Solomon Kane, film natočený v České republice vstoupí do kin 24. června

9. 6. 2010 - 7:30 | Téma | red

Solomon Kane, film natočený v České republice vstoupí do kin 24. června zdroj: tisková zpráva

Do kin brzy přijde akční fantasy film Solomon Kane, který se téměř celý natáčel v České republice. Francouzsko-česko-britský snímek vypráví příběh o kapitánovi Solomonu Kanovi, který, vyzbrojen mačetami, pistolemi a rapíry, bojuje proti zlu sužujícímu jeho zemi. Hlavní roli svěřil režisér a scenárista Michael J. Basset anglickému herci Jamesi Purefoyovi. Jednoho z padouchů si zahrál český herec Marek Vašut. Snímek vstoupí do českých kin 24. června v 18 kopiích.

Film vznikl na motivy povídek amerického spisovatele Roberta E. Howarda, duchovního otce Barbara Conana. Na pultech českých knihkupectví se u příležitosti premiéry filmu prodává komiksová kniha Solomon Kane: Ďáblův hrad.

V České republice štáb v roce 2008 natáčel 60 z 62 natáčecích dnů. Solomon Kane je zatím posledním zahraničním filmem, jehož téměř všechny záběry vznikly v ČR. Vedle ateliérů Barrandov a haly bývalé továrny TOS Hostivař vznikal snímek na hradech Točník a Zvíkov, v Průhonicích, v umělých jeskyních v Pustých Kostelech, v Ralsku, Jevanech, Horšovském Týně, Ladách v Podještědí a v Bechyni - Zářečí. Zbylé dva dny se pak točilo v Británii. Rozpočet filmu činil 26 milionů dolarů.

Solomon Kane

Příběh se odehrává v 16. století v Británii. Nejde ale o historickou epochu známou z učebnic. V Anglii té doby páchají zlo čarodějnice a ďáblovi vyslanci a proti lidem bojují zloduši s nadpřirozenými schopnostmi, kterým se může postavit pouze udatný Solomon Kane.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.