Sousedi - recenze nové a pořádně sprosté komedie

27. 5. 2014 9:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Sousedi - recenze nové a pořádně sprosté komedie Zdroj: Archiv

Je to tady zase. Absurdní komedie s nádechem „jako že“ nekorektního humoru, na jehož konci čeká na diváky procitnutí hlavního hrdiny. Neříkám, že jsem se u filmu Sousedi v hlavní roli se Sethem Rogenem a Zacem Efronem nesmál, ale ona předvídatelnost je prostě už únavná.

Producenti filmu se opřeli o marketingové sdělení, že jde o dílo tvůrci komedie Apokalypsa v Hollywoodu. Bylo by však naivní myslet si, že se jim povedl podobný majstrštyk. Na rovinu říkám, že nepovedl, ale docela dobře jsem se bavil a minimálně polovině vtípků jsem se od srdce zasmál. Seth Rogen se svým oplácaným zjevem je dokonalým předobrazem mladého fotříka, který velmi rychle zlenivěl a zapomněl na svoje skutečné mládí. Partnerka v podání Rose Byrne hrající po jeho boku je jen do počtu. Kdyby jí hrála jiná herečka, asi by se toho tolik nestalo.

sousedi1 Zdroj: Archiv

Rogen jako Mac a Rose jako Kelly mají dítě a bydlí v takovém tom klasickém americkém domě, co ho sfoukne první tornádo, ale na druhou stranu nabízí sterilní okolí a až pekelný klid. Sousední dům si však pronajmou studenti v čele s namakaným Teddym (Zac Efron) a dojde k prvnímu setkání. Dvojice připitomělých rodičů se dozví, že se občas budou konat večírky a slíbí, že nebudou volat policajty. To kdyby se to někdy trochu rozjelo. Samozřejmě policisty zavolají a při konfrontaci je uniformovaný příslušní rovnou propíchne u Teddyho, který se naštve a chce se pomstít. A tak se rozhoří mezi ušlápnutými rodiči malého dítěte a sousední studentskou partičkou otevřená válka. Naschvály to jsou komediálně propracované, ale ve své podstatě směšně naivní.

Tvůrci se prostě za každou cenu rozhodli natočit ujetou komedii, kde logika nehraje příliš velkou roli. A tak se kradou z auta airbagy, které pak dotyčný nacpe sousedovi do kanape. Až si pak Mac sedne, to bude řachanda. 

Ten film nestojí za podobné úvahy. Buď přistoupíte na logiku a směr tvůrců, nebo si raději vytáhnete z poličky film Old School s Willem Ferrellem, který vás bude bavit rozhodně víc.

Vtípky jsou jako že za hranou, ale jsou vlastně jen velkohubě trapné. Seth Rogen a Zac Efron hrají idioty, kteří nejsou schopni se sejít a dát si jasná pravidla, jak se k sobě budou chovat. To by udělal úplně každý, ale protože je to film, tak oni dva ne. Místo toho je nám servírováno něco, co dělí svět na lidi s dětmi (páprdové) a ty bez dětí, kteří umí kalit. Průsečíkem je pak okamžik, kdy se teenagerské osazenstvo kina dozví, že i jejich rodiče kdysi kalili. No hustý.

sousedi3 Zdroj: Archiv

Film je trapně prolezlý sprosťárnami, protože když někdo vulgárně penis, je to legrace a je logické, že se musíme zasmát. Šokující to není, ale smát se budete. A také velmi rychle zapomenete. Žádný zázrak se nekoná, ale zjevně jsem přízemní, protože některé fórky mne bavily a bylo mi jedno, že jsem si současně uvědomoval jejich trapnost.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.