Soudce - recenze napínavého filmu s Robertem Downey Jr. a Robertem Duvallem v hlavních rolích

25. 10. 2014 - 20:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Soudce - recenze napínavého filmu s Robertem Downey Jr. a Robertem Duvallem v hlavních rolích zdroj: tisková zpráva

Thrillery a dramata, která se odehrávají v soudních síních, byla jistou dobu velmi populárním žánrem. Režisér David Dobkin se pokouší filmem Soudce žánr oživit. Do hlavních rolí obsadil Roberta Duvalla a Roberta Downeyho Jr. a pokus mu vyšel téměř na výbornou.

Pro Roberta Downey Jr. je role advokáta, který se vrací do rodného městečka, aby byl postaven před svůj nejdůležitější případ, vlastně takovým zachováním si status quo charakterních postav s přívlastkem "na pochybách".

zdroj: Warner Bros

Dobkin vybral oba hlavní protagonisty opravdu skvěle. Hank Palmer (Downey Jr.) je velmi dobrým advokátem, který se vrací z velkoměsta domů, kde musí hájit u soudu svého velmi tvrdého otce - soudce, s nímž se už dávno odcizil a má pocit, že s ním nemá nic společného. Ten je podezřelý z vraždy a reálně hrozí, že celá je kariéra a pověst nesmlouvavého charakterního muže, skončí ve vězení. A Robert Duvall se pro tuto postavu hodí opravdu narámně.

Soudce zdroj: tisková zpráva

Robert Downey Jr. poslední roky oblékal kostým tvrdého Iron Mana, stál vždycky na správné straně, ale bez charakterových vad rozhodně nebyl. Podobně i Hank je správným člověkem, ale rozhodně mu nesvědčí cesta domů. Křivdy se probouzejí a vztah s otcem je evidentně velmi komplikovaný. Když se však postaví v soudní síní a rozbalí svůj talent advokáta, máte pocit, že je to jen další kostým Iron Mana. 

Oproti tomu postava soudce je rozporuplná jaksi od samého začátku. Ten chlápek je sice spravedlnost sama, ale od začátku tušíte, že za tím jeho výrazem poctivosti i vzteku se ještě něco skrývá. 

Soudce zdroj: tisková zpráva

Rozhodně nečekejte film, který nabízí klasickou dějovou úsečku. Syn se vrací domů, táta je nepříjemný, ale ve skutečnosti je uvnitř strašně milý a čeká na návrat syna. Ten přijíždí, obhajuje jej a pak si padnou kolem krku. To jsem vlastně asi nejvíc očekával a pak jsem byl mile překvapen, jak svižný a napínavý film Soudce je. 

Pokud hledáte thriller s prvky rodinné psychologie, nepředvídatelný příběh, pak je Soudce výbornou volbou.

Hodnocení: 80 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.