Ridley Scott to nevzdává a pořád sní o dalším Vetřelci

4. 6. 2020 - 10:40 | Novinky | Adam Homola

Ridley Scott to nevzdává a pořád sní o dalším Vetřelci zdroj: 20th Century Fox

Režisér Ridley Scott se šance na dalšího Vetřelce nevzdává a teď má i konkrétní nápad, který by si dost možná rád natočil. Pokud to ovšem stihne.

Scott sice s celým Vetřelcem přišel a nastartoval tak úžasnou sérii, jenže té časem došel dech. Po desítkách let se k ní vrátil a výsledkem bylo dvojité zklamání jménem Prometheus a Vetřelec: Covenant. Ani jeden z nich nebyl nijak zvlášť skvělý a konkrétně Covenant zklamal i co do tržeb.

Teď má značku navíc Disney, která se do vážných krvavých sci-fi hororů zrovna nehrne, byť přislíbila, že další Vetřelec bude. Jenže kdy, to nikdo neví.

Teď se ale na scénu vrací sám Scott a v rozhovoru pro L.A. Times prozradil, že o dalším dílu přemýšlí. Podle něj se dá z Vetřelce vytěžit hodně, ale to by se musela značka nějak zásadně posunout dál. V podstatě ji restartovat, nebo na ni minimálně nahlížet nějakým jiným úhlem pohdlu.

A Scott je přesvědčený, že ten úhel pohledu našel. „Proč bylo vytvořeno zrovna takové stvoření a proč cestuje v něčem, o čem jsem alespoň já vždycky uvažoval jako o nějaké válečné lodi? Která navíc ještě vezla vejce. Jaký byl smysl té lodi a jaký byl smysl těch vajec? Právě to je ta věc, kde je prostor na otázky – kdo, kdy a za jakým účelem. Myslím si, že tohle je ten další nápad,“ řekl v rozhovoru Scott.

Je pravdou, že počátky Vetřelce řešil do jisté míry jak Prometheus, tak Vetřelec: Covenant, ale ani v jednom filmu nezodpověděl Scott všechny otázky. Je na místě se ale ptát, jestli je za každou cenu nutné na všechno odpovídat a všechno vysvětlit – zrovna téhle sérii tajemno neškodí.

Filmová budoucnost Vetřelce pod Scottovou taktovkou by mohla být teoreticky blízká, anebo taky žádná. Režisérovi je už 82 let a nejdřív musí dotočit historický The Last Duel, který mu stopnul koronavirus. Pak má v plánu Gucci s Lady Gaga a pak se uvidí. Na druhou stranu takový Clint Eastwood nám dokazuje, že to jde i v devadesáti, jenže na každý je Eastwood.

zdroj: Cinemart

Zdroje: LA Times

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.