Ridley Scott to nevzdává a pořád sní o dalším Vetřelci

4. 6. 2020 - 10:40 | Novinky | Adam Homola

Ridley Scott to nevzdává a pořád sní o dalším Vetřelci zdroj: 20th Century Fox

Režisér Ridley Scott se šance na dalšího Vetřelce nevzdává a teď má i konkrétní nápad, který by si dost možná rád natočil. Pokud to ovšem stihne.

Scott sice s celým Vetřelcem přišel a nastartoval tak úžasnou sérii, jenže té časem došel dech. Po desítkách let se k ní vrátil a výsledkem bylo dvojité zklamání jménem Prometheus a Vetřelec: Covenant. Ani jeden z nich nebyl nijak zvlášť skvělý a konkrétně Covenant zklamal i co do tržeb.

Teď má značku navíc Disney, která se do vážných krvavých sci-fi hororů zrovna nehrne, byť přislíbila, že další Vetřelec bude. Jenže kdy, to nikdo neví.

Teď se ale na scénu vrací sám Scott a v rozhovoru pro L.A. Times prozradil, že o dalším dílu přemýšlí. Podle něj se dá z Vetřelce vytěžit hodně, ale to by se musela značka nějak zásadně posunout dál. V podstatě ji restartovat, nebo na ni minimálně nahlížet nějakým jiným úhlem pohdlu.

A Scott je přesvědčený, že ten úhel pohledu našel. „Proč bylo vytvořeno zrovna takové stvoření a proč cestuje v něčem, o čem jsem alespoň já vždycky uvažoval jako o nějaké válečné lodi? Která navíc ještě vezla vejce. Jaký byl smysl té lodi a jaký byl smysl těch vajec? Právě to je ta věc, kde je prostor na otázky – kdo, kdy a za jakým účelem. Myslím si, že tohle je ten další nápad,“ řekl v rozhovoru Scott.

Je pravdou, že počátky Vetřelce řešil do jisté míry jak Prometheus, tak Vetřelec: Covenant, ale ani v jednom filmu nezodpověděl Scott všechny otázky. Je na místě se ale ptát, jestli je za každou cenu nutné na všechno odpovídat a všechno vysvětlit – zrovna téhle sérii tajemno neškodí.

Filmová budoucnost Vetřelce pod Scottovou taktovkou by mohla být teoreticky blízká, anebo taky žádná. Režisérovi je už 82 let a nejdřív musí dotočit historický The Last Duel, který mu stopnul koronavirus. Pak má v plánu Gucci s Lady Gaga a pak se uvidí. Na druhou stranu takový Clint Eastwood nám dokazuje, že to jde i v devadesáti, jenže na každý je Eastwood.

zdroj: Cinemart

Zdroje: LA Times

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.