Režisér Del Toro má dát Hobitovi novou podobu

22. 3. 2010 - 11:39 | Téma | red

Režisér Del Toro má dát Hobitovi novou podobu zdroj: tisková zpráva

Novozélandský tvůrce filmové trilogie Pán prstenů Peter Jackson předal při ztvárňování děl spisovatele J.R.R. Tolkiena režisérskou štafetu mexickému filmaři Guillermu del Torovi proto, aby propůjčil snímku Hobit novou vizuální a vypravěčskou podobu.

Uvedl to dlouhodobý Jacksonův spolupracovník Richard Taylor, který je držitelem Oscara za nejlepší masky za film Pán prstenů: Společenstvo prstenu.


Dvoudílný snímek Hobit bude dějově předcházet trilogii Pán prstenů, přičemž první díl by měl být v zásadě adaptací Tolkienova románu Hobit aneb cesta tam a zase zpátky a druhý díl by měl být originální příběh soustřeďující se na oněch 60 let, jež uběhnou mezi událostmi z obou knih. Jackson tentokrát působí jako producent a spolupodílí se i na scénáři.


"Domnívám se, že Jackson se vzdal režisérského křesla, protože zřejmě strávil ve Středozemi příliš mnoho času... a měl pocit, že režisér jako Guillermo by mohl v zájmu fanoušků oživit obsah svým nadšením, výjimečností a originalitou," podotkl Jacksonův přítel Taylor.


"Je to velká radost spolupracovat s Guillermem Del Torem. Žasli jsme nad jeho schopnostmi ve filmech jako Faunův labyrint a Hellboy. Jeho unikátní estetický a vypravěčský styl vytváří svět, jehož součástí chceme být," dodal Taylor, jehož tým již začal navrhovat krajinu a postavy pro snímek Hobit.


Podle zpravodajského serveru BBC se Hobit začne natáčet v červenci na Novém Zélandu. "Teď jen trpělivě čekáme, až natáčení začne," konstatoval Taylor, který prý nehodlá měnit vzhled hlavních postav, jež se objevují jak v Pánovi prstenů, tak v Hobitovi.

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.