Režisér Johna Wicka chystá nového Highlandera s Henry Cavillem

24. 5. 2021 - 10:10 | Novinky | Adam Homola

Režisér Johna Wicka chystá nového Highlandera s Henry Cavillem zdroj: Foto: Lionsgate

Studio Lionsgate připravuje nového Highlandera, respektive restart staré série kde v 80. letech zazářil Christopher Lambert.

Ten už je samozřejmě mimo hru a novým hlavním hrdinou nebude nikdo jiný, než aktuální Superman Henry Cavill. Co je na tom možná ještě zajímavější, je jméno režiséra: Chad Stahelski. Ten má totiž na svědomí celou sérii Johna Wicka a dřív se jako kaskadér či režisér druhé jednotky motal kolem marvelovek, Matrixů a hromady dalších zajímavých projektů.

Dalším zajímavým jménem za kamerou je Neal H. Moritz, jeden z hlavních producentů série Rychle a zběsile.

Původní Highlander vyšel v roce 1986 a vedle zmíněného Lamberta v něm hráli i Sean Connery a Clancy Brown. Netrvalo dlouho a populární film dostal hned několik pokračování a taky vlastní seriál.

O čem bude nový Highlander zatím nevíme, ale Cavill už svoji účast stihl oficiálně potvrdit. Podle zdrojů Deadline to navíc do sebe všechno zapadlo tak, že by se mohlo začít natáčet už relativně za nedlouho, a tak nás od prvních konkrétních informací nedělí snad žádná dlouhá doba.

Henry Cavill tak bude mít k dispozici další velkou značku. Jako Superman už sice možná pomalu končí, nicméně se mu povedla i role v Mission Impossible: Fallout, vrátí se jako Sherlock v nové Enole, ale především se mu velmi daří coby Geraltovi v seriálovém Zaklínači. Pokud se mu povede i Highlander, může z toho být další velká fantasy série s obrovským potenciálem na celou řadu nových dílů, seriálů, spin-offů a dalších projektů.

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.