Soudce - recenze napínavého filmu s Robertem Downey Jr. a Robertem Duvallem v hlavních rolích

25. 10. 2014 20:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Soudce - recenze napínavého filmu s Robertem Downey Jr. a Robertem Duvallem v hlavních rolích

Thrillery a dramata, která se odehrávají v soudních síních, byla jistou dobu velmi populárním žánrem. Režisér David Dobkin se pokouší filmem Soudce žánr oživit. Do hlavních rolí obsadil Roberta Duvalla a Roberta Downeyho Jr. a pokus mu vyšel téměř na výbornou.

Pro Roberta Downey Jr. je role advokáta, který se vrací do rodného městečka, aby byl postaven před svůj nejdůležitější případ, vlastně takovým zachováním si status quo charakterních postav s přívlastkem "na pochybách".

Dobkin vybral oba hlavní protagonisty opravdu skvěle. Hank Palmer (Downey Jr.) je velmi dobrým advokátem, který se vrací z velkoměsta domů, kde musí hájit u soudu svého velmi tvrdého otce - soudce, s nímž se už dávno odcizil a má pocit, že s ním nemá nic společného. Ten je podezřelý z vraždy a reálně hrozí, že celá je kariéra a pověst nesmlouvavého charakterního muže, skončí ve vězení. A Robert Duvall se pro tuto postavu hodí opravdu narámně.

Soudce

Robert Downey Jr. poslední roky oblékal kostým tvrdého Iron Mana, stál vždycky na správné straně, ale bez charakterových vad rozhodně nebyl. Podobně i Hank je správným člověkem, ale rozhodně mu nesvědčí cesta domů. Křivdy se probouzejí a vztah s otcem je evidentně velmi komplikovaný. Když se však postaví v soudní síní a rozbalí svůj talent advokáta, máte pocit, že je to jen další kostým Iron Mana. 

Oproti tomu postava soudce je rozporuplná jaksi od samého začátku. Ten chlápek je sice spravedlnost sama, ale od začátku tušíte, že za tím jeho výrazem poctivosti i vzteku se ještě něco skrývá. 

Soudce

Rozhodně nečekejte film, který nabízí klasickou dějovou úsečku. Syn se vrací domů, táta je nepříjemný, ale ve skutečnosti je uvnitř strašně milý a čeká na návrat syna. Ten přijíždí, obhajuje jej a pak si padnou kolem krku. To jsem vlastně asi nejvíc očekával a pak jsem byl mile překvapen, jak svižný a napínavý film Soudce je. 

Pokud hledáte thriller s prvky rodinné psychologie, nepředvídatelný příběh, pak je Soudce výbornou volbou.

Hodnocení: 80 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

K Tomu Hollandovi se v Uncharted připojí Mark Wahlberg

K Tomu Hollandovi se v Uncharted připojí Mark Wahlberg

14. 11. 2019 | Novinky | Adam Homola

Uncharted začíná nabírat hvězdy a vlastně i docela konkrétní obrysy. Inu není divu, natáčet by se mělo začít už na začátku příštího roku.
Sci-fi koncert Filmharmonie: Rudolfinem zněl Star Trek, Predátor i Hvězdné války

Sci-fi koncert Filmharmonie: Rudolfinem zněl Star Trek, Predátor i Hvězdné války

13. 11. 2019 | Recenze | Matěj Svoboda

Fandové filmové hudby mají v posledních letech docela žně. Vzniklo tu několik orchestrů věnujících se právě soundtrackům, pár festivalů a čas od času si k nám najdou cestu i ty největší skladatelské hvězdy.
The Mandalorian: první hraný seriál ze Star Wars je tady

The Mandalorian: první hraný seriál ze Star Wars je tady

12. 11. 2019 | Trailery | Adam Homola

Právě dnes spouští Disney svoji streamovací službu Disney+ a jedním z největších taháků by měl být první hraný seriál z univerza Star Wars: The Mandalorian.
Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál

Butlerova série Fallen dostane novou trilogii a navrch ještě seriál

11. 11. 2019 | Novinky | Adam Homola

Gerard Butler je sympaťák s velmi selektivním čuchem na dobré role. Někdy mu to vyjde, zatímco jindy vleze střemhlav do béčkové bahna, a ne a ne z něj vylézt.