Sandra Bullock si omylem odnesla originál Zlaté maliny, musí jej vrátit

18. 4. 2010 - 14:00 | Téma | red

Sandra Bullock si omylem odnesla originál Zlaté maliny, musí jej vrátit zdroj: tisková zpráva

Pořadatelé filmové anticeny Zlatá malina požádají letošní laureátku Sandru Bullockovou, aby ocenění vrátila. Omylem si prý na začátku března odnesla domů originál, ačkoli oceněným bývají věnovány repliky. Píše o tom dnes britský deník The Daily Telegraph.

Pětačtyřicetiletá herečka byla "oceněna" za nejhorší ženský herecký výkon ve filmu All About Steve (Všechno o Steveovi). Den poté Bullocková získala Oscara za hlavní roli ve filmu The Blind Side (Slabé místo). Stala se tak první herečkou, které se něco podobného povedlo.

Laureáti Zlaté maliny obvykle obdrží kopii. Cena v podobě filmového pásu s malinou je jen nastříkána zlatou barvou a stojí sotva pět dolarů (kolem 90 korun). Bullocková prý ale omylem dostala 30 let starý originál, který je ceněným sběratelským kouskem a jehož cena je odhadována na tisíce dolarů.
"Jsme připraveni k bezprecedentnímu kroku: Požádat vítězku, aby Zlatou malinu vrátila," řekl spoluzakladatel filmových anticen John Wilson.

Bullocková podle něj po zisku Zlaté maliny ve spěchu odešla s originálním prototypem, který bývá od 80. let vystaven na slavnostním ceremoniálu.  Wilson uvedl, že herečku zatím osobně nepožádal o vrácení ceny. Respektuje prý, že se nyní musí potýkat s osobními problémy poté, co se rozešla se svým manželem Jesse Jamesem, který přiznal nemanželské dítě. Bullockové prý zároveň dal svolení, aby Zlatou malinu klidně přibalila manželovi do kufru. "Je to úžasná bytost a rmoutí mě, že někdo tak dobrosrdečný, jako je ona, tím musí procházet," poznamenal Wilson.

Bullocková si jako jedna z mála hereček pro Zlatou malinu osobně přišla. Poté, co získala také Oscara, žertovala, že "se to hezky vyrovnalo".

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.