Sousedi - recenze nové a pořádně sprosté komedie

27. 5. 2014 - 9:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

Sousedi - recenze nové a pořádně sprosté komedie zdroj: tisková zpráva

Je to tady zase. Absurdní komedie s nádechem „jako že“ nekorektního humoru, na jehož konci čeká na diváky procitnutí hlavního hrdiny. Neříkám, že jsem se u filmu Sousedi v hlavní roli se Sethem Rogenem a Zacem Efronem nesmál, ale ona předvídatelnost je prostě už únavná.

Producenti filmu se opřeli o marketingové sdělení, že jde o dílo tvůrci komedie Apokalypsa v Hollywoodu. Bylo by však naivní myslet si, že se jim povedl podobný majstrštyk. Na rovinu říkám, že nepovedl, ale docela dobře jsem se bavil a minimálně polovině vtípků jsem se od srdce zasmál. Seth Rogen se svým oplácaným zjevem je dokonalým předobrazem mladého fotříka, který velmi rychle zlenivěl a zapomněl na svoje skutečné mládí. Partnerka v podání Rose Byrne hrající po jeho boku je jen do počtu. Kdyby jí hrála jiná herečka, asi by se toho tolik nestalo.

sousedi1 zdroj: tisková zpráva

Rogen jako Mac a Rose jako Kelly mají dítě a bydlí v takovém tom klasickém americkém domě, co ho sfoukne první tornádo, ale na druhou stranu nabízí sterilní okolí a až pekelný klid. Sousední dům si však pronajmou studenti v čele s namakaným Teddym (Zac Efron) a dojde k prvnímu setkání. Dvojice připitomělých rodičů se dozví, že se občas budou konat večírky a slíbí, že nebudou volat policajty. To kdyby se to někdy trochu rozjelo. Samozřejmě policisty zavolají a při konfrontaci je uniformovaný příslušní rovnou propíchne u Teddyho, který se naštve a chce se pomstít. A tak se rozhoří mezi ušlápnutými rodiči malého dítěte a sousední studentskou partičkou otevřená válka. Naschvály to jsou komediálně propracované, ale ve své podstatě směšně naivní.

zdroj: Archiv

Tvůrci se prostě za každou cenu rozhodli natočit ujetou komedii, kde logika nehraje příliš velkou roli. A tak se kradou z auta airbagy, které pak dotyčný nacpe sousedovi do kanape. Až si pak Mac sedne, to bude řachanda. 

Ten film nestojí za podobné úvahy. Buď přistoupíte na logiku a směr tvůrců, nebo si raději vytáhnete z poličky film Old School s Willem Ferrellem, který vás bude bavit rozhodně víc.

Vtípky jsou jako že za hranou, ale jsou vlastně jen velkohubě trapné. Seth Rogen a Zac Efron hrají idioty, kteří nejsou schopni se sejít a dát si jasná pravidla, jak se k sobě budou chovat. To by udělal úplně každý, ale protože je to film, tak oni dva ne. Místo toho je nám servírováno něco, co dělí svět na lidi s dětmi (páprdové) a ty bez dětí, kteří umí kalit. Průsečíkem je pak okamžik, kdy se teenagerské osazenstvo kina dozví, že i jejich rodiče kdysi kalili. No hustý.

sousedi3 zdroj: tisková zpráva

Film je trapně prolezlý sprosťárnami, protože když někdo vulgárně penis, je to legrace a je logické, že se musíme zasmát. Šokující to není, ale smát se budete. A také velmi rychle zapomenete. Žádný zázrak se nekoná, ale zjevně jsem přízemní, protože některé fórky mne bavily a bylo mi jedno, že jsem si současně uvědomoval jejich trapnost.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.