Režisér Šestého smyslu a Rozpolceného představuje novinku o bleskovém stárnutí

1. 6. 2021 - 10:05 | Trailery | Adam Homola

Režisér Šestého smyslu a Rozpolceného představuje novinku o bleskovém stárnutí zdroj: Foto: Universal

Režisérská kariéra M. Night Shyamalana byla a je stejně zajímavá jako jeho filmy. Šestým smyslem se zapsal do myslí snad všech, ale po několika dalších pokusech to začalo jít z kopce.

Do formy se alespoň trochu vrátil s nedávným Rozpolceným a Skleněným a uvidíme, jestli si v chystané novince Old vybere lepší chvilku a definitivně se vrátí mezi ty nejzajímavější režiséry současnosti. Osobně bych si o tom dovolil pochybovat, nicméně Old zní dostatečně zajímavě na to, aby se to Shyamalanovi mohlo podařit.

Základní nástřel je jednoduchý: turisté najednou na opuštěné pláži tělo mrtvé ženy. To se začne extrémně rychle rozkládat, až po chvilce zůstanou jen kosti. Jenže tím to teprve začíná, protože netrvá dlouho a všichni si tak nějak začnou uvědomovat, že zrychlené nebylo jen jedno tělo. Zrychlené je na pláži všechno, a tak začnou všichni velice rychle stárnout. Z dětí se stanou dospělí, z dospělých staříci nad hrobem, všem reálně hrozí velice rychle blížící se smrt a úkol je jasný – dostat se z prokleté pláže co nejrychleji pryč.

Old není původním dílem Shyamalana, jde o adaptaci grafické novely z roku 2010 jménem Sandcastle. Tu napsal Pierre Oscar Lévy a o ilustrace se zase postaral Frederik Peeters.

V Old hrají Gael Garcia Bernal, Eliza Scanlen, Thomasin McKenzie, Aaron Pierre, Alex Wolff, Vicky Krieps, Abbey Lee, Nikki Amuka-Bird, Ken Leung, Rufus Sewell, Embeth Davidtz a Emun Elliott.

Film se dostane do kin v druhé polovině července, ovšem otázkou je, jestli poběží i v naší kino distribuci.

zdroj: Universal Pictures

Zdroje: Universal Pictures

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.