Rodina je základ státu se díky úspěchům vrací do kin

5. 1. 2012 - 10:50 | Téma | red

Rodina je základ státu se díky úspěchům vrací do kin zdroj: tisková zpráva

Nejnovější celovečerní snímek režiséra Roberta Sedláčka Rodina je základ státu získal rekordních osm z devíti možných nominací ve druhém ročníku Cen české filmové kritiky. Vedle filmového debutu Poupata režiséra Zdeňka Jiráského se tak stal jedním ze dvou největších favoritů na absolutního vítěze. Díky tomuto úspěchu se film počínaje 5. lednem 2012 vrací do tuzemské kinodistribuce.

Drama a ironická road-movie zároveň, jež na rodinném příběhu zachycuje poměry v současném dravém kapitalismu, dostává na Cenách české filmové kritiky šanci předčít loňské Sedláčkovo skóre. Největší z Čechů tehdy proměnil pouze jednu z šesti nominací. Simona Babčáková byla oceněna za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Letos je nominována za vedlejší roli. Vítězové letošního ročníku této filmové ankety vstoupí ve známost 14. ledna 2012 při slavnostním vyhlášení v pražském klubu Sasazu.

Rodina je základ státu

„Z nominací máme radost. Distribuční společnost Bontonfilm díky nim dosáhla obnovené premiéry Rodiny v českých kinech,“ říká producent filmu Radim Procházka: „Snad znovuuvedení filmu využijí ti, kteří na podzim zaváhali a film v kinech nestihli.“

Snímek Rodina je základ státu je nominován v kategoriích Nejlepší film, Nejlepší režie, Nejlepší kamera, Nejlepší scénář, Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli, Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli, Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli a Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Rodina je základ státu

O tom, kteří z nominovaných tvůrců dosáhnou na vítězství, rozhodne hlasování jedenapadesáti filmových novinářů, jejichž cílem je po vzoru zahraničních kolegů upozornit na nejlepší filmové počiny, objevy a naděje tuzemské kinematografie za rok 2011.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.