Spielberg si po více jak 30 letech splní přání: natočí Talisman od Stephena Kinga

8. 3. 2021 - 13:00 | Novinky | Adam Homola

Spielberg si po více jak 30 letech splní přání: natočí Talisman od Stephena Kinga Steven Spielberg, 2017 | zdroj: Foto: Gage Skidmore, Flickr, CC BY-SA 2.0

Práva na zfilmování knihy Stephena Kinga The Talisman vlastní Steven Spielberg už přes 35 let a teď se ke svému vysněnému projektu konečně dostane.

Jen z toho nebude film, jak Spielberg prapůvodně zamýšlel, ale seriál. Legendární režisér se totiž spojil s bratry Dufferovými, kteří jsou zodpovědní za všechny sezóny populárního seriálu Stranger Things. Společně tak chtějí vytvořit nový, na Talismanu postavený seriál, který bude Spielberg produkovat.

Příběh Talismanu se točí kolem 12letého chlapce Jacka Sawyera. Ten se vydá na velkou výpravu s cílem zachránit svoji umírající maminku. Pomoci mu má mocný talisman, jenže ten nedokáže zachránit jen jeho matku – talisman dokáže zachránit i celý svět. Příběh knihy se odehrává z části v Americe a z části v nebezpečném fantasy světě jménem The Territories.

Na seriálu se bude vedle výše zmíněných podílet i Curtin Gwinn, který Stranger Things produkoval a psal i scénář. Gwinn bude The Talisman psát a hodlá i celý seriál řídit. Seriál vznikne pod hlavičkou Netflixu a Spielberg na něm bude pracovat z pozice výkonného producenta v rámci své vlastní produkční společnosti Amblin.

Bratři Dufferové mají teď plné ruce práce s přípravami nové sezóny Stranger Things a i samotný Spielberg se ani ve svém pokročilém věku (74 let) nefláká. V současné době dokončuje West Side Story a připravuje The Kidnapping of Edgardo Mortara. Do toho pracuje na celé řadě filmů jako producent, například i včetně nového Indiana Jonese.

Zdroje: The Hollywood Reporter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.