Sousedi - recenze nové a pořádně sprosté komedie

27. 5. 2014 - 9:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

Sousedi - recenze nové a pořádně sprosté komedie zdroj: tisková zpráva

Je to tady zase. Absurdní komedie s nádechem „jako že“ nekorektního humoru, na jehož konci čeká na diváky procitnutí hlavního hrdiny. Neříkám, že jsem se u filmu Sousedi v hlavní roli se Sethem Rogenem a Zacem Efronem nesmál, ale ona předvídatelnost je prostě už únavná.

Producenti filmu se opřeli o marketingové sdělení, že jde o dílo tvůrci komedie Apokalypsa v Hollywoodu. Bylo by však naivní myslet si, že se jim povedl podobný majstrštyk. Na rovinu říkám, že nepovedl, ale docela dobře jsem se bavil a minimálně polovině vtípků jsem se od srdce zasmál. Seth Rogen se svým oplácaným zjevem je dokonalým předobrazem mladého fotříka, který velmi rychle zlenivěl a zapomněl na svoje skutečné mládí. Partnerka v podání Rose Byrne hrající po jeho boku je jen do počtu. Kdyby jí hrála jiná herečka, asi by se toho tolik nestalo.

sousedi1 zdroj: tisková zpráva

Rogen jako Mac a Rose jako Kelly mají dítě a bydlí v takovém tom klasickém americkém domě, co ho sfoukne první tornádo, ale na druhou stranu nabízí sterilní okolí a až pekelný klid. Sousední dům si však pronajmou studenti v čele s namakaným Teddym (Zac Efron) a dojde k prvnímu setkání. Dvojice připitomělých rodičů se dozví, že se občas budou konat večírky a slíbí, že nebudou volat policajty. To kdyby se to někdy trochu rozjelo. Samozřejmě policisty zavolají a při konfrontaci je uniformovaný příslušní rovnou propíchne u Teddyho, který se naštve a chce se pomstít. A tak se rozhoří mezi ušlápnutými rodiči malého dítěte a sousední studentskou partičkou otevřená válka. Naschvály to jsou komediálně propracované, ale ve své podstatě směšně naivní.

zdroj: Archiv

Tvůrci se prostě za každou cenu rozhodli natočit ujetou komedii, kde logika nehraje příliš velkou roli. A tak se kradou z auta airbagy, které pak dotyčný nacpe sousedovi do kanape. Až si pak Mac sedne, to bude řachanda. 

Ten film nestojí za podobné úvahy. Buď přistoupíte na logiku a směr tvůrců, nebo si raději vytáhnete z poličky film Old School s Willem Ferrellem, který vás bude bavit rozhodně víc.

Vtípky jsou jako že za hranou, ale jsou vlastně jen velkohubě trapné. Seth Rogen a Zac Efron hrají idioty, kteří nejsou schopni se sejít a dát si jasná pravidla, jak se k sobě budou chovat. To by udělal úplně každý, ale protože je to film, tak oni dva ne. Místo toho je nám servírováno něco, co dělí svět na lidi s dětmi (páprdové) a ty bez dětí, kteří umí kalit. Průsečíkem je pak okamžik, kdy se teenagerské osazenstvo kina dozví, že i jejich rodiče kdysi kalili. No hustý.

sousedi3 zdroj: tisková zpráva

Film je trapně prolezlý sprosťárnami, protože když někdo vulgárně penis, je to legrace a je logické, že se musíme zasmát. Šokující to není, ale smát se budete. A také velmi rychle zapomenete. Žádný zázrak se nekoná, ale zjevně jsem přízemní, protože některé fórky mne bavily a bylo mi jedno, že jsem si současně uvědomoval jejich trapnost.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.