Sedmý syn - recenze akční fantasy s démonickým Jeffem Bridgesem

13. 1. 2015 21:30 - Recenze | Autor: Vojtěch Karlík

Sedmý syn - recenze akční fantasy s démonickým Jeffem Bridgesem zdroj: Archiv

Snímek režiséra Sergeje Bodrova Sedmý syn je trikově velkolepým filmem s totálně podprůměrnou zápletkou, které však naštěstí drží pohromadě několik docela slušných vtipů a Jeff Bridges, který se tváří jako o trochu starší verze Big Lebowského.

Předlohou filmu je prý dokonce nějaká kniha. Když jsem však zadal do vyhledávače název díla, vypadlo na mne hned několik Sedmých synů od všelijakých autorů. Zjevně je to název, který teď mezi umělci frčí. Příběh je vlastně celkem povrchním mixem hororu, fantasy a komediální pohádky. Jeff Bridges hraje rytíře, který bojuje proti silám temna. Jeho životní osud však zkřížila velmi mocná čarodějnice (Julianne Moore) a on místo toho, aby ji regulérně zabil, tak se do ní zamiloval. A to je přesně to, co od rytířů schopných likvidovat nadpřirozené síly nikdo nechce.

zdroj: Cinemart

Jeff Bridges vyhledá mladého muže jménem Tom, který je sedmým synem sedmého syna, což je dostatečný důvod k tomu, aby se mohl stát také bojovníkem proti strašidlům. Takže tito dva se setkají, po chvíli se dají dohromady a my sledujeme, všelijaké celkem dobře natočené scény se spoustou digitálních triků. Bridges je docela zábavným zpestřením, Ben Barnes, co hraje potencionálního bojovníka, je jen další tuctovou hvězdičkou, která asi lahodí očím teenagerských divaček. 

Vizuálně film trochu připomíná film Bratři Grimmové, ale samozřejmě v němž žádný Grimmy nenajdete. Je zde jen trochu polebowštěný Bridges, divný šampónmástr Barnes a pak neuvěřitelně směšná Julianne Moore, která vůbec nevypadá strašidelně, ale jen legračně. 

Sedmý syn zdroj: Archiv

Všechny ty digitální potvory, proti kterým musí náš hrdina bojovat, vypadají celkem realisticky. Je vidět, že s technologiemi, co se objevily v Pánovi prstenů, už umí pracovat opravdu každý. A také je vidět, že ti, co s nimi pracovali u tohoto filmu, se hodně Pánem prstenů inspirovali. Nebo možná k programům na triky existuje jen jedna databáze potvor a ty se teď prostě používají.

Naštěstí to všechno docela odsýpá, když už se začne mluvit, je to vždycky jen taková skelná vata na vyplnění prostoru. Blablabla a jdeme na další potvoru. Blablabla, mám nějaký nápad. Blablabla, myslím, že na to máš.

Sedmý syn zdroj: Archiv

Sedmým syn sedmého syna je také název jedné z nahrávek britské skupiny Iron Maiden. Ale upřímně, film s tou dobrou deskou nemá bohužel nic společného.

Scénář je zoufalé průhledný, ale na filmu Sedmý syn se přesně ukazuje, že i blbý scénář lze dobře udělanými triky celkem  solidně zdvihnout. Já se bavil a je mi úplně jedno, že Sedmý syn je krystalicky průměrnou podívanou. Pokud vím, tak pojem sedmý syn vymysleli už Iron Maiden, ale ve filmu o nich nepadne ani slovo.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Dokument Skin půjde pod kůži, aneb jak je to s tou nahotou ve filmech

Dokument Skin půjde pod kůži, aneb jak je to s tou nahotou ve filmech

10. 7. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nahota ve filmech se neřeší jen v poslední době. Svým způsobem jde o téma provázející celý filmový průmysl od jeho prvopočátků až dodnes.
V An American Pickle se Seth Rogen propadne po sto letech do současnosti

V An American Pickle se Seth Rogen propadne po sto letech do současnosti

9. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Vtipálek Seth Rogen si zahraje imigranta, který se z 20. let minulého století propadne do moderního Brooklynu.
Brad Pitt si v Bullet Train zahraje zabijáka mířícího do Tokia

Brad Pitt si v Bullet Train zahraje zabijáka mířícího do Tokia

9. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Brad Pitt se po nedávných výletech do vesmíru (Ad Astra) a desítky let starého Hollywoodu (Tentkrát v Hollywoodu) podívá do Tokia.
Jason Momoa si střihne sněhuláka

Jason Momoa si střihne sněhuláka

2. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros se dohodlo se Stampede Ventures na tom, že zrovna teď je ten pravý čas, kdy by měl vzniknout nový film o sněhulákovi.