Režisér Pirátů z Karibiku nemohl natočit BioShock kvůli ceně a nepřístupnosti

21. 2. 2017 - 8:00 | Novinky | Adam Homola

Režisér Pirátů z Karibiku nemohl natočit BioShock kvůli ceně a nepřístupnosti zdroj: tisková zpráva

Film podle hry BioShock. Lákavá představa, která ale nejspíš ještě dlouho představou zůstane. Do reality ji měl před nějakými šesti sedmi lety přetvořit režisér Gore Verbinski (Piráti z Karibiku, Kruh, Rango, Osamělý jezdec, Lék na život), ale bohužel to nedopadlo. Ne snad že by byly důvody zrušení zahaleny od roku 2011 pod rouškou tajemství, ale teď se o nich s odstupem času rozpovídal i sám Verbinski.

A jakkoliv komplexní to může celé na pozadí být, režisér uvedl dva prosté a logické důvody, proč nakonec studio Universal řeklo jasné „ne“. Cena a rating. BioShock měl být drahý. Tak drahý, že se mluvilo o rozpočtu kolem 200 milionů dolarů. Což je cifra, kterou si může dovolit málokterý film i z ranku PG13, natož R.

Největší problém BioShocku tak ležel v ratingu. Verbinski trval na eRku, což dává smysl i v kontextu zdrojového materiálu – BioShock (hra) je 18+. Prodat velice drahý eRkový film masovému publiku je něco, co bylo před šesti lety prakticky tabu a byť se trh přeci jen trochu změnil, ty největší filmy pořád nechodí do kin jen jako eRka. Deadpool byl ukrutně levný, stejně jako Americký sniper a třeba takový Revenant je výjimka potvrzující pravidlo.

Na BioShocku také neušetříte tím, že namísto v New Yorku budete natáčet v kulisách ve studiu, nebo pojedete do Bulharska. Rapture neexistuje nikde a muselo by se celé stavět, což by spolykalo příliš peněz.

Verbinski na Redditu také prozradil, že studio zařízlo BioShock pouhé dva měsíce před natáčením. Chudák režisér měl prý už celý film v hlavě, skoro všechno bylo vymyšlené, navržené, nadesignované a ladily se jen poslední detaily. I proto nejde zrovna jednoduše říct, jestli by se zrovna k BioShocku znova vrátil.

„Takže si myslím, že nakonec to byla kombinace ceny a ratingu. Studio Universal se kvůli těmto dvěma věcem prostě necítilo pevné v kramflecích. Tou dobou bylo také v kinech opravdu málo eRových filmů a drahé eRka prostě nefungovaly,“ napsal Verbinski na Redditu.

Deadpool hodně pomohl, komerčně by mohl uspět i Logan, ale že by byl za rohem nějaký opravdu drahý a opravdu velký eRkový spektákl, to se říct nedá. Těžko říct, jestli bude Universal pořád čekat na nějakého jiného průkopníka. Takové čekání může trvat klidně dalších šest let a mezitím bude BioShock chřadnout i na herním poli.

Zdroje: Reddit

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.