Saxana se vrátí na plátna kin

28. 1. 2008 - 11:31 | Téma | red

Saxana se vrátí na plátna kin zdroj: tisková zpráva

Představte si, že se píše rok 2008 a do českých kin vstupuje film režiséra Václava Vorlíčka, ve kterém hlavní postavu hraje čarodějnice Saxana

Představte si, že se píše rok 2008 a do českých kin vstupuje film režiséra Václava Vorlíčka, ve kterém hlavní postavu hraje čarodějnice Saxana. Na příští rok se chystá premiéra filmu Saxana – veletrh strašidel, volné pokračování populární komedie Dívka na koštěti autorské dvojice Vorlíček & Macourek.

Příběh nového filmu o kouzelnici Saxaně nás zavede do doby, kdy uprchlá žákyně čarodějnické školy Saxana je šťastně provdána za svou lásku Honzu Bláhu. Hlavní postavou filmu bude jejich dcerka Saxanka. Ta o maminčině minulosti nic netuší. Objeví na půdě truhlu a v ní kouzelnou obrázkovou knížku. Stačí jen málo a devítiletá holčička se dostane do pohádkové říše, kde právě probíhá veletrh strašidel. Shodou náhod se zde ocitne i teta Irma, ztřeštěná spisovatelka dětských knížek. Právě její vinou se na veletrhu strašidel objeví i padouch Crackman, negativní hrdina drsného komiksu. Touží zlikvidovat nejen celou říši pohádek, plnou dobromyslných bytostí, ale také malou Saxanu. Jí totiž přisoudila věštba roli jediné možné zachránkyně pohádkové říše. Tak začíná neobyčejné dobrodružství člověčí holčičky a jejích pohádkových přátel. Ze světa lidí jim pomáhá máma Saxana s pomocí kouzelné obrázkové knihy, která propojuje skutečný svět se světem dětských příběhů a snů.

V volném pokračování filmu Dívka na koštěti se kromě Petry Černocké (Saxana) a Jana Hrušínského (Honza Bláha) objeví z původní herecké sestavy snad jen Jan Kraus, který si zahraje postavu psychiatra. Režisér Václav Vorlíček k tomu říká: „Původně jsem vůbec nepředpokládal, že by v pokračování Jan Kraus hrál, ale když jsme pak přemýšleli o tom, kdo by měl hrát postavu psychiatra, nebyla jiná volba. Mimochodem Kraus hrál ve všech mých filmech, tak proč by měl chybět v tomto.“ Film vznikne prolínáním klasického hraného filmu s 3D animací a digitálně vytvořených prostředí. Bude tedy možné, aby se ve filmu objevili herci, kteří již nejsou mezi živými. Setkáme se tak opět s Josefem Bláhou a Jiřím Sovákem, tedy s postavou čaroděje Viga, které podle vlastních slov režisér laskavě zapůjčil z populárního seriálu Arabela.

V reálném prostředí bude natočena polovina filmu. Exteriéry i interiéry v některých scénách doplní 3D modely předmětů, virtuální krajina, pohoří či most. Virtuální svět podzemní školy čarodějnic a veletrhu strašidel vznikne v počítačích, včetně reálných textur skalních dutin, dřeva, atd. „Skutečné“ postavy, které se ocitnou na veletrhu strašidel, prožijí při natáčení všechna dobrodružství v ateliéru před modrým pozadím a jejich herecká akce bude digitálně vsazena do připravených virtuálních kulis.

První klapka filmu, který s rozpočtem 65 milionů korun bude patřit k nejdražším projektům české kinematografie, by měla padnout v březnu 2007. Vzhledem k záměrům tvůrců se plánovaný rozpočet zdá docela nízkým. Producentem filmu je společnost Barrandov Studia, pro niž to bude po Menzelově snímku Obsluhoval jsem anglického krále další finančně náročný projekt. Distributorem hotového filmu má být společnost Bioscop.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.