Sean Penn se v rozhovoru pro HBO zastal venezuelského prezidenta

12. 3. 2010 - 18:05 | Téma | red

Sean Penn se v rozhovoru pro HBO zastal venezuelského prezidenta zdroj: tisková zpráva

Držitel Oscara a levicový aktivista Sean Penn se zastal venezuelského prezidenta Huga Cháveze když v rozhovoru pro televizní stanici HBO prohlásil, že Chávez je příkladný demokrat a že by měli být potrestáni všichní novináři, kteří o něm špatně píší. Napsal to deník The Guardian.

Seanu Pennovi, který nedávno navštívil Cháveze v Caracasu, se nelíbí, že je prezident v médiích označován za diktátora. Dle něj by měla existovat jasně vymezená hranice, aby ti, co píší tyto lži, mohli být posláni do vězení.

Podle Penna podporuje Chávezovu levicovou politiku těsná většina Venezuelanů, ale tento fakt je prý před Američany skrýván.

"Necháme se médii hypnotizovat. Kolik vůdců znáte, kteří by byli zvoleni ve volbách, které by patřily k 14 nejtransparentnějším na světě, jako tomu bylo u Huga Cháveze," hřímal herec, jenž patří k nepočetné skupině Chávezových příznivců. Mezi ně se počítá například i režisér Oliver Stone nebo herec Danny Glover.

Chávezova popularita v poslední době značně klesla a venezuelský prezident ztratil řadu stoupenců doma i v zahraničí. Mezinárodní společenství ho obviňují z autoritářství a budování totalitního režimu, jeho domácí popularitu zase kazí přerušené dodávky vody a elektřiny, inflace nebo nárůst kriminality.

Prezident, který podle svých slov musí o přízeň venezuelského lidu denně bojovat, Pennovi za jeho podporu poděkoval.

Venezulského prezidenta podporují i další celebrity, jako například americký jazykovědec Noam Chomsky nebo britská modelka Naomi Campbell.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.