Sedmý syn - recenze akční fantasy s démonickým Jeffem Bridgesem

13. 1. 2015 - 21:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

Sedmý syn - recenze akční fantasy s démonickým Jeffem Bridgesem zdroj: tisková zpráva

Snímek režiséra Sergeje Bodrova Sedmý syn je trikově velkolepým filmem s totálně podprůměrnou zápletkou, které však naštěstí drží pohromadě několik docela slušných vtipů a Jeff Bridges, který se tváří jako o trochu starší verze Big Lebowského.

Předlohou filmu je prý dokonce nějaká kniha. Když jsem však zadal do vyhledávače název díla, vypadlo na mne hned několik Sedmých synů od všelijakých autorů. Zjevně je to název, který teď mezi umělci frčí. Příběh je vlastně celkem povrchním mixem hororu, fantasy a komediální pohádky. Jeff Bridges hraje rytíře, který bojuje proti silám temna. Jeho životní osud však zkřížila velmi mocná čarodějnice (Julianne Moore) a on místo toho, aby ji regulérně zabil, tak se do ní zamiloval. A to je přesně to, co od rytířů schopných likvidovat nadpřirozené síly nikdo nechce.

zdroj: Cinemart

Jeff Bridges vyhledá mladého muže jménem Tom, který je sedmým synem sedmého syna, což je dostatečný důvod k tomu, aby se mohl stát také bojovníkem proti strašidlům. Takže tito dva se setkají, po chvíli se dají dohromady a my sledujeme, všelijaké celkem dobře natočené scény se spoustou digitálních triků. Bridges je docela zábavným zpestřením, Ben Barnes, co hraje potencionálního bojovníka, je jen další tuctovou hvězdičkou, která asi lahodí očím teenagerských divaček. 

Vizuálně film trochu připomíná film Bratři Grimmové, ale samozřejmě v němž žádný Grimmy nenajdete. Je zde jen trochu polebowštěný Bridges, divný šampónmástr Barnes a pak neuvěřitelně směšná Julianne Moore, která vůbec nevypadá strašidelně, ale jen legračně. 

Sedmý syn zdroj: tisková zpráva

Všechny ty digitální potvory, proti kterým musí náš hrdina bojovat, vypadají celkem realisticky. Je vidět, že s technologiemi, co se objevily v Pánovi prstenů, už umí pracovat opravdu každý. A také je vidět, že ti, co s nimi pracovali u tohoto filmu, se hodně Pánem prstenů inspirovali. Nebo možná k programům na triky existuje jen jedna databáze potvor a ty se teď prostě používají.

Naštěstí to všechno docela odsýpá, když už se začne mluvit, je to vždycky jen taková skelná vata na vyplnění prostoru. Blablabla a jdeme na další potvoru. Blablabla, mám nějaký nápad. Blablabla, myslím, že na to máš.

Sedmý syn zdroj: tisková zpráva

Sedmým syn sedmého syna je také název jedné z nahrávek britské skupiny Iron Maiden. Ale upřímně, film s tou dobrou deskou nemá bohužel nic společného.

Scénář je zoufalé průhledný, ale na filmu Sedmý syn se přesně ukazuje, že i blbý scénář lze dobře udělanými triky celkem  solidně zdvihnout. Já se bavil a je mi úplně jedno, že Sedmý syn je krystalicky průměrnou podívanou. Pokud vím, tak pojem sedmý syn vymysleli už Iron Maiden, ale ve filmu o nich nepadne ani slovo.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.
Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

Na co koukat v červenci: Šílení superhrdinové a atletické legendy

30. 7. 2021 | Téma | Matěj Svoboda

Během druhého prázdninového měsíce budete moci vyrazit do kina na drsnou komiksovku, ambiciózní české drama o legendárním atletovi nebo akčně-komediální jízdu s Ryanem Reynoldsem.
Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

Bruce Willis se už v další Smrtonosné pasti nejspíš nevrátí

29. 7. 2021 | Novinky | Adam Homola

Na nové Smrtonosné pasti se pracovalo několik let, ale Disney teď vyhlásilo stopku.