Souboj mezi dobrem a zlem nám nabídne snímek Čarodějův učeň

31. 7. 2010 - 19:00 | Téma | red

Souboj mezi dobrem a zlem nám nabídne snímek Čarodějův učeň zdroj: tisková zpráva

Prastarý souboj mezi dobrem a zlem svádí v americkém rodinném filmu Čarodějův učeň mistr kouzel Balthazar Blake a jeho nedobrovolný pomocník Dave Stutler. Ve snímku režiséra Jona Turteltauba se snaží na současném Manhattanu ubránit svět před zákeřným Maximem Horvathem. Efektní podívaná natočená pod producentským dohledem Jerryho Bruckheimera s Nicolasem Cagem, Jayem Baruchelem a Alfredem Molinou v hlavních rolích má tuzemskou premiéru 19. srpna. Společnost Falcon ho uvádí ve 34 kopiích.

"Miluju svět kouzel a možnost nechat do něj nahlédnout současného diváka mě opravdu lákala," uvedl producent Bruckheimer.

Kladným hrdinou příběhu je čarodějný mistr Blake (Cage), který pochopí, že nedokáže sám ubránit svět před zlým Horvathem (Molina). Proto vyhledá pomoc Stutlera (Baruchel), zdánlivě obyčejného mladíka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti. Blake z něho učiní navzdory jeho pochybám svého učně, přestože pro nervózního Davea je obtížné vůbec přežít náročný čarodějnický výcvik.

Čarodějův učeň, Nicolas Cage

Čaroděj Blake nedobrovolného žáka zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a tato neobvyklá dvojice se pokouší s pomocí svých nadpřirozených schopností vzdorovat jedněm z nejagresivnějších čarodějů všech dob, Horvathovi a Morganě.

"Balthazar je ztělesněním myšlenky, že potřeby většiny jsou nadřazeny potřebám jednotlivce. To je pro bojovníka, který tisíc let hájil zájmy lidstva, výtečná životní filozofie," uvedl k postavě Blakea scenárista Carlo Bernard.

Ve filmu plném výbuchů ohně, oživlého kovového ptáka, bronzového býka a nadpřirozených i fyzikálních jevů je v sázce nejen budoucnost lidstva, ale pro Davea také možnost získat srdce své vyvolené dívky.

Čarodějův učeň, Nikolas Cage, Jay Baruchel

Námět filmu vychází z klasické básně Johanna Wolfganga Goetha Der Zauberlehrling. O sto let později byla báseň adaptována do podoby populární symfonické skladby L'apprenti sorcier francouzským skladatelem Paulem Dukasem. Ve 30. letech minulého století vznikla animovaná verze příběhu Fantasia z dílny Walta Disneyho. Snímek s názvem Čarodějův učeň vznikl v roce 1977 jako animovaná pohádka s prvky hororu. Podle knihy pro děti od Otfrieda Preusslera ho v zahraniční koprodukci natočil režisér Karel Zeman.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.