Sean Penn se v rozhovoru pro HBO zastal venezuelského prezidenta

- Téma autor: red

Držitel Oscara a levicový aktivista Sean Penn se zastal venezuelského prezidenta Huga Cháveze když v rozhovoru pro televizní stanici HBO prohlásil, že Chávez je příkladný demokrat a že by měli být potrestáni všichní novináři, kteří o něm špatně píší. Napsal to deník The Guardian.

Seanu Pennovi, který nedávno navštívil Cháveze v Caracasu, se nelíbí, že je prezident v médiích označován za diktátora. Dle něj by měla existovat jasně vymezená hranice, aby ti, co píší tyto lži, mohli být posláni do vězení.

Podle Penna podporuje Chávezovu levicovou politiku těsná většina Venezuelanů, ale tento fakt je prý před Američany skrýván.

"Necháme se médii hypnotizovat. Kolik vůdců znáte, kteří by byli zvoleni ve volbách, které by patřily k 14 nejtransparentnějším na světě, jako tomu bylo u Huga Cháveze," hřímal herec, jenž patří k nepočetné skupině Chávezových příznivců. Mezi ně se počítá například i režisér Oliver Stone nebo herec Danny Glover.

Chávezova popularita v poslední době značně klesla a venezuelský prezident ztratil řadu stoupenců doma i v zahraničí. Mezinárodní společenství ho obviňují z autoritářství a budování totalitního režimu, jeho domácí popularitu zase kazí přerušené dodávky vody a elektřiny, inflace nebo nárůst kriminality.

Prezident, který podle svých slov musí o přízeň venezuelského lidu denně bojovat, Pennovi za jeho podporu poděkoval.

Venezulského prezidenta podporují i další celebrity, jako například americký jazykovědec Noam Chomsky nebo britská modelka Naomi Campbell.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.