Solomon Kane, film natočený v České republice vstoupí do kin 24. června

9. 6. 2010 - 7:30 | Téma | red

Solomon Kane, film natočený v České republice vstoupí do kin 24. června zdroj: tisková zpráva

Do kin brzy přijde akční fantasy film Solomon Kane, který se téměř celý natáčel v České republice. Francouzsko-česko-britský snímek vypráví příběh o kapitánovi Solomonu Kanovi, který, vyzbrojen mačetami, pistolemi a rapíry, bojuje proti zlu sužujícímu jeho zemi. Hlavní roli svěřil režisér a scenárista Michael J. Basset anglickému herci Jamesi Purefoyovi. Jednoho z padouchů si zahrál český herec Marek Vašut. Snímek vstoupí do českých kin 24. června v 18 kopiích.

Film vznikl na motivy povídek amerického spisovatele Roberta E. Howarda, duchovního otce Barbara Conana. Na pultech českých knihkupectví se u příležitosti premiéry filmu prodává komiksová kniha Solomon Kane: Ďáblův hrad.

V České republice štáb v roce 2008 natáčel 60 z 62 natáčecích dnů. Solomon Kane je zatím posledním zahraničním filmem, jehož téměř všechny záběry vznikly v ČR. Vedle ateliérů Barrandov a haly bývalé továrny TOS Hostivař vznikal snímek na hradech Točník a Zvíkov, v Průhonicích, v umělých jeskyních v Pustých Kostelech, v Ralsku, Jevanech, Horšovském Týně, Ladách v Podještědí a v Bechyni - Zářečí. Zbylé dva dny se pak točilo v Británii. Rozpočet filmu činil 26 milionů dolarů.

Solomon Kane

Příběh se odehrává v 16. století v Británii. Nejde ale o historickou epochu známou z učebnic. V Anglii té doby páchají zlo čarodějnice a ďáblovi vyslanci a proti lidem bojují zloduši s nadpřirozenými schopnostmi, kterým se může postavit pouze udatný Solomon Kane.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.