Recenze upoutávek: Spider-Man 2, Monster, Tokyo Godfathers

16. 12. 2003 - 23:11 | Téma | red

Recenze upoutávek: Spider-Man 2, Monster, Tokyo Godfathers zdroj: tisková zpráva

Jaké to bude, aneb recenze upoutávek: SPIDER-MAN 2 (netrpělivě očekávaná upoutávka k pokračování Spideyho dobrodružství) , MONSTER (Charlize Theron k nepoznání změněná jako prostitutka- vražedlnice z floridských dálnic) , TOKYO GODFATHERS (vánoční animé ze zasněženého Tokia) +nově: z upoutávek! Po napínavém odpočítávání konečně vyšel trailer ke Spider-Manovi 2. Pokračování marvelovského trháku režíruje opět Sam Raimi ( Spider-Man, The Evil Dead)

Po napínavém odpočítávání konečně vyšel trailer ke Spider-Manovi 2. Pokračování marvelovského trháku režíruje opět Sam Raimi (Spider-Man, The Evil Dead). Scénář napsal Michael Chabon, který dostal v roce 2001 Pulitzerovu cenu za román "The Amazing Adventures of Kavalier & Clay", který se momentálně chystá adaptovat pro stříbrné plátno. Pana Pavouka znovu hraje Tobey Maguire, pana Chobotnici pak Alfred Molina. Tím se dostáváme k příběhu. Peter Parker (Maguire) studuje vysokou, kde se setká s bláznivým vědcem Drem Octaviem (Molina), který má na zádech 4 kovová chapadla. Tihle dva se budou muset časem popasovat. Kromě toho také bude muset Spidey říct Mary Jane (Kirsten Dunst), jestli jí miluje, nebo ne.
Upoutávka je vyleštěná, jak to jenom jde. Romantický úvod rozbourá vpád pouličního objektu do restaurace, následují Spider-Manova salta a Octaviovy chapadla… že by tu ale bylo něco překvapivého, to není.
Snad až nějaké další video.
Světová premiéra 2.7.04, česká 22.7.04

Monster V kritických kruzích za mořem zatím dělá poprask drama Monster Patty Jenkinsové.
A to nejen kvůli ohromné proměně Charlize Theronové (Loupež po italsku, Pravidla moštárny) , která kvůli roli v Monster přibrala, nosí umělé zuby, má rovné vlasy, tunu líčení a vůbec sakra vypadá jak ženský Jon Voight!
Theronová hraje Aileen Carol Wuornosovou, dálniční prostitutku, kterou v 80.letech popravili na Floridě za vraždu sedmi mužů. Aileeninu lásku v Monster skvěle hraje Christina Ricci (Buffalo‘66).
Při vší chvále na tenhle biják je upoutávka jeden velký chaos. Motivy, které režie rozehrává, už nedokončí a začíná nové. Hudba tomu jaksi podkluzuje. Z traileru lze vytušit děj i atmosféru. Dozvíme se, že jde o příběh dle skutečných událostí. Chybí tu však jednoduchá linka, která by to všechno pospojovala v jeden jasný vykřičník.
Upoutávka na Monster tak naneštěstí nevybočuje z řady obvykle nudných klipů k umělecky náročnějším bijákům a svému filmu tak moc cti nenadělá.

Tokyo Godfathers Nakonec tu máme sladkost z Japonska, Tokyo Godfathers, animé Satoshi Kona. Jde o komedii z vánočního času. Tři bezdomovci najdou opuštěné mimino a teď se snaží vypátrat jeho rodiče.
Chabé znalosti japonštiny mne bohužel pasují do role pouhého přihlížeče upoutávky, ani to mi ale nebrání vychválit brilantní grafiku a frázování klipu v jeho poslední čtvrtině. Myslím, že o Tokyo Godfathers ještě uslyšíme.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.