Róba Marilyn Monroe byla v aukci vydražena za několik milionů korun

14. 6. 2010 - 18:30 | Téma | red

Róba Marilyn Monroe byla v aukci vydražena za několik milionů korun zdroj: tisková zpráva

Róba, v níž Marilyn Monroe ve filmu Páni mají radši blondýnky zpívala, že "nejlepším přítelem dívky jsou diamanty", byla zlatým hřebem aukce hollywoodských kostýmů a rekvizit, která se koncem týdne konala v Los Angeles. Za šaty barvy fuchsie a dlouhé rukavice stejné barvy zaplatil jejich nový majitel 310.000 dolarů (6,2 milionu korun). Bylo to v korunách o milion víc, než se čekalo.

Aukce pořádaná dražební síní Profiles in History, která se specializuje na hollywoodská memorabilia, vynesla celkově v přepočtu asi sto milionů korun. Účastníci mohli volit z 1500 kusů.

Vedle šatů, jejichž cena znovu potvrdila, že mýtus Marilyn Monroe je skoro 50 let po její smrti stále živý, sklidil velký úspěch klobouk, který nosila Margaret Hamilton v roli Zlé čarodějnice Západu ve filmu Čaroděj ze země Oz. Prodal se v přepočtu na 4,13 milionu korun. Jeho vyvolávací cena byla skoro tři miliony korun.

Bezedný kufr, který používala Julie Andrews ve filmu Mary Poppins, se prodal za 1,9 milionu korun, osmkrát dráž, než se čekalo. Naopak menší než očekávaný úspěch měl terakotový pohárek, ze kterého se v závěrečné fázi filmu Indiana Jones a poslední křížová výprava napil Harrison Ford - stržilo se za něj "jen" 330.000 korun, zatímco se čekalo 400.000.

Prodávalo se taky množství rekvizit z kultovních Hvězdných válek. Za miniaturu stíhačky z jejich čtvrtého dílu neváhal jeden fanatik zaplatit v přepočtu skoro dva miliony korun.
Na své si přišli také fanoušci Johnnyho Deppa. Jeho nůžkovité ruce z filmu Střihoruký Edward přišly nového majitele na 570.000 korun a kabát Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku na 360.000 korun.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.