Režisér Polanski se po ukončení domácího vězení vydal na koncert manželky

19. 7. 2010 - 12:30 | Téma | red

Režisér Polanski se po ukončení domácího vězení vydal na koncert manželky zdroj: tisková zpráva

Světoznámý filmový režisér Roman Polanski se vydal do švýcarského Montreux, kde na jazzovém festivalu zpívala i jeho manželka Emmanuelle Seignerová. Je to poprvé, co se Polanski objevil na veřejnosti poté, co švýcarský soud tento týden zamítl žádost americké justice o jeho vydání a zrušil domácí vězení slavného filmaře.

Američané chtějí Polanského soudit za pohlavní styk s nezletilou dívkou v roce 1977. Švýcarský soud však dospěl k závěru, že nelze vyloučit chybu v žádosti o vydání.
Podle lausannského listu "24 Heures" navštívil manželský pár nejdříve rezidenci organizátora festivalu Clauda Nobse v Caux u Montreux. Později fotografové zastihli Polanského cestou na koncert, oblečeného do bílé košile a černé bundy. Seignerová zahájila své vystoupení melodií z filmu Rosemary má děťátko, který její manžel režíroval v roce 1968.

Šestasedmdesátiletý Polanski byl loni v září zadržen v Curychu, kam se vydal pro ocenění na filmový festival. Několik týdnů strávil ve vazbě a pak až do tohoto pondělí musel pobývat v domácím vězení ve své švýcarské chatě. Švýcaři jednali na základě amerického mezinárodního zatykače, který je stále platný v bezmála dvou stovkách zemí.

Všeobecně se soudí, že Polanski se nyní může bez obav pohybovat ve Švýcarsku, ve svém rodném Polsku a také ve Francii, kde dlouhodobě žije. Jinde mu hrozí opětovné zatčení a čekání na to, jak úřady dané země rozhodnou o americké žádosti o jeho vydání.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.