Slavný herec Antonio Banderas natáčí opět s režisérem Pedrem Almodóvarem

5. 5. 2010 - 10:00 | Téma | red

Slavný herec Antonio Banderas natáčí opět s režisérem Pedrem Almodóvarem zdroj: tisková zpráva

Je to více než dvacet let, kdy spolu naposledy natáčeli španělský herec Antonio Banderas a režisér Pedro Almodóvar. Spolupracovali tehdy na filmu Spoutej mě!

"Můžete mi věřit. Film bude právě tak ostrý a provokativní, jak to diváci znají z předchozího Almodóvarova snímku," prohlásil Banderas podle DPA v rozhovoru pro ruský deník Kommersant. Obsah chystaného filmu ovšem neprozradil.

"Pedro řekl: 'Cítím se, jako bychom se rozešli teprve včera.' A já to vnímám stejně. Dvacet let - a uplynuly jako jeden den," konstatoval Banderas.

Devětačtyřicetiletý rodák ze španělské Málagy Antonio Banderas patří k nejpopulárnějším filmovým hercům současnosti. V mládí byl nadějným fotbalistou, po zranění ale dal přednost divadlu, kde začínal koncem 70. let. Začátkem 80. let si ho všiml jeho slavný krajan Pedro Almodóvar a obsadil ho do Labyrintu vášní. Spolupráce obou umělců pokračovala Zákonem touhy a vyvrcholila filmy Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988), který byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film, a o rok mladším snímkem Spoutej mě!.

Pedro Almodóvar zdroj: tisková zpráva

V Banderasově rozsáhlé filmografii jsou zastoupeny filmy všeho druhu. Zazářil například v muzikálu Evita či dobrodružné Legendě o Zorrovi, namluvil kocoura ve Shrekovi a hrál také ve třech pokračováních dětského filmu Spy Kids. Na poli režie debutoval v roce 1999 snímkem Léto v Alabamě.

Loni v červenci Banderas zavítal do ČR a na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech převzal z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.