Spider-Man: Homecoming je svižná chemická bomba, která mě bavila od začátku od konce

10. 7. 2017 10:38 - Recenze | Autor: Adam Homola

Spider-Man: Homecoming je svižná chemická bomba, která mě bavila od začátku od konce Zdroj: Archiv

Uvědomil jsem si to už při odcházení z kina. Dlouho se mi nestalo, že bych nejpozději pár desítek metrů od sálu nezačal lamentovat nad příliš dlouhou stopáží a několika nudnými scénami. Hollywoodské filmy jsou dlouhé a je mi záhadou, proč je nechávají producenti/režiséři/editoři takhle nabobtnávat.

Za pár měsíců se podívám jen na pár fajn scén na YouTube, ale celé to už většinou nikdy vidět nechci. Spider-Man: Homecoming je pravý opak. Obrovský hollywoodský film, Marvelovka (nad kterými jsem zlomil hůl po Avengers) a má něco přes dvě hodiny. Přesto mě film bavil od začátku do konce, na žádné hluché místo si nepamatuju a klidně si dám za pár měsíců opáčko.

Nový Spider-Man je překvapivě mnohem vtipnější, než bych čekal a než byl kterýkoliv z předchozích dílů. Vtípky tu fungují stejně dobře jako twisty a mix mezi „jsem Spider-Man“ a „jsem obyčejný kluk na střední škole“ je perfektně vyvážený. Ani jedna část nesklouzne do stereotypu a sledovat akční scény a hopsání mě bavilo úplně stejně, jako středoškolské trable hlavního hrdiny.

Záporák je pak kapitola sama pro sebe. Keaton si ho užívá, jeho chemie s Hollandem funguje na výbornou a scény, kdy se spolu jen tak baví v civilu, jsou k nezaplacení. To jde říct ale prakticky o všech hercích. Castingoví direktoři tady uhodili hřebíček na hlavičku, díky čemuž tu chemie funguje přesně tak, jak má. Parádně funguje Robert Downey Jr., Jon Favreau, Gwyneth Paltrow, Zendaya, Laura Harrier i Jacob Batalon.

Film si je taky velice dobře vědom moderní doby a některé vtípky, situace a dialogy se nebojí zasadit do dnešního kontextu, což mladičkému Spider-Manovi jen hraje do karet. Po Raimiho trilogii a dvou filmech od Webba je Homecoming perfektní restart, který neztrácí čas stokrát viděnými scénami „kouše mě pavouk“, nebo „pracuju jako novinář“ a „řeším trable s Marry Jane Watson“.

Režisér Jon Watts neztrácí ani minutu, šlape do toho hned od začátku a namísto dalšího opakování příběhového pozadí servíruje rovnou svižnou akci a komedii zároveň. A za to má ode mě palec nahoru.

Zdroje: Vlastní

ČLÁNKY O FILMU

Nakonec je všechno při starém, Spider-Man v MCU zůstává

Nakonec je všechno při starém, Spider-Man v MCU zůstává

30. 9. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tolik emocí, tolik nářků, a nakonec je všechno při starém. Spider-Man měl totiž kvůli nedohodě Disney/Marvelu a Sony opustit filmový vesmír Marvelu a jet už jenom sólo. Respektive budovat si svůj vlastní vesmír na svém vlastním písečku u Sony.
Začátek Spider-Man: Homecoming čeká jenom na vás

Začátek Spider-Man: Homecoming čeká jenom na vás

27. 9. 2017 | Trailery | Adam Homola

Nový Spider-Man se povedl. Svědčí o tom nejen uživatelské recenze i spokojení kritici. Omlazení Petera Parkera sérii prospělo, stejně jako jeho integrace do celého vesmíru Marvelu, především Avengers. Film už v kinech asi nechytíte, ale za nedlouho si ho budete moct koupit či půjčit v online obchodech. Ještě předtím tu ale máte prvních deset minut, které vás mohou na nejnovější dobrodružství pavoučího muže hezky nalákat.
O pokračování Spider-Man: Homecoming by se měl postarat stejný kreativní tým

O pokračování Spider-Man: Homecoming by se měl postarat stejný kreativní tým

31. 8. 2017 | Novinky | Adam Homola

Letošní Spider-Man se, na rozdíl od toho předchozího, povedl. A to tak že hodně. Dokonce natolik, že se chystá dvojka a pokud Sony dá, bude i se stejným kreativním týmem.
Spider-Man má v Homecoming oblek nacpaný nejnovějšími technologiemi

Spider-Man má v Homecoming oblek nacpaný nejnovějšími technologiemi

13. 6. 2017 | Novinky | Adam Homola

Spider-Man: Homecoming se s každým dalším videem profiluje jako moderní Spider-Man pro moderní publikum a nové video tomu dává jen za pravdu. Tentokrát tu nemáme trailer, jako spíše stručné představení speciálního obleku, který z Petera Parkera udělá Spider-Mana.
Ve Spider-Man: Homecoming spojí mladičký Peter Parker síly se zkušeným Iron Manem

Ve Spider-Man: Homecoming spojí mladičký Peter Parker síly se zkušeným Iron Manem

9. 12. 2016 | Novinky | Adam Homola

Spider-Man: Homecoming bude mít premiéru 6. července 2017 a tak je nejvyšší čas na první trailer. Ten dorazil v dnešních ranních hodinách a nezklamal. Hlavní role se ujal mladičký Tom Holland a namísto zdlouhavého představování postavy, kousnutí pavoukem a proměnu, nám režisér Jon Watts servíruje rovnou akci, vtípky a vážné dialogy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.