Režisér Stephen Weeks zfilmuje první ze svých pražských románů

10. 7. 2010 - 18:00 | Téma | red

Režisér Stephen Weeks zfilmuje první ze svých pražských románů zdroj: tisková zpráva

Anglický spisovatel a filmový režisér Stephen Weeks hodlá převést na filmové plátno první ze svých pražských detektivních románů. V roce 2007 vyšel v nakladatelství Mladá fronta pod názvem Hraběnka v nesnázích a je příběhem z doby, kdy tu vládla secese. Film by se měl jmenovat Hraběnka z Prahy, s jeho natáčením chce začít příští rok.

"I proto se objevím na karlovarském festivalu, abych se zúčastnil jeho závěru a pracovních setkání ohledně obsazení svého filmu," řekl režisér ČTK. Provázet ho bude spoluproducent Luboš Vála.

Film Sir Gawain a zelený rytíř, který nedávno odvysílala Česká televize, Weeks natočil ve svých pouhých čtyřiadvaceti letech. Je to klasická anglická lidová legenda. "Je to stejný příběh, jaký jsem v roce 1984 natočil v Hollywoodu pod názvem Sword Of The Valiant (Rekův meč) se Seanem Connerym v roli zeleného rytíře," dodal.

V současnosti se pro zlínské nakladatelství do češtiny překládá Weeksův román z roku 2003 Daniela, epické dílo odehrávající se rovněž v Praze v době nacistické okupace. "Jsem moc rád, že tento román bude konečně dostupný českým čtenářům," říká Weeks. Román podle něj zachycuje atmosféru oné pohnuté doby a uvádí na pravou míru roli generála Vlasova v Pražském povstání.

Loni začal Weeks spolupracovat smladým režisérem Robinem Kašpaříkem, jehož první krátký film Seance získal řadu ocenění. "Pomáhám mu se scénářem k filmu Jsem brána podle povídky Stephena Kinga a on mi na oplátku pomáhá se scénářem k filmu Duplikát, který, jak doufám, bude mým prvním filmem ze současnosti," dodal Weeks. Odehrávat se bude v dnešní Praze.

Stephen Weeks se před dvaceti nechal rozčarovat filmovým byznysem a začal se věnovat psaní. "Je více uspokojující v tom smyslu, že jako autor svádíte boj jen s vlastní představivostí, a ne s politikou spojenou s výrobou filmů. Nicméně dnes jsem odolnější a mám plný šuplík vlastní tvorby k zfilmování," podotkl.

Nyní žije delší dobu v Čechách a zabývá se rekonstruováním starých zámků. "Teď to musím načas odsunout na vedlejší kolej, protože intenzivně pracuji na filmových projektech," vysvětlil.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.