Režisér Stephen Weeks zfilmuje první ze svých pražských románů

10. 7. 2010 - 18:00 | Téma | red

Režisér Stephen Weeks zfilmuje první ze svých pražských románů zdroj: tisková zpráva

Anglický spisovatel a filmový režisér Stephen Weeks hodlá převést na filmové plátno první ze svých pražských detektivních románů. V roce 2007 vyšel v nakladatelství Mladá fronta pod názvem Hraběnka v nesnázích a je příběhem z doby, kdy tu vládla secese. Film by se měl jmenovat Hraběnka z Prahy, s jeho natáčením chce začít příští rok.

"I proto se objevím na karlovarském festivalu, abych se zúčastnil jeho závěru a pracovních setkání ohledně obsazení svého filmu," řekl režisér ČTK. Provázet ho bude spoluproducent Luboš Vála.

Film Sir Gawain a zelený rytíř, který nedávno odvysílala Česká televize, Weeks natočil ve svých pouhých čtyřiadvaceti letech. Je to klasická anglická lidová legenda. "Je to stejný příběh, jaký jsem v roce 1984 natočil v Hollywoodu pod názvem Sword Of The Valiant (Rekův meč) se Seanem Connerym v roli zeleného rytíře," dodal.

V současnosti se pro zlínské nakladatelství do češtiny překládá Weeksův román z roku 2003 Daniela, epické dílo odehrávající se rovněž v Praze v době nacistické okupace. "Jsem moc rád, že tento román bude konečně dostupný českým čtenářům," říká Weeks. Román podle něj zachycuje atmosféru oné pohnuté doby a uvádí na pravou míru roli generála Vlasova v Pražském povstání.

Loni začal Weeks spolupracovat smladým režisérem Robinem Kašpaříkem, jehož první krátký film Seance získal řadu ocenění. "Pomáhám mu se scénářem k filmu Jsem brána podle povídky Stephena Kinga a on mi na oplátku pomáhá se scénářem k filmu Duplikát, který, jak doufám, bude mým prvním filmem ze současnosti," dodal Weeks. Odehrávat se bude v dnešní Praze.

Stephen Weeks se před dvaceti nechal rozčarovat filmovým byznysem a začal se věnovat psaní. "Je více uspokojující v tom smyslu, že jako autor svádíte boj jen s vlastní představivostí, a ne s politikou spojenou s výrobou filmů. Nicméně dnes jsem odolnější a mám plný šuplík vlastní tvorby k zfilmování," podotkl.

Nyní žije delší dobu v Čechách a zabývá se rekonstruováním starých zámků. "Teď to musím načas odsunout na vedlejší kolej, protože intenzivně pracuji na filmových projektech," vysvětlil.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.