Souboj mezi dobrem a zlem nám nabídne snímek Čarodějův učeň

31. 7. 2010 - 19:00 | Téma | red

Souboj mezi dobrem a zlem nám nabídne snímek Čarodějův učeň zdroj: tisková zpráva

Prastarý souboj mezi dobrem a zlem svádí v americkém rodinném filmu Čarodějův učeň mistr kouzel Balthazar Blake a jeho nedobrovolný pomocník Dave Stutler. Ve snímku režiséra Jona Turteltauba se snaží na současném Manhattanu ubránit svět před zákeřným Maximem Horvathem. Efektní podívaná natočená pod producentským dohledem Jerryho Bruckheimera s Nicolasem Cagem, Jayem Baruchelem a Alfredem Molinou v hlavních rolích má tuzemskou premiéru 19. srpna. Společnost Falcon ho uvádí ve 34 kopiích.

"Miluju svět kouzel a možnost nechat do něj nahlédnout současného diváka mě opravdu lákala," uvedl producent Bruckheimer.

Kladným hrdinou příběhu je čarodějný mistr Blake (Cage), který pochopí, že nedokáže sám ubránit svět před zlým Horvathem (Molina). Proto vyhledá pomoc Stutlera (Baruchel), zdánlivě obyčejného mladíka, který v sobě ale ukrývá netušené možnosti. Blake z něho učiní navzdory jeho pochybám svého učně, přestože pro nervózního Davea je obtížné vůbec přežít náročný čarodějnický výcvik.

Čarodějův učeň, Nicolas Cage

Čaroděj Blake nedobrovolného žáka zasvětí do základů tajného umění magie a kouzel a tato neobvyklá dvojice se pokouší s pomocí svých nadpřirozených schopností vzdorovat jedněm z nejagresivnějších čarodějů všech dob, Horvathovi a Morganě.

"Balthazar je ztělesněním myšlenky, že potřeby většiny jsou nadřazeny potřebám jednotlivce. To je pro bojovníka, který tisíc let hájil zájmy lidstva, výtečná životní filozofie," uvedl k postavě Blakea scenárista Carlo Bernard.

Ve filmu plném výbuchů ohně, oživlého kovového ptáka, bronzového býka a nadpřirozených i fyzikálních jevů je v sázce nejen budoucnost lidstva, ale pro Davea také možnost získat srdce své vyvolené dívky.

Čarodějův učeň, Nikolas Cage, Jay Baruchel

Námět filmu vychází z klasické básně Johanna Wolfganga Goetha Der Zauberlehrling. O sto let později byla báseň adaptována do podoby populární symfonické skladby L'apprenti sorcier francouzským skladatelem Paulem Dukasem. Ve 30. letech minulého století vznikla animovaná verze příběhu Fantasia z dílny Walta Disneyho. Snímek s názvem Čarodějův učeň vznikl v roce 1977 jako animovaná pohádka s prvky hororu. Podle knihy pro děti od Otfrieda Preusslera ho v zahraniční koprodukci natočil režisér Karel Zeman.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.