Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

27. 1. 2023 - 9:18 | Trailery | Adam Homola

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí zdroj: Foto: Warner Bros

DC pořád kope druhou ligu a pokud budou i nadále vznikat filmy jako Shazam!, kopat ji bude i nadále.

První Shazam z roku 2019 utržil v kinech 366 milionů dolarů, což není žádná sláva, ale taky to není vyloženě katastrofa. Je to vlastně jen o trochu méně než utržil „velký“ a „osudový“ Black Adam s Rockem. Ten v kinech utržil 392 milionů dolarů. Ani jeden film se přitom nedočkal kdovíjakých pochvalných kritických ohlasů.

DC se v tom přitom dlouhodobě plácá s tím, že občas se jim podaří světlá výjimka jako třeba Joker, nebo Batman s Pattinsonem, ale jinak je většina zbytku jejich filmové produkce ne nutně tragická, ale k uzoufání nudná, nezajímavá a mdlá. Což jde dokázat nejen na ohlasech kritiků, ale také na tržbách. Jistě, teď už je nová doba, ale není to tak dávno, co i ty nejhorší marvelovky (např. Captain Marvel) dávaly v kinech bez problémů miliardu dolarů.

Vedle toho DC jen paběrkuje a pořád ne a ne (až na zmíněné výjimky) trefit komerčně i kriticky opravdu úspěšný film. Uvidíme co s tím už za chvíli začne dělat James Gunn, který to všechno „restartuje“, ale zdá se, že Shazam! Hněv bohů bude další nuda.

Z nového traileru film totiž působí zase mdle, nezajímavě a bez jakýchkoliv sázek, nebo zajímavých postav, poutavého příběhu. Prostě tu máme zase dalšího rádoby sympatického hrdinu a hromadu digitálního bordelu. Výsledný dojem? Meh…

Ve filmu hrají Zachary Levi, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Marta Milans, Adam Brody, Helen Mirren, Lucy Liu, Rachel Zegler, Faithe Herman, Ian Chen, Jovan Armand, Grace Caroline Currey, Djimon Hounsou, Meagan Good, Ross Butler, P.J. Byrne, D.J. Cotrona, José Mora Ramos a další.

Shazam! Hněv bohů uvidíme v českých kinech 16. března.

zdroj: Warner Bros.

Zdroje: Warner Bros.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.