Spielberg snažit házet Netflixu klacky pod nohy, když se streamovací gigant snažil sbírat Oscary.

Spielbergovo pohrdání streamingem a Netflixem je tak spíše jen mediální fabulací než realitou, ostatně se to muselo nakonec uvádět na pravou míru v The New York Times. Aktuální smlouva s Amblinem (nikoliv najmutí si Spielberga jako takového) je tak za prvé něco jiného než v případě Finchera, Cuaróna či Scorseseho a za druhé se v tuhle chvíli ještě veřejně neví, jak moc u tvorby filmů pro Netflix bude stát sám Spielberg. A navíc velmi pravděpodobně nepůjde ani o exkluzivní filmy dostupné jen a pouze na Netflixu – dá se očekávat, že si studio a tvůrci vyjednají alespoň omezené nasazení snímků do kin.

Zdroje: Variety , Deadline , The New York Times , Tisková zpráva

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.