Sex Pistols znovu vydají album z roku 1977

- Téma autor: Danica Klein

Ještě letos má podruhé světlo světa spatřit deska Never Mind The Bollocks, první a poslední album legendární britské punkové kapely Sex Pistols. Skupina o tom podepsala smlouvu se společností Universal Music Catalogue UK, která je součástí světového nahrávacího giganta Universal.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Album se v obchodech znovu objeví 35 let poté, co se prvně začalo prodávat. "Těšíme se na spolupráci s kapelou, ... která měla dopad na kulturu na celém světě," citovala britská BBC zástupkyni společnosti Universal Music Catalogue UK.

Skupina Sex Pistols, která se i přes svou krátkou existenci stala ikonou punkové revolty, se nejvíce proslavila hity Anarchy In The UK a God Save The Queen. Sex Pistols se rozešli v roce 1978, necelé tři roky po svém vzniku.

Skupina měla v roce 1976 nakrátko smlouvu s nahrávací společností EMI, ta ji ale vypověděla kvůli nevybíravému chování členů kapely v jednom televizním pořadu. Živé vysílání tehdy "prošpikovali" sprostými nadávkami.

Tagy: USA

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.