Sedmý syn - recenze akční fantasy s démonickým Jeffem Bridgesem

13. 1. 2015 - 21:30 | Recenze | Vojtěch Karlík

Sedmý syn - recenze akční fantasy s démonickým Jeffem Bridgesem zdroj: tisková zpráva

Snímek režiséra Sergeje Bodrova Sedmý syn je trikově velkolepým filmem s totálně podprůměrnou zápletkou, které však naštěstí drží pohromadě několik docela slušných vtipů a Jeff Bridges, který se tváří jako o trochu starší verze Big Lebowského.

Předlohou filmu je prý dokonce nějaká kniha. Když jsem však zadal do vyhledávače název díla, vypadlo na mne hned několik Sedmých synů od všelijakých autorů. Zjevně je to název, který teď mezi umělci frčí. Příběh je vlastně celkem povrchním mixem hororu, fantasy a komediální pohádky. Jeff Bridges hraje rytíře, který bojuje proti silám temna. Jeho životní osud však zkřížila velmi mocná čarodějnice (Julianne Moore) a on místo toho, aby ji regulérně zabil, tak se do ní zamiloval. A to je přesně to, co od rytířů schopných likvidovat nadpřirozené síly nikdo nechce.

zdroj: Cinemart

Jeff Bridges vyhledá mladého muže jménem Tom, který je sedmým synem sedmého syna, což je dostatečný důvod k tomu, aby se mohl stát také bojovníkem proti strašidlům. Takže tito dva se setkají, po chvíli se dají dohromady a my sledujeme, všelijaké celkem dobře natočené scény se spoustou digitálních triků. Bridges je docela zábavným zpestřením, Ben Barnes, co hraje potencionálního bojovníka, je jen další tuctovou hvězdičkou, která asi lahodí očím teenagerských divaček. 

Vizuálně film trochu připomíná film Bratři Grimmové, ale samozřejmě v němž žádný Grimmy nenajdete. Je zde jen trochu polebowštěný Bridges, divný šampónmástr Barnes a pak neuvěřitelně směšná Julianne Moore, která vůbec nevypadá strašidelně, ale jen legračně. 

Sedmý syn zdroj: tisková zpráva

Všechny ty digitální potvory, proti kterým musí náš hrdina bojovat, vypadají celkem realisticky. Je vidět, že s technologiemi, co se objevily v Pánovi prstenů, už umí pracovat opravdu každý. A také je vidět, že ti, co s nimi pracovali u tohoto filmu, se hodně Pánem prstenů inspirovali. Nebo možná k programům na triky existuje jen jedna databáze potvor a ty se teď prostě používají.

Naštěstí to všechno docela odsýpá, když už se začne mluvit, je to vždycky jen taková skelná vata na vyplnění prostoru. Blablabla a jdeme na další potvoru. Blablabla, mám nějaký nápad. Blablabla, myslím, že na to máš.

Sedmý syn zdroj: tisková zpráva

Sedmým syn sedmého syna je také název jedné z nahrávek britské skupiny Iron Maiden. Ale upřímně, film s tou dobrou deskou nemá bohužel nic společného.

Scénář je zoufalé průhledný, ale na filmu Sedmý syn se přesně ukazuje, že i blbý scénář lze dobře udělanými triky celkem  solidně zdvihnout. Já se bavil a je mi úplně jedno, že Sedmý syn je krystalicky průměrnou podívanou. Pokud vím, tak pojem sedmý syn vymysleli už Iron Maiden, ale ve filmu o nich nepadne ani slovo.

Hodnocení: 50 %

Zdroje: Vlastní , YouTube

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.