Slavný vůz Jamese Bonda bude na prodej

- Téma autor: red

Automobil značky Aston Martin DB5 z roku 1964, který ve filmech řídil agent 007 James Bond v podání Seana Conneryho, bude letos v říjnu na prodej. Stříbrný vůz, označovaný jako "nejslavnější vůz na světě" dává do dražby americký rozhlasový moderátor Jerry Lee. Očekává se, že by měl být vydražen nejméně za 5 milionů dolarů (více než 100 milionů korun).

Vůz je jedním z pouhých dvou originálních Aston Martinů, které se objevily ve filmech Goldfinger a Thunderball. Vybavený je bondovskými "udělátky" včetně falešných samopalů, měnících se poznávacích značek a kouřové clony.

Jerry Lee toto auto koupil v roce 1969 za 12.000 dolarů. Od té doby ho měl doma a jen zřídka ho předvedl veřejnosti. Dražba se bude konat v Londýně 27. října a její výnos dostane nadace Jerryho Lee.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.