Prvním českým hraným 3D filmem bude muzikál F.A. Brabce

19. 4. 2010 - 20:00 | Téma | red

Prvním českým hraným 3D filmem bude muzikál F.A. Brabce zdroj: tisková zpráva

Prvním českým hraným filmem natáčeným v technologii 3D bude muzikál Františka Antonína Brabce nazvaný V peřinách. Podle Lukáše Vedrala ze společnosti Pragency se první klapka tohoto pohádkového dobrodružství s více než dvěma desítkami hudebních čísel ozve na konci května, do kin snímek přijde v březnu příštího roku.

"Tento režisér a kameraman obsadil role rodičů Lucií Bílou a Karlem Rodenem, 3D babičku ztvární Eliška Balzerová, dědečka, který vynalezne filtr na zlé sny, sehraje Bolek Polívka a zlovolnou vykladačkou karet bude Nina Divíšková. V dalších rolích se objeví například Jiří Mádl, Anna Stropnická, Arnošt Goldflam a Nikol Moravcová. Hlavní dětské role ztvární Amélie Pokorná a Matěj Převrátil," sdělil Vedral ČTK. Hudbu k filmu složil René Rypar, skladby otextoval Lou Fanánek Hagen, choreografii připravuje Dana Gregorová. Všichni si své party navíc sami odzpívají.

Snímek prý vznikne stejnou technologií jako například megahit Avatar - a stejný bude i výsledný obraz. "Použijeme techniku stereoskopického snímání, při níž 3D efekt vzniká přímo během živého natáčení, ne zpětně v počítači. Všechny scény budou ve stejný moment snímat dvě digitální kamery a v tu chvíli tak vlastně suplovat lidské oči," vysvětlil režisér. Podobnou dvoukameru právě zkouší a testovací záběry jsou podle něj úžasné.

Výsledný obraz je vlivem rozdílných úhlů kamer rozmazaný; do finální 3D podívané ho nakonec spojí brýle na nosech diváků v sále kina.

Námět filmu, k němuž napsal scénář Miroslav Adamec, vychází z předpokladu, že v každé peřině se ukrývají dobré i zlé sny svých majitelů. A právě magický svět peřin v pohádce ožije. Když v jedné čistírně peří na náměstí objeví, jak se zlých snů z peřin zbavit, nelíbí se to vykladačce zlých snů odnaproti a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. Celá rodina v čistírně včetně sousedů bude muset o své sny bojovat i ve světě kouzel, který se v polštářích a peřinách ukrývá.

Brabcův štáb bude natáčet od května do konce července v letní atmosféře jihočeského Písku. Distributorem bude společnost Hollywood Classic Entertainment, která je i producentem filmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.