Režisér Del Toro má dát Hobitovi novou podobu

22. 3. 2010 - 11:39 | Téma | red

Režisér Del Toro má dát Hobitovi novou podobu zdroj: tisková zpráva

Novozélandský tvůrce filmové trilogie Pán prstenů Peter Jackson předal při ztvárňování děl spisovatele J.R.R. Tolkiena režisérskou štafetu mexickému filmaři Guillermu del Torovi proto, aby propůjčil snímku Hobit novou vizuální a vypravěčskou podobu.

Uvedl to dlouhodobý Jacksonův spolupracovník Richard Taylor, který je držitelem Oscara za nejlepší masky za film Pán prstenů: Společenstvo prstenu.


Dvoudílný snímek Hobit bude dějově předcházet trilogii Pán prstenů, přičemž první díl by měl být v zásadě adaptací Tolkienova románu Hobit aneb cesta tam a zase zpátky a druhý díl by měl být originální příběh soustřeďující se na oněch 60 let, jež uběhnou mezi událostmi z obou knih. Jackson tentokrát působí jako producent a spolupodílí se i na scénáři.


"Domnívám se, že Jackson se vzdal režisérského křesla, protože zřejmě strávil ve Středozemi příliš mnoho času... a měl pocit, že režisér jako Guillermo by mohl v zájmu fanoušků oživit obsah svým nadšením, výjimečností a originalitou," podotkl Jacksonův přítel Taylor.


"Je to velká radost spolupracovat s Guillermem Del Torem. Žasli jsme nad jeho schopnostmi ve filmech jako Faunův labyrint a Hellboy. Jeho unikátní estetický a vypravěčský styl vytváří svět, jehož součástí chceme být," dodal Taylor, jehož tým již začal navrhovat krajinu a postavy pro snímek Hobit.


Podle zpravodajského serveru BBC se Hobit začne natáčet v červenci na Novém Zélandu. "Teď jen trpělivě čekáme, až natáčení začne," konstatoval Taylor, který prý nehodlá měnit vzhled hlavních postav, jež se objevují jak v Pánovi prstenů, tak v Hobitovi.

 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.