Sandra Bullock si omylem odnesla originál Zlaté maliny, musí jej vrátit

18. 4. 2010 - 14:00 | Téma | red

Sandra Bullock si omylem odnesla originál Zlaté maliny, musí jej vrátit zdroj: tisková zpráva

Pořadatelé filmové anticeny Zlatá malina požádají letošní laureátku Sandru Bullockovou, aby ocenění vrátila. Omylem si prý na začátku března odnesla domů originál, ačkoli oceněným bývají věnovány repliky. Píše o tom dnes britský deník The Daily Telegraph.

Pětačtyřicetiletá herečka byla "oceněna" za nejhorší ženský herecký výkon ve filmu All About Steve (Všechno o Steveovi). Den poté Bullocková získala Oscara za hlavní roli ve filmu The Blind Side (Slabé místo). Stala se tak první herečkou, které se něco podobného povedlo.

Laureáti Zlaté maliny obvykle obdrží kopii. Cena v podobě filmového pásu s malinou je jen nastříkána zlatou barvou a stojí sotva pět dolarů (kolem 90 korun). Bullocková prý ale omylem dostala 30 let starý originál, který je ceněným sběratelským kouskem a jehož cena je odhadována na tisíce dolarů.
"Jsme připraveni k bezprecedentnímu kroku: Požádat vítězku, aby Zlatou malinu vrátila," řekl spoluzakladatel filmových anticen John Wilson.

Bullocková podle něj po zisku Zlaté maliny ve spěchu odešla s originálním prototypem, který bývá od 80. let vystaven na slavnostním ceremoniálu.  Wilson uvedl, že herečku zatím osobně nepožádal o vrácení ceny. Respektuje prý, že se nyní musí potýkat s osobními problémy poté, co se rozešla se svým manželem Jesse Jamesem, který přiznal nemanželské dítě. Bullockové prý zároveň dal svolení, aby Zlatou malinu klidně přibalila manželovi do kufru. "Je to úžasná bytost a rmoutí mě, že někdo tak dobrosrdečný, jako je ona, tím musí procházet," poznamenal Wilson.

Bullocková si jako jedna z mála hereček pro Zlatou malinu osobně přišla. Poté, co získala také Oscara, žertovala, že "se to hezky vyrovnalo".

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.