Rychle a zběsile: Tokijská jízda - preview

30. 9. 2008 - 8:36 | Téma | red

Rychle a zběsile: Tokijská jízda - preview zdroj: tisková zpráva

Rychle a zběsile: Tokijská jízda je třetím dílem akční série, v níž mají hlavní slovo benzín, rychlost, tuning, ilegální automobilové závody a slečny v bikinách

Rychle a zběsile: Tokijská jízda je třetím dílem akční série, v níž mají hlavní slovo benzín, rychlost, tuning, ilegální automobilové závody a slečny v bikinách. A jestli v prvních dvou dílech šlo především o závratnou rychlost, nyní se pálí gumy a kola kňučí pod rychlým bržděním.

V Rychle a zběsile jsme sledovali Domenica Toretta (Vin Diesel), člena pouličního gangu a mistra volantu, který je podezřelý z krádeží drahé elektroniky. FBI na něj nasadí Briana O'Connera (Paul Walker), jenž se pokouší případ vyřešit a zároveň se zamiluje do Domenicovy sestry. V Rychle a zběsile 2 se O’Conner kvůli předchozím přestupkům přesouvá do Miami, kde eventuálně pomůže zavřít mafiánského bosse.

SYNOPSE:
Také Rychle a zběsile: Tokijská jízda je čistá žánrovka, i když koncept dvou předchozích dílů osvěžujícím způsobem obrací. Synopse má taktéž blízko k dějům videoherní série Need For Speed. Mladík Sean Boswell (Lucas Black) je v rodné Arizoně totálním outsiderem. Jediný smysl pro něj mají pouliční závody, jenže tam zase číhá policie. Aby se vyhnul hrozícímu vězení, odletí Sean do Tokia, kde žije jeho odcizený otec (Brian Goodman), mariňák z povolání. V zemi striktních pravidel, cizích zvyků i řečí, a navíc pod dohledem autoritativního otce, se Sean ocitá ještě více na okraji, než doma. Z deprese ho vytrhne až kumpán Twinkie (Bow Wow), který Seanovi ukáže noční scénu pouličních závodů. Zatímco Seanovou doménou je drag (sprint), hlavní tokijsou atrakcí je drift. Je to adrenalinová disciplína náročná na přesnost a postřeh: auto se vyladí, maximálně odlehčí a oblékne hladké pneumatiky, aby jím řidič mohl co nejprecizněji smýkat, a to jak v parkovacích komplexech, úzkých uličkách, či na přeplněných dálnicích. Při svém prvním závodu ovšem Sean narazí na místního „Driftového Krále“ aka D.K. (Brian Tee), napojeného na Jakuzu. Přes veškerou snahu Sean prohraje, a svůj vysoký dluh si musí odpracovat u Hana (Sung Kang). Han na druhou stranu Seana učí tajemství driftu. Pak se ale Sean zamiluje do „Královy“ holky Neely (Nathalie Kelleyová) a to je jako hodit jiskru do sudu s prachem.

INSPIRACE:
Drifting je japonskou specialitou. I nápad na původní Rychle a zběsile prý vznikl na základě článku o pouličních závodech v Japonsku. Tím by se celá série vrátila na místo činu. Během natáčení Tokijské jízdy byly zničeny tisíce pneumatik a více než 100 aut.

UPOUTÁVKA:
Rychlost. Akce. Milimetrové střihy a dynamická kamera ve filmově vděčných prostředích (honičky nočním městem, mejdany v podzemní, a celá ta japonská exkluzivita a exotika) Tokijské jízdě náramně sluší.

OBSAZENÍ:
Auta: jak název napovídá, je Tokijská jízda přehlídkou především speciálně upravených japonských vozů. D.K. řídí Nissana 350Z, mezi dalšími modely jsou Mazdy RX 8 a RX 7, nechybí ale ani stylový Ford Mustang ’67 vybavený motorem a převodovkou z Nissanu Skyline.

Herci: Lucas Black zaujal ve vedlejší roli Thorntonova dramatu Smrtící bumerang, nejnověji se objevil v Mariňákovi. Většinu hrdinů Tokijské jízdy potom sehráli mladí, dosud spíše neznámí herci. Nathalie Kelley v roli Neely debutuje, rapper Bow Wow má za sebou komedii Jako Mike (Like Mike). Roli bosse jakuzy Kamaty dostal legendární Sonny Chiba (Kill Bill), na pár vteřin se v Tokijské jízdě objeví Vin Diesel a ruskou modelku sehrála Slovenka Silvia Šuvadová.

TVŮRCI:
Režisérem Tokijské jízdy je Justin Lin, autor rozpačitého dramatu o námořní akademii Annapolis, který snad s rychlými auty najde svou parketu. Scénář napsal Chris Morgan (Cellular), kameramanem filmu je Stephen F. Windon (Dům voskových figurín. Automobilová akrobacie je dílem profesionálních jezdců a nikoli CGI.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.