Prvním českým hraným 3D filmem bude muzikál F.A. Brabce

19. 4. 2010 - 20:00 | Téma | red

Prvním českým hraným 3D filmem bude muzikál F.A. Brabce zdroj: tisková zpráva

Prvním českým hraným filmem natáčeným v technologii 3D bude muzikál Františka Antonína Brabce nazvaný V peřinách. Podle Lukáše Vedrala ze společnosti Pragency se první klapka tohoto pohádkového dobrodružství s více než dvěma desítkami hudebních čísel ozve na konci května, do kin snímek přijde v březnu příštího roku.

"Tento režisér a kameraman obsadil role rodičů Lucií Bílou a Karlem Rodenem, 3D babičku ztvární Eliška Balzerová, dědečka, který vynalezne filtr na zlé sny, sehraje Bolek Polívka a zlovolnou vykladačkou karet bude Nina Divíšková. V dalších rolích se objeví například Jiří Mádl, Anna Stropnická, Arnošt Goldflam a Nikol Moravcová. Hlavní dětské role ztvární Amélie Pokorná a Matěj Převrátil," sdělil Vedral ČTK. Hudbu k filmu složil René Rypar, skladby otextoval Lou Fanánek Hagen, choreografii připravuje Dana Gregorová. Všichni si své party navíc sami odzpívají.

Snímek prý vznikne stejnou technologií jako například megahit Avatar - a stejný bude i výsledný obraz. "Použijeme techniku stereoskopického snímání, při níž 3D efekt vzniká přímo během živého natáčení, ne zpětně v počítači. Všechny scény budou ve stejný moment snímat dvě digitální kamery a v tu chvíli tak vlastně suplovat lidské oči," vysvětlil režisér. Podobnou dvoukameru právě zkouší a testovací záběry jsou podle něj úžasné.

Výsledný obraz je vlivem rozdílných úhlů kamer rozmazaný; do finální 3D podívané ho nakonec spojí brýle na nosech diváků v sále kina.

Námět filmu, k němuž napsal scénář Miroslav Adamec, vychází z předpokladu, že v každé peřině se ukrývají dobré i zlé sny svých majitelů. A právě magický svět peřin v pohádce ožije. Když v jedné čistírně peří na náměstí objeví, jak se zlých snů z peřin zbavit, nelíbí se to vykladačce zlých snů odnaproti a pomsta na sebe nenechá dlouho čekat. Celá rodina v čistírně včetně sousedů bude muset o své sny bojovat i ve světě kouzel, který se v polštářích a peřinách ukrývá.

Brabcův štáb bude natáčet od května do konce července v letní atmosféře jihočeského Písku. Distributorem bude společnost Hollywood Classic Entertainment, která je i producentem filmu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.