Skončilo natáčení filmu Vrásky z lásky s Bohdalovou a Brzobohatým

- Téma autor: red

Natáčení filmu Vrásky z lásky, který vzniká ve společnosti BUC film a jehož koproducenty jsou Česká televise, barrandovská studia a společnost Mat film, je u konce. Představitelé hlavních rolí Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý se spolu před kamerou setkali po dlouhých čtyřiceti letech. Režisérem snímku je Jiří Strach.

Dle slov mluvčí projektu Uljany Donátové se film dostane do kin v první polovině příštího roku. Kromě již zmíněných hereckých hvězd se diváci mohou těšit na Ivana Trojana, Lenku Vlasákovou, Aňu Geislerovou, Taťjanu Medveckou, Jiřinu Jiráskovou, Tatianu Vilhelmovou, Viktora Preisse a Jana Skopečka.

Menší role režisér svěřil například Miriam Kantorkové, Marku Taclíkovi, Oldřichu Navrátilovi, Josefu Somrovi a Martinu Stropnickému.

Geislerová a Navrátil ve filmu Vrásky z lásky

Příběh vypráví o dojemném i humorném setkání dvou lidí, kteří navzdory svému věku chtějí užít podzim života naplno. Podle Jaroslava Kučery z České televize příběh této hořké komedie líčí střetnutí dvou lidských osudů a charakterů, pro něž je náhodné setkání v pozdním věku možná poslední nadějí. "Jistou paralelu vidím ve scénáři s úspěšným filmem Babí léto, kterého jsme byli též koproducenti, takže spolupráce se nabízela od samého počátku," uvedl.

Režisér Strach natáčel na různých místech v jižních a západních Čechách, ale i v Praze. Pracoval v Sušici i na zámečku Lázeň v Chudenicích na Klatovsku, který se proměnil v domov seniorů, kde žije hlavní hrdinka příběhu. Část filmu se rodila v barrandovských ateliérech.

Brzobohatý a Bohdalová ve filmu Vrásky z lásky

S nápadem obsadit po čtyřech desetiletích od jejich poslední společné práce - Kachyňova snímku Ucho - do hlavních rolí tyto dvě české herecké legendy přišel právě režisér. S Bohdalovou točil televizní snímek Povodeň a s Brzobohatým rovněž pro Českou televizi film BrainStorm. Poté, co oba souhlasili se společným návratem před kameru, požádal Marka Epsteina, aby jim napsal scénář přímo na tělo, což prý nebylo lehké.

"Věděl jsem, že oba půjdou jen do látky, které budou věřit. Obyčejně čekám, až si mě příběh najde, v tomto případě jsem musel hledat já," komentoval scenárista příběh dvou lidí, kteří se dostali na konec svých cest, ale rozhodnou se z konečné jet ještě jednu zastávku navíc.

Vrásky z lásky

Producent Jaroslav Bouček má na kontě i úspěšný snímek "o důchodcích" Babí léto, oceněný také čtyřmi Českými lvy, který se dostal i do americké distribuce. "Vlastimil Brodský, Stella Zázvorková a Stanislav Zindulka v něm tehdy sehráli doslova herecký koncert. Věřím, že diváci rádi uvidí další herecké legendy - Bohdalovou s Brzobohatým - a rádi se na ně do kina přijdou podívat," uvedl.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.