Režisér Polanski se po ukončení domácího vězení vydal na koncert manželky

19. 7. 2010 - 12:30 | Téma | red

Režisér Polanski se po ukončení domácího vězení vydal na koncert manželky zdroj: tisková zpráva

Světoznámý filmový režisér Roman Polanski se vydal do švýcarského Montreux, kde na jazzovém festivalu zpívala i jeho manželka Emmanuelle Seignerová. Je to poprvé, co se Polanski objevil na veřejnosti poté, co švýcarský soud tento týden zamítl žádost americké justice o jeho vydání a zrušil domácí vězení slavného filmaře.

Američané chtějí Polanského soudit za pohlavní styk s nezletilou dívkou v roce 1977. Švýcarský soud však dospěl k závěru, že nelze vyloučit chybu v žádosti o vydání.
Podle lausannského listu "24 Heures" navštívil manželský pár nejdříve rezidenci organizátora festivalu Clauda Nobse v Caux u Montreux. Později fotografové zastihli Polanského cestou na koncert, oblečeného do bílé košile a černé bundy. Seignerová zahájila své vystoupení melodií z filmu Rosemary má děťátko, který její manžel režíroval v roce 1968.

Šestasedmdesátiletý Polanski byl loni v září zadržen v Curychu, kam se vydal pro ocenění na filmový festival. Několik týdnů strávil ve vazbě a pak až do tohoto pondělí musel pobývat v domácím vězení ve své švýcarské chatě. Švýcaři jednali na základě amerického mezinárodního zatykače, který je stále platný v bezmála dvou stovkách zemí.

Všeobecně se soudí, že Polanski se nyní může bez obav pohybovat ve Švýcarsku, ve svém rodném Polsku a také ve Francii, kde dlouhodobě žije. Jinde mu hrozí opětovné zatčení a čekání na to, jak úřady dané země rozhodnou o americké žádosti o jeho vydání.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.