Režisér Thora natočil komedii o fotbalovém antizázraku s Michaelem Fassbenderem

25. 11. 2022 - 10:20 | Novinky | Adam Homola

Režisér Thora natočil komedii o fotbalovém antizázraku s Michaelem Fassbenderem zdroj: Foto: Empire Magazine

Waititi natočil Next Goal Wins ještě předtím, než šel točit Thor: Láska jako hrom. Na rozdíl od něj bude ale Next Goal Wins pro změnu velice malý film, nízkorozpočtová komedie o zoufale špatném fotbalovém týmu. 

Jedno slavné jméno ale Waititi přeci jen ulovil: Jednu z hlavních rolí si totiž zahraje Michael Fassbender.

Film bude celovečerní adaptací stejnojmenného dokumentu z roku 2014, který pojednával o fotbalovém týmu Americké Samoi. Právě tenhle tým totiž dostal neuvěřitelný výprask, kdy proti Austrálii prohrál 31:0.

Sám Waititi popisuje film jako ultimátní příběh toho podceňovaného – typickým představitelem takového subžánru je samozřejmě dobře známý Rocky, tak uvidíme, jak se s tím režisér popere.

Waititi v novém rozhovoru pro Empire říká, že si projekt vybral mimo jiné i proto, že se odehrává v Polynésii a že to jsou „jeho lidé“, neboť i on sám je z Nového Zélandu a byl prý rád, že může před kameru dostat zase „další hnědé tváře“.

Režisér ale zároveň upozorňuje, že pokud máte rádi filmy založené na skutečných událostech, které ty skutečné události respektují, kopírují jedna ku jedné a jsou skutečně autentické až do morku kostí, budete prý Next Goal Wins nenávidět. Nezbývá tak než počkat a uvidíme, nakolik si Waititi původní příběh neúspěšného fotbalového týmu přibarvil k obrazu svému a jak velké změny tam udělal.

Vedle zmíněného Fassbendera ve filmu hrají ještě Elisabeth Moss, Rhys Darby, Rachel House, Angus Sampson, Uli Latukefu, Beulah Koale, Oscar Kightley, Lehi Makisi Falepapalangi, Ioane Goodhue, Sisa Grey a další.

Next Goal Wins uvidíme v dubnu příštího roku, a i když se zatím nemůžeme podívat na ukázku, můžete se alespoň pokochat první fotkou s Fassbenderem.

next goal wins fassbender zdroj: Foto: Empire Magazine

Zdroje: Empire Online

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

Na co koukat v prosinci: Druhý Avatar, naštvaný Santa a návrat Benoita Blanca

2. 12. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

Konec roku bude v kinech velkolepý, vrací se totiž James Cameron se svým Avatarem. A nuda nebude ani na streamu, je libo pokračování detektivky Na nože?
První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

První trailer na pátého Indiana Jonese je tady

2. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak a je to tady! Po letech čekání a nespočtu odkladů je pátý Indy konečně natočený a my se můžeme pokochat první ukázkou.
Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

Medvěd na koksu bude jedním z těch filmů, které často nevznikají

1. 12. 2022 | Trailery | Adam Homola

Pokud se váš film jmenuje Medvěd na koksu (v originále Cocaine Bear), budí jistá očekávání. A novinka Elizabeth Bank svému názvu skutečně dostává.
Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

Antonio Banderas se blýskne po boku Harrisona Forda v Indiana Jones 5

30. 11. 2022 | Novinky | Adam Homola

Legendární španělský herec nepolevuje a objeví se i v nadcházejícím a netrpělivě očekávaném pátém Indiana Jonesovi. Nicméně on sám uvádí věci na pravou míru.