Ridley Scott to nevzdává a pořád sní o dalším Vetřelci

4. 6. 2020 10:40 - Novinky | Autor: Adam Homola

Ridley Scott to nevzdává a pořád sní o dalším Vetřelci zdroj: 20th Century Fox

Režisér Ridley Scott se šance na dalšího Vetřelce nevzdává a teď má i konkrétní nápad, který by si dost možná rád natočil. Pokud to ovšem stihne.

Scott sice s celým Vetřelcem přišel a nastartoval tak úžasnou sérii, jenže té časem došel dech. Po desítkách let se k ní vrátil a výsledkem bylo dvojité zklamání jménem Prometheus a Vetřelec: Covenant. Ani jeden z nich nebyl nijak zvlášť skvělý a konkrétně Covenant zklamal i co do tržeb.

Teď má značku navíc Disney, která se do vážných krvavých sci-fi hororů zrovna nehrne, byť přislíbila, že další Vetřelec bude. Jenže kdy, to nikdo neví.

Teď se ale na scénu vrací sám Scott a v rozhovoru pro L.A. Times prozradil, že o dalším dílu přemýšlí. Podle něj se dá z Vetřelce vytěžit hodně, ale to by se musela značka nějak zásadně posunout dál. V podstatě ji restartovat, nebo na ni minimálně nahlížet nějakým jiným úhlem pohdlu.

A Scott je přesvědčený, že ten úhel pohledu našel. „Proč bylo vytvořeno zrovna takové stvoření a proč cestuje v něčem, o čem jsem alespoň já vždycky uvažoval jako o nějaké válečné lodi? Která navíc ještě vezla vejce. Jaký byl smysl té lodi a jaký byl smysl těch vajec? Právě to je ta věc, kde je prostor na otázky – kdo, kdy a za jakým účelem. Myslím si, že tohle je ten další nápad,“ řekl v rozhovoru Scott.

Je pravdou, že počátky Vetřelce řešil do jisté míry jak Prometheus, tak Vetřelec: Covenant, ale ani v jednom filmu nezodpověděl Scott všechny otázky. Je na místě se ale ptát, jestli je za každou cenu nutné na všechno odpovídat a všechno vysvětlit – zrovna téhle sérii tajemno neškodí.

Filmová budoucnost Vetřelce pod Scottovou taktovkou by mohla být teoreticky blízká, anebo taky žádná. Režisérovi je už 82 let a nejdřív musí dotočit historický The Last Duel, který mu stopnul koronavirus. Pak má v plánu Gucci s Lady Gaga a pak se uvidí. Na druhou stranu takový Clint Eastwood nám dokazuje, že to jde i v devadesáti, jenže na každý je Eastwood.

zdroj: Cinemart

Zdroje: LA Times

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jason Momoa si střihne sněhuláka

Jason Momoa si střihne sněhuláka

2. 7. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros se dohodlo se Stampede Ventures na tom, že zrovna teď je ten pravý čas, kdy by měl vzniknout nový film o sněhulákovi.
Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

Hororový Amulet láká na děsivou příšeru v podkroví

1. 7. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nový hororový film Amulet má na svědomí debutující scénáristka a režisérka Romola Rarai.
U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

U kormidla dalších Pirátů z Karibiku by měla stát Margot Robbie

30. 6. 2020 | Novinky | Adam Homola

Že se chystají další Piráti z Karibiku víme už nějakou dobu. A nedávno jsme zaznamenali i spekulaci o tom, že otěže po Johnny Deppovi převezme Karen Gillan.
Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

Gerard Butler nezachraňuje v Greenland svět, ale svoji rodinu

29. 6. 2020 | Trailery | Adam Homola

Gerard Butler míří do dalšího katastrofického filmu, tak doufejme, že to bude lepší než Geostorm.