A LOVE SONG FOR BOBBY LONG
Hraný debut Shainee Gabelové (Anthem) z prostředí amerického Jihu. 18letá Purslane Hominy Will (Scarlett Johansson) se dozví o smrti své matky, a tak přijíždí k polorozbořenému domku ve schudlém New Orleansu, kde strávila dětství. Dům však není prázdný. Žijí tu dva přátelé Purslaniny matky. Bobby Long (šedovlasý John Travolta), bývalý profesor literatury, dnes ochlasta a jeho životopisec Lawson Pines (Gabriel Macht), také ochlasta. Charakteristiky obou zkrachovalců připomínají figury z Faulknerových románů.

S nepříliš upravenou tváří a v tričku se Johansson snaží vypadat co nejběžněji, i tak ale její krása vymaže všechny vaše sny. Macht je nakažlivou směsí Giovanniho Ribisiho a Russella Crowea. Šedý opuchlý vlk Travolta a jeho rozhalená košile jsou pak jednoznačně hitem snímku. Po deseti letech od Pulp Fiction se známý herec dokázal převtělit do role, která si zaslouží návštěvu kina.

A Love Song For Bobby Long bude výrazně výtvarné drama s komediálními prvky. Dává tušit dílo podobné snímkům Davida Gordona Greena (Všechny opravdové holky (All the Real Girls), jehož drama Undertow právě rotuje americkými kiny.
Kamera Elliota Davise (Třináctka, Lords of Dogtown) noří záběry do kouzelného šerosvitu a díky množství žaluzií vytváří světlo v domě nepřehlédnutelné nálady.
Světová premiéra: 02.09. (MFF Benátky)
Česká premiéra – odhad: MFF KV 2005.

Svůj nový film zasadil světoznámý Sydney Pollack (Vzpomínky na Afriku, Tootsie) do prostředí sídla OSN. Silvia Broome (Nicole Kidman s přízvukem) zde pracuje jako překladatelka. Jednou zaslechne útržek rozhovoru, který naznačuje, že kdosi chce na mezinárodní půdě sídla zabít jistého afrického prezidenta. Silvia se zároveň domnívá, že terčem útoku má být i ona sama. Do případu se vloží státní agent Tobin Keller (unavený Sean Penn), který má Silvii chránit. Problém je, že jí tak úplně nevěří. Obzvláště, když si proklepne její minulost.
The Interpreter se stává střetem překladatelky, pro níž je význam slov svatý, a agenta, který naopak slova vnímá jenom jako mlhu.
Oscaroví herci a oscarový režisér dávají snímku papírovou váhu prvotřídního thrilleru v hollywoodském stylu. Upoutávka klade důraz především na akci, výbuchy a viditelné ohrožení. Záběry jsou promyšlenými kompozicemi – viz sekvence s příletem helikoptér a příjezdem politiků. Z klipu jako celku ale čiší technický chlad a přebytečná orchestrace. Civilního ducha „Nového Hollywoodu“ nevrátí jenom Nicole na Vespě. Jestli nabízí The Interpreter víc, na to si musíme počkat minimálně do uvolnění dalších klipů.
Světová premiéra: 18.02.2005 (USA)
Česká premiéra: 24.2.2005.

Psychologický thriller Johna Simpsona vypráví o Seanu Veilovi (TV komik Lee Evans), ze kterého se díky obvinění z vraždy stal totální paranoik. Veil si totiž myslí, že jej budou chtít obvinit znovu. Proto začne celý svůj život natáčet na video. Oholí si všechny vlasy a chlupy, aby se na hypotetické místo činu nemohla dostat jeho DNA. Navíc začne ve svém sklepním bytě sledovat zprávy o všech vraždách, které jsou v zemi spáchány. Na denní světlo Veil vychází jenom dobře vyzbrojen baterkami a kazetami… přesto je ale opravdu znovu obviněn a kazeta, která má prokázat hrdinovu nevinnost, zmizela.

Klip je laděný do téměř monochromního spektra a podkresluje jej neurotické piano. Efekty převíjených kazet mu dodávají nezapomenutelnou atmosféru. Podaří se ale stejného efektu dosáhnout v celovečerním formátu?
Světová premiéra: květen 2004 (Tribeca Film Festival, USA)
Česká premiéra: xxx