Rodina je základ státu se díky úspěchům vrací do kin

5. 1. 2012 - 10:50 | Téma | red

Rodina je základ státu se díky úspěchům vrací do kin zdroj: tisková zpráva

Nejnovější celovečerní snímek režiséra Roberta Sedláčka Rodina je základ státu získal rekordních osm z devíti možných nominací ve druhém ročníku Cen české filmové kritiky. Vedle filmového debutu Poupata režiséra Zdeňka Jiráského se tak stal jedním ze dvou největších favoritů na absolutního vítěze. Díky tomuto úspěchu se film počínaje 5. lednem 2012 vrací do tuzemské kinodistribuce.

Drama a ironická road-movie zároveň, jež na rodinném příběhu zachycuje poměry v současném dravém kapitalismu, dostává na Cenách české filmové kritiky šanci předčít loňské Sedláčkovo skóre. Největší z Čechů tehdy proměnil pouze jednu z šesti nominací. Simona Babčáková byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Letos je nominována za vedlejší roli. Vítězové letošního ročníku této filmové ankety vstoupí ve známost 14. ledna 2012 při slavnostním vyhlášení v pražském klubu Sasazu.

Rodina je základ státu

„Z nominací máme radost. Distribuční společnost Bontonfilm díky nim dosáhla obnovené premiéry Rodiny v českých kinech,“ říká producent filmu Radim Procházka: „Snad znovuuvedení filmu využijí ti, kteří na podzim zaváhali a film v kinech nestihli.“

Snímek Rodina je základ státu je nominován v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší scénář, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Rodina je základ státu

O tom, kteří z nominovaných tvůrců dosáhnou na vítězství, rozhodne hlasování jedenapadesáti filmových novinářů, jejichž cílem je po vzoru zahraničních kolegů upozornit na nejlepší filmové počiny, objevy a naděje tuzemské kinematografie za rok 2011.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.