Radikálního židovského bojovníka si zahraje Colin Firth

14. 2. 2010 - 22:00 | Téma | red

Radikálního židovského bojovníka si zahraje Colin Firth zdroj: tisková zpráva

V chystaném snímku The Promised Land (Země zaslíbená) si zahraje Colin Firth radikálního židovského bojovníka Sterna. Britská hvězda ztvární postavu Abrahama Sterna.

Stern bojoval před založením státu Izrael, který vznikl v roce 1948, proti britské správě Palestiny. Byl členem sionistické organizace Irgun. V roce 1940 z ní odpadli nespokojenci, podle nichž byly aktivity málo militantní.

Stern vytvořil skupinu Stern, která záhy v Egyptě zavraždila britského ministerského zástupce na Blízkém východě i osm britských důstojníků. V únoru 1942 Sterna Britové v Tel Avivu zajali a zabili ho. Do konce roku 1946 zavraždily organizace Irgun a Stern 373 lidí, z toho na 300 civilistů. Británie v únoru 1947 svůj blízkovýchodní mandát předala OSN.

"Mám radost z toho, že se tenhle film bude natáčet. Moc se nehodí, že to bude zrovna britský herec, ale co se dá dělat. Colin Firth je přesto skvělý představitel," řekl Sternův syn, který se narodil po smrti svého otce a dnes působí jako televizní moderátor.

Natáčení pod taktovkou britského režiséra Michaela Winterbottoma má začít letos v létě. V politickém thrilleru si zahraje i Matthew MacFayden. Ten ztvárnil v roce 2005 pana Darcyho ve filmové Pýše a předsudku. Stejnou roli si o deset let dříve v seriálové verzi zahrál i Colin Firth. Diváci v Česku ho viděli také v hudební komedii Mamma Mia!, v obou filmech o Bridget Jonesové, v romantické komedii Láska nebeská, ve Formanově Valmontovi či ve Votočkových Křídlech slávy.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

Nový seriál ze světa Star Wars natočí režisér Spider-Manů a zahraje si v něm Jude Law

27. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Univerzum Star Wars se neustále rozšiřuje, byť aktuálně spíše skrze seriály než celovečerní filmy.
Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

Bestie: Idris Elba vs obří lev v novém hororovém thrilleru

26. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Studio Universal chystá nové drama, respektive spíše částečně hororový thriller se spolehlivým Idisem Elbou v hlavní roli.
Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

Pražský The Gray Man s Evansem a Goslingem představuje reálné tramvaje a digitální destrukci

25. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Takhle Prahu už dlouho nikdo nezničil, a i když je ve filmu spousta skutečných věcí, destrukce vypadá snad až příliš digitálně.
Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.