Slavný herec Antonio Banderas natáčí opět s režisérem Pedrem Almodóvarem

5. 5. 2010 - 10:00 | Téma | red

Slavný herec Antonio Banderas natáčí opět s režisérem Pedrem Almodóvarem zdroj: tisková zpráva

Je to více než dvacet let, kdy spolu naposledy natáčeli španělský herec Antonio Banderas a režisér Pedro Almodóvar. Spolupracovali tehdy na filmu Spoutej mě!

"Můžete mi věřit. Film bude právě tak ostrý a provokativní, jak to diváci znají z předchozího Almodóvarova snímku," prohlásil Banderas podle DPA v rozhovoru pro ruský deník Kommersant. Obsah chystaného filmu ovšem neprozradil.

"Pedro řekl: 'Cítím se, jako bychom se rozešli teprve včera.' A já to vnímám stejně. Dvacet let - a uplynuly jako jeden den," konstatoval Banderas.

Devětačtyřicetiletý rodák ze španělské Málagy Antonio Banderas patří k nejpopulárnějším filmovým hercům současnosti. V mládí byl nadějným fotbalistou, po zranění ale dal přednost divadlu, kde začínal koncem 70. let. Začátkem 80. let si ho všiml jeho slavný krajan Pedro Almodóvar a obsadil ho do Labyrintu vášní. Spolupráce obou umělců pokračovala Zákonem touhy a vyvrcholila filmy Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988), který byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, a o rok mladším snímkem Spoutej mě!.

Pedro Almodóvar zdroj: tisková zpráva

V Banderasově rozsáhlé filmografii jsou zastoupeny filmy všeho druhu. Zazářil například v muzikálu Evita či dobrodružné Legendě o Zorrovi, namluvil kocoura ve Shrekovi a hrál také ve třech pokračováních dětského filmu Spy Kids. Na poli režie debutoval v roce 1999 snímkem Léto v Alabamě.

Loni v červenci Banderas zavítal do ČR a na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech převzal z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.