Soudce - recenze napínavého filmu s Robertem Downey Jr. a Robertem Duvallem v hlavních rolích

25. 10. 2014 20:00 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Soudce - recenze napínavého filmu s Robertem Downey Jr. a Robertem Duvallem v hlavních rolích Zdroj: Archiv

Thrillery a dramata, která se odehrávají v soudních síních, byla jistou dobu velmi populárním žánrem. Režisér David Dobkin se pokouší filmem Soudce žánr oživit. Do hlavních rolí obsadil Roberta Duvalla a Roberta Downeyho Jr. a pokus mu vyšel téměř na výbornou.

Pro Roberta Downey Jr. je role advokáta, který se vrací do rodného městečka, aby byl postaven před svůj nejdůležitější případ, vlastně takovým zachováním si status quo charakterních postav s přívlastkem "na pochybách".

Dobkin vybral oba hlavní protagonisty opravdu skvěle. Hank Palmer (Downey Jr.) je velmi dobrým advokátem, který se vrací z velkoměsta domů, kde musí hájit u soudu svého velmi tvrdého otce - soudce, s nímž se už dávno odcizil a má pocit, že s ním nemá nic společného. Ten je podezřelý z vraždy a reálně hrozí, že celá je kariéra a pověst nesmlouvavého charakterního muže, skončí ve vězení. A Robert Duvall se pro tuto postavu hodí opravdu narámně.

Soudce Zdroj: Archiv

Robert Downey Jr. poslední roky oblékal kostým tvrdého Iron Mana, stál vždycky na správné straně, ale bez charakterových vad rozhodně nebyl. Podobně i Hank je správným člověkem, ale rozhodně mu nesvědčí cesta domů. Křivdy se probouzejí a vztah s otcem je evidentně velmi komplikovaný. Když se však postaví v soudní síní a rozbalí svůj talent advokáta, máte pocit, že je to jen další kostým Iron Mana. 

Oproti tomu postava soudce je rozporuplná jaksi od samého začátku. Ten chlápek je sice spravedlnost sama, ale od začátku tušíte, že za tím jeho výrazem poctivosti i vzteku se ještě něco skrývá. 

Soudce Zdroj: Archiv

Rozhodně nečekejte film, který nabízí klasickou dějovou úsečku. Syn se vrací domů, táta je nepříjemný, ale ve skutečnosti je uvnitř strašně milý a čeká na návrat syna. Ten přijíždí, obhajuje jej a pak si padnou kolem krku. To jsem vlastně asi nejvíc očekával a pak jsem byl mile překvapen, jak svižný a napínavý film Soudce je. 

Pokud hledáte thriller s prvky rodinné psychologie, nepředvídatelný příběh, pak je Soudce výbornou volbou.

Hodnocení: 80 %

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.
Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.