Soudce - recenze napínavého filmu s Robertem Downey Jr. a Robertem Duvallem v hlavních rolích

25. 10. 2014 - 20:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Soudce - recenze napínavého filmu s Robertem Downey Jr. a Robertem Duvallem v hlavních rolích zdroj: tisková zpráva

Thrillery a dramata, která se odehrávají v soudních síních, byla jistou dobu velmi populárním žánrem. Režisér David Dobkin se pokouší filmem Soudce žánr oživit. Do hlavních rolí obsadil Roberta Duvalla a Roberta Downeyho Jr. a pokus mu vyšel téměř na výbornou.

Pro Roberta Downey Jr. je role advokáta, který se vrací do rodného městečka, aby byl postaven před svůj nejdůležitější případ, vlastně takovým zachováním si status quo charakterních postav s přívlastkem "na pochybách".

zdroj: Warner Bros

Dobkin vybral oba hlavní protagonisty opravdu skvěle. Hank Palmer (Downey Jr.) je velmi dobrým advokátem, který se vrací z velkoměsta domů, kde musí hájit u soudu svého velmi tvrdého otce - soudce, s nímž se už dávno odcizil a má pocit, že s ním nemá nic společného. Ten je podezřelý z vraždy a reálně hrozí, že celá je kariéra a pověst nesmlouvavého charakterního muže, skončí ve vězení. A Robert Duvall se pro tuto postavu hodí opravdu narámně.

Soudce zdroj: tisková zpráva

Robert Downey Jr. poslední roky oblékal kostým tvrdého Iron Mana, stál vždycky na správné straně, ale bez charakterových vad rozhodně nebyl. Podobně i Hank je správným člověkem, ale rozhodně mu nesvědčí cesta domů. Křivdy se probouzejí a vztah s otcem je evidentně velmi komplikovaný. Když se však postaví v soudní síní a rozbalí svůj talent advokáta, máte pocit, že je to jen další kostým Iron Mana. 

Oproti tomu postava soudce je rozporuplná jaksi od samého začátku. Ten chlápek je sice spravedlnost sama, ale od začátku tušíte, že za tím jeho výrazem poctivosti i vzteku se ještě něco skrývá. 

Soudce zdroj: tisková zpráva

Rozhodně nečekejte film, který nabízí klasickou dějovou úsečku. Syn se vrací domů, táta je nepříjemný, ale ve skutečnosti je uvnitř strašně milý a čeká na návrat syna. Ten přijíždí, obhajuje jej a pak si padnou kolem krku. To jsem vlastně asi nejvíc očekával a pak jsem byl mile překvapen, jak svižný a napínavý film Soudce je. 

Pokud hledáte thriller s prvky rodinné psychologie, nepředvídatelný příběh, pak je Soudce výbornou volbou.

Hodnocení: 80 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.