Rachel Weisz bude mít v novém seriálu na motivy kultovního hororu dvojroli

7. 3. 2023 - 7:24 | Trailery | Adam Homola

Rachel Weisz bude mít v novém seriálu na motivy kultovního hororu dvojroli zdroj: Foto: Marvel

Dead Ringers je moderní seriálová adaptace thrilleru Davida Cronenberga z roku 1988, kde tehdy zářil Jeremy Irons. V novém seriálu se ale hlavní dvojité role ujme Rachel Weisz.

Ta si zahraje dvojroli Elliota a Beverly Mantleových, dvojčat, která sdílejí vše: Drogy, milence a neochvějnou touhu udělat cokoli – včetně posunutí hranic lékařské etiky – ve snaze zpochybnit zastaralé praktiky a dostat do popředí péči o zdraví žen.

Dead Ringers je kanadsko-americký psychologický horor režiséra Davida Cronenberga z roku 1988 s Jeremy Ironsem ve dvojroli identických gynekologických dvojčat Beverly a Elliota Mantleových. Film je volně založen na skutečném příběhu Stewarta a Cyrila Marcusových, gynekologických dvojčat, která zemřela za záhadných okolností v roce 1975.

Film sleduje dvojčata Mantleovy, kteří sdílejí vše, včetně lékařské praxe, a dokonce i sexuálních partnerů. Jejich životy se však zkomplikují, když se oba zamilují do pacientky jménem Claire Niveau (hraje ji Geneviève Bujold). Jak se jejich vztahy s Claire stále více zamotávají, začíná se psychický stav dvojčat zhoršovat, což vede k řadě znepokojivých a surrealistických událostí.

Film je známý svým zkoumáním témat, jako je identita, posedlost a nejasné hranice mezi realitou a bludy. Cronenbergova režie a Ironsův výkon se setkaly s příznivým hodnocením kritiky, přičemž mnozí chválili znepokojivou atmosféru filmu a znepokojivé obrazy.

Celkově jsou Dead Ringers strašidelným a k zamyšlení nutícím filmem, který se stal kultovní klasikou hororového žánru. Je považován za jedno z nejvýznamnějších Cronenbergových děl. Laťka tak není nastavena zrovna nízko, tak uvidíme, jak se s tím v nové verzi popere Rachel Weisz.

zdroj: Amazon

Zdroje: Amazon

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

Recenze: Našlapaná akční jízda John Wick: Kapitola 4

24. 3. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Keanu Reeves bojuje proti zabijácké elitě a posouvá hranice akčního žánru.
Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

Nový Star Wars film přebírá tvůrce seriálu Peaky Blinders

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Jen co odešel známý scénárista Damon Lindelof, ujal se projektu další známý a úspěšný pisálek, Steven Knight. Jsou tak Star Wars konečně v dobrých rukách?
Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

Jak přílišná sebedůvěra Dwayna Johnsona zmařila jeho plánované ovládnutí DC

24. 3. 2023 | Novinky | Adam Homola

Dwayne „The Rock“ Johnson chtěl ve svém sólovém filmu z roku 2022 oslnit superhrdinský vesmír DC jako Black Adam, mocný antihrdina a antagonista.
Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

Poslední ukázka k divokému Drákulovi Nicolase Cage je tady

24. 3. 2023 | Trailery | Adam Homola

Finální trailer k filmu Renfield nám zatím nejjasněji ukazuje, jak Nicolas Cage podmanivě ztvárnil nechvalně proslulého Drákulu.