Sedmý díl Hvězdných válek dostal název a všichni hádají, co znamená

9. 11. 2014 - 20:00 | Téma | Vojtěch Karlík

Sedmý díl Hvězdných válek dostal název a všichni hádají, co znamená zdroj: tisková zpráva

V polovině tohoto týdne ohlásily studia Lucasfilm a Disney oficiální název nového pokračování Hvězdných válek. Úplně celý a oficiální název očekávané sedmičky tedy zní Star Wars: Episode VII: Star Wars: The Force Awakens.

Ihned po zveřejnění názvu internet zaplavily všelijaké dohady a spekulace o tom, co vlastně název může znamenat. Objevují se úvahy o tom, že do poklidného míru nastoleného v šestém díle udeří nějaké velmi silné spiknutí. Také se mluví o tom, že některé postavy známé z minulých epizod se vrátí a budou mít rozhodující vliv na vývoj nového příběhu.

Jste z těchto vět rozumní? My tedy ne. Ať se to někomu líbí nebo ne, o sedmých Hvězdných válkách se stále ví velmi málo. Co tedy víme na sto procent?

Mark-Hamill-012 zdroj: tisková zpráva

Hamill má ve skutečnosti vousy a vypadá ještě starší, nám se jen líbila fotka.

Mark Hamill se vrací do série jako Luke Skywalker. Spekuluje se o zápletce, v níž Luke zmízí a Han Solo s Chewbaccou se jej vydávají hledat. Jiná spekulace však mluví o tom, že Luke nebyl unesen nějakým proradným Sithem, ale zmizel vlastně velmi záhy po skončení šesté epizody a třicet let o něm nikdo neslyšel. Nové okolnosti jej však přinutí vylézt z úkrytu a samoty.

 Už se také ví, že řady Jediů rozšíří dva mladí herci. Každý Jedi potřebuje svého učedníka a všechny prsty nyní ukazují na Daisy Ridleyovou - mladou herečku, která by měla převzít tyto otěže a ve filmu se jmenovat Kira. Fanoušci usuzují i podle toho, že dívka byla jako jediná "z hlavních představitelů" na natáčením s Markem Hamillem na Islandu. A právě zde se měly točit scény "Lukova návratu do společnosti". 

Star-Wars-The-Force-Awakens zdroj: tisková zpráva

To samozřejmě není oficiální artwork, ale fanouškovský.... těmi je nyní internet doslova zaplevelen.

Dalším hercem podezřelým z toho, že se stane hodným rytířem Jedi je začínající John Boyega. Dlouho se o něm tvrdilo, že v novém filmu bude hrát bezejmenného startroopera, který se zřítí na planetě Tatooine. Zde se potká s Kirou a i díky jejímu vlivu započne dlouhou cestu k dobru. Gwendoline Christie pak hraje jeho šéfa, který jej logicky chce udržet v armádě. Tato herečka představuje jednoho ze sithských inkvizitorů, kteří pořádají hony rytíře Jedi.

Zajímavou postavu má prý ve filmu hrát Adam Driver. Původně se spekulovalo, že to bude hlavní padouch, ale poslední informace ukazují spíš na pořádného "volnomyšlenkáře a rebela", jakým byl kdysi i Han Solo. Podle posledních zpráv by měl hrát jakéhosi darebáka, který prahne po jediovských artefaktech a sbírá všelijaké relikvie z dob nám dobře popsaných v předchozích dílech.

Hansolo zdroj: tisková zpráva

Han Solo... 

Další hypotéza zabývající se dějem sedmičky, tvrdí následující. Císař nezemřel, ale někde kuje pikle a chce se pomstít. Zní to hodně naivně a pokud tuto formu pokračování tvůrci zvolí, bude to opravdu zoufalé klišé. Podle všeho však název odkazuje na fakt, že v každém koutě Galaxie se probouzejí k životu nové síly. Síly, které mají pořádně zamíchat s osudy nových i starých hrdinů.

Star Wars: The Force Awakens dorazí do kin 18. prosince 2015.

Zdroje: imdb.com

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.