Spielberg si po více jak 30 letech splní přání: natočí Talisman od Stephena Kinga

8. 3. 2021 - 13:00 | Novinky | Adam Homola

Spielberg si po více jak 30 letech splní přání: natočí Talisman od Stephena Kinga Steven Spielberg, 2017 | zdroj: Foto: Gage Skidmore, Flickr, CC BY-SA 2.0

Práva na zfilmování knihy Stephena Kinga The Talisman vlastní Steven Spielberg už přes 35 let a teď se ke svému vysněnému projektu konečně dostane.

Jen z toho nebude film, jak Spielberg prapůvodně zamýšlel, ale seriál. Legendární režisér se totiž spojil s bratry Dufferovými, kteří jsou zodpovědní za všechny sezóny populárního seriálu Stranger Things. Společně tak chtějí vytvořit nový, na Talismanu postavený seriál, který bude Spielberg produkovat.

Příběh Talismanu se točí kolem 12letého chlapce Jacka Sawyera. Ten se vydá na velkou výpravu s cílem zachránit svoji umírající maminku. Pomoci mu má mocný talisman, jenže ten nedokáže zachránit jen jeho matku – talisman dokáže zachránit i celý svět. Příběh knihy se odehrává z části v Americe a z části v nebezpečném fantasy světě jménem The Territories.

Na seriálu se bude vedle výše zmíněných podílet i Curtin Gwinn, který Stranger Things produkoval a psal i scénář. Gwinn bude The Talisman psát a hodlá i celý seriál řídit. Seriál vznikne pod hlavičkou Netflixu a Spielberg na něm bude pracovat z pozice výkonného producenta v rámci své vlastní produkční společnosti Amblin.

Bratři Dufferové mají teď plné ruce práce s přípravami nové sezóny Stranger Things a i samotný Spielberg se ani ve svém pokročilém věku (74 let) nefláká. V současné době dokončuje West Side Story a připravuje The Kidnapping of Edgardo Mortara. Do toho pracuje na celé řadě filmů jako producent, například i včetně nového Indiana Jonese.

Zdroje: The Hollywood Reporter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.