Spider-Man 2 – soundtrack

25. 1. 2008 - 14:42 | Téma | red

Spider-Man 2 – soundtrack zdroj: tisková zpráva

Ok. Mám rád tyhle soundtracky k teen akcím nebo komediím. Vždycky se totiž dostanu do obrazu v tom, co zrovna žhne v zámořské pop-povrchní-kytarovce

Ok. Mám rád tyhle soundtracky k teen akcím nebo komediím. Vždycky se totiž dostanu do obrazu v tom, co zrovna žhne v zámořské pop-povrchní-kytarovce. Nejinak je tomu i na soundtracku ke Spider-Manovi 2. Pravda, chybí tu předloňský tahák v podobě singlu od The Cure, ale producenti asi přišli na to, že mnohem větší zisky nasbírají v mladších řadách, než mezi nostalgickými fanoušky indie scény. Zřejmě mají pravdu (bohužel), na druhou stranu jim po poslechu téhle placky musím přiznat celkem poctivou práci ...

Žádnou popinu tady nehledejte. Všechno si jede na vlně tvrdší kytarovky, post-punku a nu-metelu, samozřejmě se správným podbízivých tahem na branku, rýsnutým podle přesné šablony pána producenta... Ale podle šablonky trošku jiné, než na kterou je zvyklý posluchač místních rádio frekvencích. Píšu: podbízivé, ale dodávám: taky inteligentní... Holt si budeme muset ještě chvilku počkat, než radioví dramaturgové vymění rumunské disko hity za tohle.

Při letmém pohledu na obal desky zjišťuji, že z doslechu mi něco říkají jenom Yellowcard. V recenzi na jejich poslední počin čtu, „že jediný smysl téhle desky spočívá v tom, abych se v bookletu dočetl, že kapela hraje na zesilovače Ampeg a činely Sabian, a oblíká je November Clothing a Globe Shoes“. Mě to až tak nepřijde, jejich Gifts and Curses je příjemně našláplá punkovka s houslemi a krásně, až filmově naaranžovanými smyčci.

Taky Taking Back Sunday mají perfektní kytary a ještě lepší bicí, a co třeba souhra zmíněných nástrojů u Midtown a jejich songu Give It Up? O tom nemluvě... A Smile Empty Soul (parádní basová linka...)? Nechybí ani takové ty vypalovačky s předzvěstí jasných a krásnějších zítřků, třeba The Ataris. Krapet mi to tím úvodním kytarovým motivem připomnělo závěr jednoho songu hradeckých Tostaki :) A je libo nějaké akustické melancholie? Jasně, Jet, těm to taky pěkně šlape. Takhle má vypadat mainstream :) Příjemný, dokonce i opakovaně. Na rozdíl od dvou posledních písničkových příspěvků – Ana Johnsson a Jimmyho Gnecca (za asistence Briana Maye, ex-Queen) – oba jsou moc ukňouraní, až si říkám jak tenhle díl Spider-Mana prokrista skončí...?

No a úplně v závěru dvě vysněné instrumentálky Dannyho Elfmana. Spidey Suite a Doc Ock Suite. Parádní, opět s mrazivými smyčci, vznosnými chorály a dravou energií, tudíž stejně dobré jako minule. Už aby bylo kompletní Elfmanovo score na pultech, nemůžu se dočkat :)

Verdikt: Kvalitní ´středoproudý´ soundtrack ... Nic víc, ale stojí za to.

Hodnocení: track 1-14: 60% / track 15-16: 80%

Seznam skladeb:

01. Dashboard Confessional – Vindicated

02. Train – Ordinarey

03. Hoobastank – Did You

04. Jet – Hold On

05. Yellowcard – Gifts And Curses

06. Maroon 5 – Woman

07. Taking Back Sunday – This Photograph Is Proof

08. Midtown – Give It Up

09. Lostprophets – Lucky You

10. Smiel Empty Soul – Who I Am

11. The Ataris – The Ngh That The Lights Went Out In NYC

12. Switchfoot – Meant To Live

13. Ana Johnsson – We Are

14. Jimmy Gnecco – Someone To Die For

15. Danny Elfman – Spidey Suite

16. Danny Elfman – Dock Ock Suite

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.