Režisér Stephen Weeks zfilmuje první ze svých pražských románů

10. 7. 2010 - 18:00 | Téma | red

Režisér Stephen Weeks zfilmuje první ze svých pražských románů zdroj: tisková zpráva

Anglický spisovatel a filmový režisér Stephen Weeks hodlá převést na filmové plátno první ze svých pražských detektivních románů. V roce 2007 vyšel v nakladatelství Mladá fronta pod názvem Hraběnka v nesnázích a je příběhem z doby, kdy tu vládla secese. Film by se měl jmenovat Hraběnka z Prahy, s jeho natáčením chce začít příští rok.

"I proto se objevím na karlovarském festivalu, abych se zúčastnil jeho závěru a pracovních setkání ohledně obsazení svého filmu," řekl režisér ČTK. Provázet ho bude spoluproducent Luboš Vála.

Film Sir Gawain a zelený rytíř, který nedávno odvysílala Česká televize, Weeks natočil ve svých pouhých čtyřiadvaceti letech. Je to klasická anglická lidová legenda. "Je to stejný příběh, jaký jsem v roce 1984 natočil v Hollywoodu pod názvem Sword Of The Valiant (Rekův meč) se Seanem Connerym v roli zeleného rytíře," dodal.

V současnosti se pro zlínské nakladatelství do češtiny překládá Weeksův román z roku 2003 Daniela, epické dílo odehrávající se rovněž v Praze v době nacistické okupace. "Jsem moc rád, že tento román bude konečně dostupný českým čtenářům," říká Weeks. Román podle něj zachycuje atmosféru oné pohnuté doby a uvádí na pravou míru roli generála Vlasova v Pražském povstání.

Loni začal Weeks spolupracovat smladým režisérem Robinem Kašpaříkem, jehož první krátký film Seance získal řadu ocenění. "Pomáhám mu se scénářem k filmu Jsem brána podle povídky Stephena Kinga a on mi na oplátku pomáhá se scénářem k filmu Duplikát, který, jak doufám, bude mým prvním filmem ze současnosti," dodal Weeks. Odehrávat se bude v dnešní Praze.

Stephen Weeks se před dvaceti nechal rozčarovat filmovým byznysem a začal se věnovat psaní. "Je více uspokojující v tom smyslu, že jako autor svádíte boj jen s vlastní představivostí, a ne s politikou spojenou s výrobou filmů. Nicméně dnes jsem odolnější a mám plný šuplík vlastní tvorby k zfilmování," podotkl.

Nyní žije delší dobu v Čechách a zabývá se rekonstruováním starých zámků. "Teď to musím načas odsunout na vedlejší kolej, protože intenzivně pracuji na filmových projektech," vysvětlil.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.