Sandra Bullock si omylem odnesla originál Zlaté maliny, musí jej vrátit

18. 4. 2010 - 14:00 | Téma | red

Sandra Bullock si omylem odnesla originál Zlaté maliny, musí jej vrátit zdroj: tisková zpráva

Pořadatelé filmové anticeny Zlatá malina požádají letošní laureátku Sandru Bullockovou, aby ocenění vrátila. Omylem si prý na začátku března odnesla domů originál, ačkoli oceněným bývají věnovány repliky. Píše o tom dnes britský deník The Daily Telegraph.

Pětačtyřicetiletá herečka byla "oceněna" za nejhorší ženský herecký výkon ve filmu All About Steve (Všechno o Steveovi). Den poté Bullocková získala Oscara za hlavní roli ve filmu The Blind Side (Slabé místo). Stala se tak první herečkou, které se něco podobného povedlo.

Laureáti Zlaté maliny obvykle obdrží kopii. Cena v podobě filmového pásu s malinou je jen nastříkána zlatou barvou a stojí sotva pět dolarů (kolem 90 korun). Bullocková prý ale omylem dostala 30 let starý originál, který je ceněným sběratelským kouskem a jehož cena je odhadována na tisíce dolarů.
"Jsme připraveni k bezprecedentnímu kroku: Požádat vítězku, aby Zlatou malinu vrátila," řekl spoluzakladatel filmových anticen John Wilson.

Bullocková podle něj po zisku Zlaté maliny ve spěchu odešla s originálním prototypem, který bývá od 80. let vystaven na slavnostním ceremoniálu.  Wilson uvedl, že herečku zatím osobně nepožádal o vrácení ceny. Respektuje prý, že se nyní musí potýkat s osobními problémy poté, co se rozešla se svým manželem Jesse Jamesem, který přiznal nemanželské dítě. Bullockové prý zároveň dal svolení, aby Zlatou malinu klidně přibalila manželovi do kufru. "Je to úžasná bytost a rmoutí mě, že někdo tak dobrosrdečný, jako je ona, tím musí procházet," poznamenal Wilson.

Bullocková si jako jedna z mála hereček pro Zlatou malinu osobně přišla. Poté, co získala také Oscara, žertovala, že "se to hezky vyrovnalo".

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.